17.09.2024
21:00

Osób online 1842

Wnioski po meczu z Realem Betis

Arne Slot odniósł swoje pierwsze zwycięstwo jako menedżer Liverpoolu, a The Reds pokonali 1-0 Real Betis na stadionie Acrisure w Pittsburghu.

Dominik Szoboszlai strzelił jedynego gola wieczoru, gdy zamienił podanie Mohameda Salaha na gola w pierwszej połowie przed publicznością liczącą 42 679 osób.

Slot wykorzystał 23 zawodników, w tym wielu młodych, w meczu, w którym Liverpool utrzymał przewagę i pokonał hiszpańskich przeciwników.

W sobotę The Reds lecą do Filadelfii, aby przygotować się do środowego meczu przeciwko Arsenalowi.

Jak Slot ustawił drużynę?

Łagodna noc w Pittsburghu zapewniła kibicom pierwsze wrażenia z ery Slota w Liverpoolu.

Błędem byłoby doszukiwać się zbyt wiele w tym, jak Holender ustawił drużynę, biorąc pod uwagę brak tak wielu gwiazdorskich nazwisk, ale jego wybór formacji był z pewnością intrygujący.

Opcje w ataku były mocno ograniczone, biorąc pod uwagę, że Diogo Jota nie był dostępny do wyboru po powrocie dopiero w czwartek, podczas gdy Darwin Nunez, Cody Gakpo i Luis Diaz pozostają na wakacjach, a młody Jayden Danns pozostał w Wielkiej Brytanii z powodu kontuzji.

Slot zdecydował się na eksperyment, skutecznie grając 4-2-4 z Szoboszlai i Harveyem Elliottem działającymi jako fałszywe 9 w pierwszej połowie, a Salah i Fabio Carvalho grali na skrzydłach.

Bez centralnego napastnika w ataku Liverpool miał problemy z utrzymaniem posiadania piłki podczas chaotycznego pierwszego półgodzinnego meczu, ale wpływ Szoboszlaia wzrósł, gdy The Reds przejęli inicjatywę przed przerwą.

Kapitan Węgier podał piłkę do Salaha na prawą stronę i mądrze wbiegł w pole karne. Podanie Egipcjanina było idealne, a Szoboszla klinicznym strzałem z pierwszej piłki zdobył bramkę pokonując byłego kolegę z drużyny Adriana.

Forma Szoboszlaia z pewnością dobrze wróży przed nadchodzącym sezonem. Początkowo Węgier rozświetlił Anfield po transferze z RB Lipsk za 60 mln funtów zeszłego lata, ale w drugiej połowie sezonu niepokojąco stracił rytm. Kontuzje z pewnością przyczyniły się do spadku jego osiągnięć, ale odpowiednia przerwa po Mistrzostwach Europy wydaje się być dla niego dobra.

Jak wygląda obsada pozycji numer 6?

Podczas gdy czekanie na pierwszy transfer Slota trwa, rola defensywnego pomocnika jest powszechnie uważana za kluczowy obszar, w którym Liverpool musi wzmocnić swój skład.

To nie był wieczór, który uciszył tę debatę.

Wataru Endo prawdopodobnie przekroczył oczekiwania w swoim pierwszym sezonie w Liverpoolu, grając 43 razy po transferze ze Stuttgartu za 16,2 mln funtów rok temu.

Ten waleczny 31-latek udowodnił, że jest niezłym rozwiązaniem, gdy klubowi nie udało się pozyskać duetu Moisesa Caicedo i Romeo Lavii, którzy zostali zawodnikami Chelsea. Japoński zawodnik poprawił się, gdy oswoił się z tempem i fizycznością Premier League, ale jego forma znów spadła pod koniec zeszłego sezonu.

Nie jest długoterminowym rozwiązaniem i bardzo się męczył podczas 45 minut przeciwko Realowi Betis. Raz po raz tracił piłkę i często faulował.

Endo był zadowolony, widząc, że były cel transferowy Liverpoolu Nabil Fekir nie wykorzystał jednego z błedów defensywnego pomocnika The Reds, ponieważ zawodnik Betisu nie zamienił świetnej okazji na bramkę.

Jeszcze większym problemem jest stan zdrowia Curtisa Jones'a, który gestem dał znać, że musi zejść z boiska przed przerwą.

Stefan Bajcetic to kolejna opcja dla Slota na pozycji numer 6. Hiszpan rozegrał poprawne ostatnie pół godziny, ale po tak długim okresie kontuzji, byłoby błędem oczekiwać od niego zbyt wiele w tym sezonie.

Żądania dodania do drużyny kolejnego dynamicznego, defensywnego pomocnika będą kontynuowane.

Który z młodych graczy zrobił wrażenie?

Wyjazd do USA daje młodym piłkarzom Liverpoolu doskonałą okazję, aby zaimponować Slotowi, a jeden wyróżnił się spośród pozostałych.

Trey Nyoni skończył zaledwie 17 lat w zeszłym miesiącu, ale młody reprezentant Anglii wyglądał dobrze w meczu z Betisem. Pomocnik rozkwitł - spokojny w posiadaniu piłki i elegancki, gdy wpadał w przestrzeń między zawodnikami i wybierał odpowiednie opcje.

Nyoni, który zastąpił kontuzjowanego Jonesa, nie tracił czasu, aby wywrzeć wpływ, ponieważ był zaangażowany w akcję, która doprowadziła do gola Szoboszlaia.

Liverpool uznał to za wielki sukces, gdy ściągnął tego zawodnika z Leicester City zeszłego lata, a jego rozwój od tego czasu jest zauważalny.

Został najmłodszym piłkarzem Liverpoolu, który wystąpił w Pucharze Anglii, gdy Klopp dał mu zagrać przeciwko Southampton w lutym. Pomocnik miał wtedy 16 lat i 243 dni.

Kiedy Slot mówi o swojej ekscytacji tym, co odziedziczył po Kloppie, Nyoni jest doskonałym przykładem bogatego potencjału, który należy wykorzystać.

Mile widziany był również widok nastoletniego skrzydłowego Bena Doaka, który błyszczał w drugiej połowie, gdy starał się zostawić za sobą problemy z kontuzjami z zeszłego sezonu. Doak zagrał przywoicie, co pozwala wierzyć, że Szkot wróci do regularnej gry.