23.10.2024
21:00

Osób online 2153

Pewna wygrana piłkarzy Slota na Anfield!

Liverpool odnosi drugie z rzędu zwycięstwo 2:0 w lidze! The Reda po dwóch kolejkach Premier League mają komplet sześciu oczek. W dzisiejszym spotkaniu do bramki rywali trafiali Luis Diaz oraz Mohamed Salah.

Na Anfield znów zawitało Premier League. Liverpool w ramach drugiej kolejki zmierzył się z ekipą Brentford. Drużyna Czerwonych wysunęła się na prowadzenie już w 13. minucie po szybkiej kontrze i bramce Luisa Diaza. Kolumbijczyk otrzymał prostopadłe podanie od Diogo Joty i wspaniale wykończył akcję uderzeniem w samo okienko bramki. Podopieczni Arne Slota nie zdejmowali nogi z gazu i w kolejnych akcjach kreowali kolejne sytuacje, po których mogły paść bramki. W końcowej fazie pierwszej połowy gra się nieco wyrównała i była bardziej chaotyczna.

Liverpool potrzebował drugiego gola w drugiej połowie. Było momentami dość nerwowo. Gracze Brentfordu coraz śmielej poczynali sobie pod bramką gospodarzy, sprawiając większe zagrożenie i utratą gola na 1:1. Na szczęście ofensywa Liverpoolu nie zawiodła. I w 70. minucie spotkania Mohamed Salah z kliniczną precyzją wykończył akcję, podwyższając prowadzenie na 2:0. Egipcjanin ze znakomitym timingiem wyszedł do prostopadłego podania od Luisa Diaza i uderzył z lewej nogi tuż przy słupku bramki Marka Flekkena. Drugi gol pozwolił uspokoić grę podopiecznych Arne Slota i utemperować zapędy graczy gości aż do ostatniego gwizdka spotkania.

Składy:

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold (72' Bradley), Konaté, van Dijk, Robertson, Szoboszlai, Mac Allister, Gravenberch (90+1' Endō), Salah (83' Elliott), Jota (72' Núñez), Diaz (72' Gakpo)

Brentford: Flekken - Roerslev, Collins, Pinnock, Ajer, Nørgaard, Janelt (73' Onyeka), Jensen (66' Carvalho), Mbuemo, Lewis-Potter (66' Damsgaard), Wissa (73' Schade)

Komentarze (120)

Bugs61 25.08.2024 16:37 #
Skład moim zdaniem dobry. Po 3 pkt !!! YNWA
Lenii 25.08.2024 16:39 #
Ciekawe kiedy Darwin zawita do wyjściowego składu. Coś czuję, że Slot był cwany jeśli chodzi o odbudowanie jego formy dopóki nie zobaczył na treningu jak ten jest skuteczny w porównaniu do Joty xD
Radbug 25.08.2024 16:41 #
To nasz na papierze najmocniejszy i docelowy skład. Zobaczymy jak to będzie wyglądać pod Slotem.
Rush68 25.08.2024 16:41 #
Ja mam nadzieję że Slot pomoże się Darwinowi odbudowac
Sherwood97 25.08.2024 16:43 #
Żeby się odbudował to potrzebuje wejść na odpowiedni mental bo umiejętności i szybkość ma tylko z głową coś nie tak. W tych rzeczach nawet Ancelotti czy Guardiola by nie pomogli
Robertos 25.08.2024 16:49 #
Żeby się odbudować to trzeba się najpierw zbudować. Facet ma jeden świetny sezon w karierze i to w Portugalii.
Piotr72 25.08.2024 16:43 #
To po 3 pkt Pany.
Sherwood97 25.08.2024 16:46 #
Skład uważam za najmocniejszy biorąc pod uwagę wyprzedaż i braki kadrowe. Gołym okiem widać, że na ten moment potrzebny minimum SPD i DM
Wioor 25.08.2024 16:50 #
A czym się różnią te pozycje?
Radbug 25.08.2024 17:18 #
Jedyne co przychodzi na mysl to że ŚPD to jeden defensywny pomocnik w systemie 4-3-3 a DM to jeden z dwójki defensywnych w systemie 4-2-3-1
Sherwood97 25.08.2024 17:32 #
Sorki pomylilo mi się chodziło mi o środkowego obrońcę
HUN 25.08.2024 16:49 #
Skład dobry ale brakuje mi w nim Van der Berga i Carvalho.
Kijoraptor 25.08.2024 16:57 #
Dziwnie się patrzy na pełny skład, bez kontuzji :) mimo to poza Gakpo nie ma kim postraszyć z ławki. Nie wiem na ile Slot wierzy w Nuneza. Po komplet punktów i czyste konto.
Radbug 25.08.2024 17:25 #
Jedną z niewielu rzeczy jakie Darwin potrafi, to wnieść trochę energii i chaosu, wchodząc z ławki w 70 minucie. To niewiele jak na napastnika klubu z ambicjami w Premier League, ale trzeba oddać Nunezowi to co nunezowskie.
Owen89 25.08.2024 17:01 #
Ale w sumie prosta sprawa, jak jest wąska kadra to nie ma dylematu kogo na trybuny odesłać.
Torcida01 25.08.2024 17:12 #
Skład póki co, chyba najlepszy jaki można złożyć. Jestem ciekawy jak będzie wyglądać rotacja, jak zacznie się gra na kilku frontach.
caharin7 25.08.2024 17:12 #
Ważny mecz,3 pkt to obowiązek.
ynwa19 25.08.2024 17:28 #
Tylko 3 punkty, skład to najmocniejsze zestawienie na dziś!

