Osób online 1123

Salah o Kloppie i swoim transferze do Liverpoolu


Jednym z najważniejszych transferów w erze Jürgena Kloppa było pozyskanie Mo Salaha w 2017 roku, a Egipcjanin ujawnił, co menadżer powiedział mu przed transferem. 

Podczas rządów Kloppa, Salah stał się piątym najlepszym strzelcem klubu w historii, wygrał sześć głównych trofeów i utrwalił swoją pozycję jako jeden z najlepszych napastników w historii klubu. Nic z tego nie miałoby miejsca, gdyby Liverpool nie zdecydował się na jego transfer z Romy za mniej niż 40 milionów funtów, a Salah pamięta, jak Klopp przypieczętował jego przejście na Anfield.

W rozmowie ze Sky Sports, numer 11 powiedział: - Pierwszy raz, kiedy rozmawialiśmy przez telefon, on wyjaśniał mi, że chce, żebym przyszedł tutaj.

- W zasadzie, wyjaśnił mi, że buduje nowy zespół w klubie i Sadio jest tutaj (Mane) oraz Bobby jest tutaj (Firmino), i po prostu chciał, żebym grał po tej stronie.

Salah wcześniej grał w Premier League, w Chelsea pod wodzą Jose Mourinho, ale nie pasował do stylu menadżera. 

Pod wodzą Kloppa miało być inaczej. Salah wyjaśnił, jak Niemiec pomógł mu się w tym upewnić, wspominając: - Powiedział: ‘Zamierzam poprawić twoją grę i dam ci również swobodę, abyś robił, co chcesz’.

- I wtedy pomyślałem: OK, w porządku. Przyjadę. Przyjechałem i resztę historii znamy.

To ostatecznie przekonało Salaha, że powinien stać się zawodnikiem Liverpoolu i przez lata cieszył się zdrową współpracą z Kloppem. Chociaż ich wspólne dążenie do zwycięstwa czasami stawiało ich w konfliktach, szczególnie w kwestii zmian, nie ma między nimi wrogości.

Salah kontynuował: - On na pewno poprawił mnie jako zawodnika, a ja na pewno pomogłem mu jako menadżerowi. Wzajemnie się wspieraliśmy i daliśmy wszystko klubowi, aby wygrywać trofea, każdy to widzi.

- Ale to, co biorę z tego jako człowiek, jako osoba, to to, że jeśli mam kłopoty, mogę z nim porozmawiać i zapytać jako człowiek.

- Myślę, że będziemy utrzymywać kontakt na pewno na zawsze, na całe życie, ponieważ to nie jest tylko relacja zawodowa, również przenosimy ją poza pracę i będziemy w kontakcie na zawsze.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Mbappe wychwala swego rodaka z Liverpoolu  (0)
13.06.2024 16:54, Bajer_LFC98, thisisanfield.com
Plotki o nowej posadzie Kloppa  (0)
13.06.2024 16:06, K4cper32, thisisanfield.com
Bradley: Trener chce, bym cieszył się grą  (0)
13.06.2024 15:53, Margro1399, thisisanfield.com
Bramki graczy Liverpoolu na Mistrzostwach Europy  (3)
13.06.2024 14:01, Redbeatle, liverpoolfc.com
Występ Alissona w reprezentacji  (1)
13.06.2024 11:05, RosolakLFC, liverpoolfc.com
Problemy ze skompletowaniem sztabu Slota  (11)
13.06.2024 09:57, Bartolino, thisisanfield.com