LIV
Liverpool
League Cup
06.02.2025
21:00
TOT
Tottenham Hotspur
 
Osób online 1780

Agger asystentem selekcjonera Danii


Daniel Agger po raz pierwszy zajął się trenowaniem w 2021 roku, a teraz wszedł na poziom międzynarodowy, ale tym samym przejął rolę, którą wcześniej zajmował były kolega z drużyny Liverpoolu. 

Duński obrońca był jednym z najlepszych w Liverpoolu podczas swojego pobytu na Anfield, a kontuzje ograniczyły jego potencjał do zdobycia uznania w szerszym świecie piłki nożnej. 

Po odejściu ze sportu na emeryturę w 2016 roku, odważył się na trenowanie drużyny w drugiej lidze duńskiej. Był u steru HB Koge do 2023 roku, kiedy to opuścił stanowisko za obopólną zgodą i dopiero teraz wraca do roli trenera.

39-latek został ogłoszony nowym asystentem trenera Danii, pracując pod okiem byłego pomocnika Celticu Mortena Wieghorsta, który jest obecnie trenerem reprezentacji narodowej. Umowa obowiązuje na razie tylko na sześć najbliższych meczów Ligi Narodów, ale wchodząc w tę rolę zastąpił byłego kolegę z drużyny The Reds - Christiana Poulsena.

Poulsen zrezygnował z roli asystenta po trzech latach pracy z drużyną narodową, a Agger przejął jego obowiązki. O swojej nominacji Agger, który wcześniej był kapitanem Danii, powiedział:

- To świetnie, tęskniłem za drużyną narodową i naprawdę nie mogę się doczekać rozpoczęcia pracy.

- Nie zaangażowałem się w ten projekt tylko po to, aby być w reprezentacji, lecz jestem tutaj, aby móc dać coś drużynie.

Danię czeka ciężka walka w trwającej do listopada fazie grupowej Ligi Narodów, w której zmierzą się z mistrzami Europy - Hiszpanią, Szwajcarią i Serbią.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (1)

remas 08.08.2024 20:28 #
nice!

Pozostałe aktualności

Slot przed rewanżowym meczem z Kogutami  (3)
05.02.2025 12:52, Klika1892, liverpoolfc.com
Alexander-Arnold nie zagra w meczu z Kogutami  (6)
05.02.2025 11:55, AirCanada, liverpoolfc.com
Neville o walce o tytuł Premier League  (3)
05.02.2025 11:35, B9K, Liverpool Echo
Statystyki przed meczem z Tottenhamem  (0)
05.02.2025 10:34, FroncQ, liverpoolfc.com
Ciąg dalszy problemów Tottenhamu  (1)
05.02.2025 09:36, RosolakLFC, Liverpool Echo
Tsimikas przed meczem z Tottenhamem  (0)
04.02.2025 23:48, FroncQ, liverpoolfc.com
Mrozek wypożyczony do Forest Green Rovers  (3)
04.02.2025 19:45, BarryAllen, liverpoolfc.com