Come on LFC 🔴💪😊
MG75 25.08.2024 17:38 #
Gomez na ławce, więc raczej na pewno Joe nie odejdzie, tym bardziej, że sprzedaliśmy Sepp.
Magerlfc 25.08.2024 17:40 #
Dobrze widzę, że na tę chwilę mamy aż 2 opcje na środek pola? To jest bardzo komfortowa sytuacja powiem Wam. Na 3 pozycje w środku pola mamy aż 5 zawodników... Jones nasza perełka kontuzja pewnie. Bajcetic ma odejść. Ahh ten dobrobyt...
MG75 25.08.2024 17:43 #
Ależ to zrobili! Cudo 😁
Hawken17 25.08.2024 17:43 #
Piękna kontra!!!
KJanoo 25.08.2024 17:43 #
Lucho jak nie on, byłem pewien że spierdzieli. Brawo, świetna kontra!
TruckDriver41 25.08.2024 17:46 #
czyżby Lucho nauczył się strzelać gole ???
Kajojojek13 25.08.2024 17:49 #
No wreszcie pierwsza sytuacja i gol. Śliczna kontra kapitalne wykończenie i piłka od joty miodzia. Podoba mi się też ibou który wygrywa wszystkie pojedynki główkowe w naszym polu karnym. Bestia
Sherwood97 25.08.2024 17:52 #
Myślę że potrzebowaliśmy takiej świeżości w postaci nowego trenera, wizji i ustawienia. Szobo na 10 czy Gravenberch na DM naprawdę daję radę. Przyznam, że ostatnie mecze Kloppa oglądało się ciężko
everlast 25.08.2024 18:04 #
Żeby nie ta kontra po różnym. To bym powiedział, że gramy jak zawsze. Niby kontrolujemy co się dzieje. Ale żadnym sytuacji ciekawych. Strzałów tez nie ma.
Jeden plus, że nie ma miliona wrzutek jak dotad
AlleyLFC 25.08.2024 18:05 #
Ja tam nie rozumiem zachwytów. Gramy nijako, w obronie krycie gubimy, Brentford bez jakości w przodzie...dochodzi do groźnych sytuacji.
A my pod bramką rywala? Kontra jedna i jedna akcja ze strzałem Robbo. Mamy 35 minutę..
Kajojojek13 25.08.2024 18:09 #
Akurat nie zgadzam się że gubimy krycie. Reszta racja. Generalnie mam wrażenie że to Brentford bardziej ma piłkę niż my a chyba nie tak miało byc
AlleyLFC 25.08.2024 18:10 #
Gubiliśmy trzykrotnie przy stałych fragmentach.
kuczq 25.08.2024 18:10 #
Pierwsza połowa fatalna jak z Ipswich z różnicą, że dzisiaj dobrze gra Diaz
kuczq 25.08.2024 18:13 #
Harry Potter ośmieszył Trenta. Chłopie gdzie ty się do Realu ciśniesz…
Kajojojek13 25.08.2024 18:15 #
Ale wiesz że wcześniejsze 5 pojedynków trent wygrał?
HUN 25.08.2024 18:13 #
Momentami gramy świetnie ale ogólnie nie ma się czym zachwycać więcej grania z pierwszej piłki i lepiej by to wyglądało.
AlleyLFC 25.08.2024 18:16 #
Które te momenty oprócz bramki?
everlast 25.08.2024 18:14 #
Trent ostatnio za często idzie na raz i nawet potem nie próbuje poprawić pozycji tylko czeka co się wydarzy. A jakby do końca probowal atakować, to mógłby strzal czy wrzutke zablokowac
adamne 25.08.2024 18:14 #
Martwią mnie te żółte w naszej pomocy, szczególnie Ryana. Możnaby pomyśleć o jakiejś zmianie bo sędziowie lubią nas obdarowywać czerwonymi.
caharin7 25.08.2024 18:18 #
Trochę suszarki i jedziemy dalej
Snatchi 25.08.2024 18:20 #
Dużo szarpania, nierówna gra trochę, wierzę że druga połowa odda :)
AlleyLFC 25.08.2024 18:21 #
Jeśli chcemy za tydzień wygrać na old trafford to trzeba coś zmienić w grze..
ynwa19 25.08.2024 18:22 #
Gramy tak na... 70 % dobrze czyli jest coś do poprawienia.
Za Sobo Harvey a i może zdjąć Gravena ze względu na żółte kartki.

