BET
Real Betis

Osób online 1677

Gakpo strzela, ale Holandia przegrywa

Holandia przegrała 2-3 z Austrią ostatni mecz grupowy i ostatecznie zajęła 3. miejsce w grupie D. Cody Gakpo zdobył bramkę dla „Oranje” i rozegrał pełne 90 minut. Całe spotkanie na murawie spędził również Virgil van Dijk, a Ryan Gravenberch nie mógł liczyć na żadne minuty podczas dziesiejszej rywalizacji.

Drużyna Ronalda Koemana źle rozpoczęła spotkanie i już w 6. minucie Austria objęła prowadzenie. Na początku drugiej połowy do wyrównania doprowadził Gakpo i gdy wydawało się, że Holandia powoli zyskuje przewagę, to została zaskoczona i ponownie musiała gonić wynik od stanu 1-2. W 75. minucie wyrównał Depay, ale ostatnie słowo należało do drużyny Ralfa Rangnicka i Austria pozostawiła Holandię w pokonanym boju.

W drugim spotkaniu grupy D Polska zremisowała 1-1 z Francją. Ibrahima Konaté całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Ostatecznie, to Austria wygrała grupę D, a Francja do 1/8 finału awansowała z 2. miejsca.

Na chwilę obecną Holandia jest najwyżej rozstawiona wśród ekip, które awansowały do fazy pucharowej z 3. miejsca w grupie, ale na wyłonienie swojego przeciwnika w kolejnej fazie turnieju, musi poczekać do zakończenia wszystkich meczów grupowych.