LIV
Liverpool
League Cup
06.02.2025
21:00
TOT
Tottenham Hotspur
 
Osób online 1782

Premier League zatwierdza transfer Rio Ngumohy


Premier League zatwierdziła transfer wysoko ocenianego nastoletniego napastnika Rio Ngumohy z Chelsea do Liverpoolu.

Ostatnie etapy procesu zostały zakończone w środę po tym, jak Liverpool przeszedł pięciostopniową weryfikację ligi, będącą standardem, gdy młody zawodnik chce przenieść się między dwoma akademiami pierwszej kategorii.

W lipcu okazało się, że Ngumoha zdecydował się opuścić Chelsea, a Liverpool był jego upragnionym miejscem docelowym.

Angielski młodzieżowiec nie mógł jednak grać dla nowego klubu, dopóki umowa nie otrzymała zielonego światła od władz ligi.

16-letni napastnik, który podpisał normalny kontrakt stypendialny, rozpocznie grę w drużynie U-18 Marca Bridge-Wilkinsona i może zadebiutować w meczu u siebie z Blackburn Rovers 14 września.

Kwota odszkodowania w celu pokrycia kosztów szkolenia i rozwoju nie została jeszcze uzgodniona między klubami, a do jej ustalenia prawdopodobnie potrzebny będzie wyrok trybunału.

Wydaje się, że to ścieżka rozwoju dostępna dla młodych zawodników w Liverpoolu była kluczowa w decyzji zawodnika - wystarczy spojrzeć na możliwości gry, jakie otrzymali tacy zawodnicy jak Jarell Quansah, Conor Bradley czy Trey Nyoni.

Liverpool uważa decyzję Ngumohy o dołączeniu do klubu za duże wzmocnienie, biorąc pod uwagę jego talent i potencjał.

Ngumoha został wybrany zawodnikiem turnieju, gdy zespół Chelsea do lat 16 został mistrzem kraju w październiku ubiegłego roku, a w styczniu jego postępy zostały nagrodzone debiutem w Chelsea U-21.

James Pearce

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Slot przed rewanżowym meczem z Kogutami  (0)
05.02.2025 12:52, Klika1892, liverpoolfc.com
Alexander-Arnold nie zagra w meczu z Kogutami  (5)
05.02.2025 11:55, AirCanada, liverpoolfc.com
Neville o walce o tytuł Premier League  (3)
05.02.2025 11:35, B9K, Liverpool Echo
Statystyki przed meczem z Tottenhamem  (0)
05.02.2025 10:34, FroncQ, liverpoolfc.com
Ciąg dalszy problemów Tottenhamu  (0)
05.02.2025 09:36, RosolakLFC, Liverpool Echo
Tsimikas przed meczem z Tottenhamem  (0)
04.02.2025 23:48, FroncQ, liverpoolfc.com
Mrozek wypożyczony do Forest Green Rovers  (3)
04.02.2025 19:45, BarryAllen, liverpoolfc.com