Szybko strzelić na 2:0 i kontrolować 🔴💪😊
Kijoraptor 25.08.2024 18:22 #
Mimo prowadzenia gra się nie klei jak powinna. Brakuje płynności i kontroli na dłużej niż minutę na boisku. Zjebka w przerwie i czekamy na lepszą drugą połowę.
radoLFC 25.08.2024 18:27 #
Nie ma źle, trochę trzeba poprawić i powinno być dobrze, niezapominaąc że Brentford jest niewygodnym rywalem.
AlleyLFC 25.08.2024 18:42 #
Nuneza by dał bo w ataku posucha.
HUN 25.08.2024 18:43 #
Salah dzisiaj to obraz nędzy i rozpaczy, Elliot pewnie byłby lepszy.
Kijoraptor 25.08.2024 18:49 #
Kurwa drugi mecz i już wiesza psy. Daj se siana.
AlleyLFC 25.08.2024 18:45 #
Co dośrodkowanie Brentford to nie potrafimy wybić piłki. Tragedia dziś krycie.
kuczq 25.08.2024 18:45 #
Skończy się 1:1. Pewnie Fabio strzeli
Cinek94YNWA 25.08.2024 18:45 #
Salah niby taki Kozak a piłki nie potrafi przyjąć...
everlast 25.08.2024 18:49 #
Ale za to jak rozgrywa.
HUN 25.08.2024 18:48 #
Przyjdzie nam grać z czołówką to będzie płacz i zgrzytanie zębów a to tylko Brentford ku..... mać
MattB 25.08.2024 18:50 #
Diaz tak nie szalej bo cię Henry sprzeda za 100 baniek i nowy jacht kupi
kuba000 25.08.2024 18:51 #
piękna akcja
HUN 25.08.2024 18:55 #
Coś zaczyna się kleić, strzelić drugiego i na spokoju do końca.
kuczq 25.08.2024 18:55 #
Od kiedy w Brentford gra Nesta, Maldini i Buffon?
pazienza 25.08.2024 18:55 #
fabio w 87 minucie wali brame i biegnie pod the kop zrobic salto
caharin7 25.08.2024 19:08 #
Samobója chyba
Kijoraptor 25.08.2024 18:56 #
Dobrze, że chociaż jedna wpadła bo teraz bramkarz wszystko wyciąga i mają sporo szczęścia.
radoLFC 25.08.2024 18:57 #
Dawaj dzikusa, bez różnicy pudła, słupki czy bramkarz, skoro i tak nie wpada.
HUN 25.08.2024 18:58 #
Sytuacje są brakuje skuteczności a więc najwieksza zmora jak za Jurka.
guzikoffy 25.08.2024 19:09 #
Trent to bardziej wyglądał jakby miał się zaraz popłakać.
TruckDriver41 25.08.2024 19:08 #
Mo tracił dzisiaj niemal wszystko, a i tak jebnął gola. Swoją drogą Szobo mógłby robić tak dużą różnicę jak De Bruyne, czegoś małego brakuje...
everlast 25.08.2024 19:22 #
Chyba Ty. Stoi Elliott z boku pół karnego. Na wysokości sędziego liniowego i nie widział? A liniowy widzi?
everlast 25.08.2024 19:15 #
Napewno fajniej rozgrywamy w środku pola. I zdecydowanie mniej wrzutek. Ciekawe jak to dalej będzie wygladac
JareckiYNWA 25.08.2024 19:16 #
Nunezowi to Slot musi wytłumaczyć co to jest spalony. W każdym meczu nie trzyma lini tylko leci na oślep
Scooby_Doo 25.08.2024 19:16 #
Potężne echo na Anfield 🤦
alkoholik_lfc 25.08.2024 19:19 #
Dobrze usłyszałem że za tyd też będzie transmisja meczu na Canal Plus?
KJanoo 25.08.2024 19:20 #
Dobrze że Slot nie forsuje na siłę Nuneza tak jak było na koniec ery Kloppa - zdecydowanie wolę zmysł i czutkę Joty, nawet jeśli czasem jest irytujący.
ichi 25.08.2024 19:22 #
Slabe te fochy Trenta, wicekapitana...
ynwa19 25.08.2024 19:26 #
Druga połowa zdecydowanie lepsza jak tydzień temu 😊
Bardzo "mię" się podoba, że drugi mecz gramy na 0 z tyłu💪
Paru zawodników zasługuje na szczególne wyróżnienie i są to : Ibou, Trent, Sobo i Luis.

