23.10.2024
21:00

Osób online 2177

Bezbramkowy remis z Las Palmas

W drugim dzisiejszym meczu na Anfield, tym razem bez udziału publiczności, Liverpool zremisował z przedstawicielem La Liga - Las Palmas 0:0.

Czerwoni pierwszą niezłą okazję na bramkę stworzyli sobie w 16. minucie spotkania, kiedy Harvey Elliott podał piłkę w pole karne do Cody'ego Gakpo, lecz jego strzał był zbyt lekki, by pokonać Jaspera Cillessena.

Minutę później gola z pozycji spalonej strzelił Darwin Nunez. Doak zgrał mu piłkę głową w polu karnym, jednak okazało się, że Urugwajczyk był na ofsajdzie.

W 20. minucie Robertson zapobiegł stracie gola, kiedy niepewnie w polu karnym interweniował Kelleher, a kapitan Liverpoolu uprzedził Jaime Matę.

Na samym początku drugiej odsłony strzał głową oddał Wataru Endo, ale nie sprawił problemów Cillessenowi.

W 59. minucie gospodarze byli najbliżej zdobyczy bramkowej w tym starciu. Robbo otrzymał piłkę od Darwina, ale trafił futbolówką w słupek.

W końcówce spotkania Alberto Moleiro próbował szczęścia i strzału w krótki róg, ale dobrze ustawiony był Kelleher.

Skład Liverpoolu: Kelleher; Bradley, Konate, Phillips (Nallo 67′), Robertson (Scanlon 60′); Endo, Jones; Doak, Elliott, Gakpo (Morton 67′); Nunez (Blair 67′)