28.09.2024
18:30

Osób online 1830

Van Dijk i Gakpo z kompletem minut dla Holandii

Virgil van Dijk i Cody Gakpo wystąpili w meczu Holandii przeciwko Francji, zakończonym remisem 0:0, który odbył się w piątkowy wieczór podczas Euro 2024.

Obaj zawodnicy Liverpoolu rozegrali pełne 90 minut w Lipsku – Van Dijk pełnił funkcję kapitana swojej drużyny.

Ibrahima Konate również był obecny, ale jako niewykorzystany rezerwowy dla Francji, natomiast Ryan Gravenberch znalazł się na ławce rezerwowych Holandii.

W zaciętym meczu, w którym obie drużyny miały szanse na zdobycie bramki, to Holandia była najbliżej zdobycia trzech punktów.

Zespół Ronalda Koemana trafił do siatki w 69. minucie dzięki Xaviemu Simonsowi, jednak jego gol został anulowany po konsultacji VAR z powodu spalonego.

Holandia i Francja wrócą do gry we wtorkowy wieczór na ostatni mecz grupowy, w walce o awans do fazy pucharowej, mierząc się odpowiednio z Austrią i Polską.