I 3 punkty w koszyczku i oby tak dalej 🔴😊
Sherwood97 25.08.2024 19:26 #
Świetne są te bluzy naszych piłkarzy! 😍
Szpilu97 25.08.2024 19:27 #
Ehh Trencik spłakany, Jota po gwizdu go łapie za szyje i się śmieje a tamten obrażona mina i ani nie drgnął.
Radbug 25.08.2024 19:27 #
Wygrana zgodnie z planem, ale prawdziwy test za tydzień.
HUN 25.08.2024 19:27 #
Specjalnie przez te 5 ostatnich minut przyjrzałem się Endo i te gość jest po prostu żałosny ale 3 punkty są i to cieszy.
Snatchi 25.08.2024 20:52 #
Darwin też specjalnie bez weny. Mało pressingu, chyba, że miał taki prykas.
Magerlfc 25.08.2024 19:28 #
Za tydzień zobaczymy co nas stać tak naprawdę. Nie mówię o samym wyniku, lecz o grze. Czy jesteśmy w stanie rzucić wyzwanie city i arsenalowi tym składem. Bo może nam brakować tej 6 oraz głębi przede wszystkim w środku pola.
Może coś na rynku? Jeszcze 5 dni...
Lenii 25.08.2024 19:28 #
Ciekawe o co chodziło Trentowi. Fochy o zmianę, kiedy ma się za konkurenta taki talent jak Bradley są mega słabe.
Mech jednak bardzo na plus, drugie czyste konto, pewne 3 punkty. Slot wydaje się być gościem, który zastąpi Kloppa bez zbędnych perturbacji.
Kratos 25.08.2024 19:29 #
A Trentowi co się stało? Chyba dobrze, że trener go oszczędza. Cieszy wygrana, czyste konto i kolejne punkty.
Horseman_LFC 25.08.2024 19:31 #
Zjebkę od Słota dostał. Pewnie dlatego, że w pewnym momencie nie trzymał w ogóle pozycji.
Snatchi 25.08.2024 20:55 #
Dziwne te pajacowania niekiedy. Naprawdę Trent nie woli zejść i szykować się już na kolejny mecz? Czasami nie rozumiem takich zachowań, a te fochy takie dziecinne.
Kijoraptor 25.08.2024 19:30 #
W drugiej połowie aż chciało się powiedzieć "ależ ta piłeczka chodzi". Naprawdę druga kolejna połowa lepsza w naszym wykonaniu. Nieważne co robi Slot w przerwie, niech to robi nadal.
Jerzy_dudu 25.08.2024 19:32 #
Gramy prawidłowo. Czas , rywale i wzmożona liczba męczy zweryfikuje wszystko
JareckiYNWA 25.08.2024 19:32 #
Wybitny występ całej drużyny!!! Dawno nie widziałem drużyny grającej w takim stylu w obronie. Chyba już namiastkę Arne widać. Konate MOTM według mnie.
alkoholik_lfc 25.08.2024 19:34 #
Snatchi 25.08.2024 20:56 #
Nie słyszałem tego, ale bardzo możliwe.
AirCanada 25.08.2024 19:38 #
Można powiedzieć, że pierwsze 2 mecze zgodnie z planem. 6 punktów, na zero z tyłu, bez kontuzji, są powody do umiarkowanego optymizmu Mili Państwo :) Póki co gramy praktycznie raz w tygodniu, więc za bardzo Slot nie chce rotować, ale przyjdzie Liga Mistrzów, krajowe puchary, także zdąży się jeszcze w pierwszym składzie nagrać Nunez, Gakpo, Elliott, Jones, Bradley, Quansah czy nawet Wataru Endo :)

