21:00

Osób online 2146

Slot dobrze wpasował się w Liverpool

Zdaniem Richarda Morgana ze Sky Sports, nowy trener Liverpoolu, Arne Slot, płynnie wdrożył się w „zadanie nie do pozazdroszczenia, jakim jest zastąpienie Jürgena Kloppa”.

Slot, który ze swoim poprzednim klubem Feyenoordem zdobył drugie miejsca w Eredivisie w zeszłym sezonie, poprowadził the Reds do zwycięstwa 2-0 nad Ipswich Town w weekend otwarcia sezonu Premier League. W niedzielę przeciwko Brentford weźmie udział w pierwszym meczu ligowym na Anfield.

Co sądzisz o okresie przedsezonowym i inauguracyjnym meczu Liverpoolu w sezonie 2024/25?

Okres przedsezonowy przebiegł pomyślnie, a drużyna pozostała niepokonana, wliczając w to niezwykle zachęcające zwycięstwa nad Arsenalem i Manchesterem United.

To ostatnie zwycięstwo 3:0 pokazało możliwości ataku drużyny pod wodzą nowego trenera.

Forma ta została przeniesiona na wygraną z Ipswich Town w dniu otwarcia, kiedy to po nieprzekonującej pierwszej połowie na Portman Road, The Reds podkręcili tempo po przerwie i wyglądali bardziej jak drużyna z zeszłego sezonu.

Jednak wciąż jest nad czym pracować, a Slot z niecierpliwością czeka na cały tydzień na boisku treningowym z całym składem, który wrócił na Merseyside przed niedzielną wizytą Brentford na Anfield.

Arne Slot zastąpił latem Jürgena Kloppa - jak przyjęli go kibice?

Jak dotąd pozytywnie! To wciąż wczesny etap, ale wydaje się, że Holender płynnie wdrożył się w nie do pozazdroszczenia zadanie wypełnienia gigantycznych butów Jürgena Kloppa.

Slot jest oczywiście inny pod wieloma względami, ale jest też wiele podobieństw między nimi.

Ostatecznie wszystko sprowadza się do tego, ile meczów uda mu się wygrać jako trenerowi The Reds.

Czy jesteś zaniepokojony faktem, że Liverpool nie dokonał żadnego transferu w obecnym okienku transferowym?

Niespecjalnie, biorąc pod uwagę, że Slot ma do wyboru dwóch zawodników na każdą pozycję, z których wszyscy są na międzynarodowym poziomie, i jest to praktycznie ten sam skład, który w zeszłym sezonie pokonał Manchester City i Arsenal, z wyjątkiem Thiago Alcantary i Joela Matipa, którzy niewiele grali z powodu kontuzji.

Jeśli jest jeden obszar, w którym Liverpool musi się wzmocnić, to jest to pozycja nr 6. Od kilku lat bezskutecznie próbują pozyskać zawodnika na tę pozycję.

Martín Zubimendi z Realu Sociedad, który niedawno odrzucił szansę dołączenia do klubu, był bez wątpienia ciosem, pozostawiając Slota z takimi zawodnikami jak Alexis Mac Allister, Wataru Endo, Curtis Jones i Ryan Gravenberch, aby wypełnić pustkę.

Którego zawodnika Brentford powinno mieć na oku?

Mohamed Salah wrócił z letniej przerwy na Mykonos w świetnej formie, a jeśli jego występ w meczu z Ipswich był czymś wyjątkowym, to obrona Brentford będzie musiała uważnie obserwować egipskiego napastnika na Anfield w niedzielę.

Jak Slot prawdopodobnie ustawi swoją drużynę na Anfield?

Podobnie jak zrobiłby to Klopp. Postawi na formację 4-3-3, a Ibrahima Konaté prawdopodobnie zastąpi Jarella Quansaha na środku obrony the Reds po tym, jak wszedł w przerwie meczu na Portman Road.

Poza tym należy się spodziewać, że gospodarze ustawią się dokładnie tak, jak przeciwko Ipswich pod względem formacji i składu.