28.09.2024
18:30

Osób online 1698

Remis Szkocji, występ Robbo

Andy Robertson tradycyjnie pełnił funkcję kapitana reprezentacji Szkocji, która zdobyła wczoraj swoje pierwsze punkty podczas Mistrzostw Europy, remisując 1:1 ze Szwajcarią.

Lewy obrońca miał swój udział przy zdobytym golu, kiedy Szkoci na początku spotkania w Kolonii wyprowadzili szybką kontrę, którą sfinalizował Scott McTominay.

W 26. minucie do wyrównania doprowadził były piłkarz Liverpoolu - Xherdan Shaqiri, który wykorzystał nieporozumienie w szeregach obronnych Wyspiarzy i pięknym strzałem z dystansu pokonał Gunna.

Robertson był blisko asysty w drugiej połowie, kiedy po jego dośrodkowaniu, głową uderzał Grant Hanley, lecz futbolówka odbiła się od słupka.

W ostatnim meczu fazy grupowej Szkocja zagra z Węgrami, którzy do tej pory legitymują się zerowym bilansem punktowym.