W miarę obiecująco to wygląda. Nie oczekiwałem, że w pierwszych dwóch kolejkach będziemy Ipswich, czy Brentford gnieść od pierwszej do ostatniej minuty. Są wygrane w dobrym stylu i to cieszy.

Gravenberch naprawdę znów mocno fajny występ. Nabiera pewności siebie i kto wie, może stanie się naszym drugim Wijnaldumem.

Miałem spory problem z wyborem gracza meczu. Świetny mecz Diaza, porządny Salaha, Arnolda, ale mi się najbardziej podobał dziś Ibou Konate! Oby zdrowie francuskiemu stoperowi przez cały sezon dopisywało, gdyż to naprawdę boiskowy kocur!

Za tydzień prawdziwy test Nas czeka. United podrażnione po porażce z Brighton będzie niczym ranny zwierz. Wierzę, że to będzie wspaniałe widowisko, po cichu liczę na komplet punktów!
Jerzy_dudu 25.08.2024 20:12 #
Dobre podsumowanie. Obecnie wznosimy się na fali powiewu świeżości. Pytanie ile zajmie rywalom rozgryzienie systemu Slotta i jaka będzie jego odpowiedź - to będzie prawdziwy test.
Shelby666 25.08.2024 20:58 #
Z drugiej strony nie ma co drzeć szat w razie przegranej. Muły zawsze się spinają na nas. Porażki na pewno przyjdą ważna będzie reakcja zespołu i trenera. Na razie czuję pewną dozę optymizmu.
Piotr72 25.08.2024 19:54 #
Brawo za czyste konto no i 3 pkt.To teraz jedziemy zlać muły.
Aklerua 25.08.2024 20:10 #
Pamiętam taki sezon gdzie graliśmy mega piękny football a united wzięło tytuł wygrywając z 10 razy 1-0. Cieszę się że skończyliśmy z radosnym footballem. A zaczęliśmy grać pragmatycznie
liverpoool 25.08.2024 20:39 #
Wszystko ładnie pięknie ale szkoda tych młodzików którzy pouciekali bo w zeszłym sezonie w trakcie kontuzji czy zmęczenia rotowalismy właśnie nimi a teraz jeśli nie będzie wzmocnień to ja się nawet boję myśleć co będzie jak ruszy LM i puchary, nie mówiąc o grudniu.
Snatchi 25.08.2024 20:50 #
VVD jak zwykle świetny, ale nikt o tym nie piśnie nawet, bo to normalne w jego wykonaniu 😂
Kratos 25.08.2024 21:00 #
Kapitan bez większego zarzutu, choć miał jedną stratę, ale Ibu dziś profesor.
Krigaflo 25.08.2024 21:24 #
Na Diaza ewidentnie podziałały plotki związane z chęcią jego sprzedaży wygląda naprawdę imponująco ostatnio
FankaLFC 25.08.2024 22:30 #
Vamos!
SlotYNWA 25.08.2024 23:15 #
Kaszka z mleczkiem!!!! 6/114 pkt zdobyte!!! Pep pewnie już kiśnie, Arsenalu nie liczę, bo to kmiotki!!!! Slot taktycznie zje tę ligę, a my w maju będziemy cieszyć się i radować z mistrzostwa!!!!
adamne 25.08.2024 23:29 #
Dobrze nam się początek sezonu ułożył, w pierwszej kolejce beniaminek a teraz drużyna z dolnej połowy tabeli. Poziom przeciwników rośnie stopniowo a Slot ma czas poznawać zespół i wprowadzać swoje porządki nie tracąc punktów, bo umówmy się - wygrać te dwa spotkania to był obowiązek. Za tydzień czeka nas pierwszy prawdziwy sprawdzian i szczerze mówiąc idealnie by było gdybyśmy na OT jechali jeszcze tydzień później a teraz dostali drużynę typu West Ham.

Curtis Jones jest uosobieniem stylu Slota  (2)
21.10.2024 22:50, B9K, The Athletic