23.10.2024
21:00

Osób online 2270

Piątkowe mecze Czerwonych w reprezentacjach

Trwa październikowa przerwa reprezentacyjna, podczas której zawodnicy Liverpoolu występują w swoich drużynach narodowych.

W meczu eliminacji Pucharu Narodów Afryki Egipt pokonał Mauretanię 2:0. W drugiej połowie na listę strzelców wpisał się Mohamed Salah, który powiększył prowadzenie gospodarzy.

W Lidze Narodów reprezentacja Węgier na własnym boisku podejmowała Holandię. W składzie gospodarzy wystąpił Dominik Szoboszlai. Z kolei w drużynie gości zagrali Ryan Gravenberch, Cody Gakpo i Virgil van Dijk.

Bramka Rolanda Sallaia pozwoliła Węgrom wyjść na prowadzenie. W drugiej połowie Van Dijk dostał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, lecz Holendrzy pokazali charakter i zdobyli bramkę dającą remis (trafienie Dumfriesa).

W Rejkiawiku Lewis Koumas, który przebywa na wypożyczeniu w Stoke City, pozostał na ławce rezerwowych podczas spotkania Walii z Islandią. Goście prowadzili 2:0, ale mecz skończył się remisem 2:2.

Tyler Morton oraz Jarell Quansah zameldowali się w wyjściowej jedenastce młodzieżowej reprezentacji Anglii w meczu przeciwko Ukrainie. Anglicy nadrobili straty i wygrali 2:1.

Calvin Ramsay wszedł z ławki podczas meczu młodzieżowej reprezentacji Szkocji z Belgią. Szkoci zostali pokonani na własnym boisku 0:2.

Napastnik akademii The Reds Keyrol Figueroa zagrał od pierwszych minut w meczu reprezentacji USA do lat 19 przeciwko Szwecji (4:1).

Trey Nyoni i Carter Pinnington wzięli udział w meczu Anglii do lat 18 przeciwko Szwecji. Spotkanie odbyło się w Hiszpanii, a Anglicy przegrali 0:2. Pinnington rozegrał 69 minut, Nyoni wszedł na murawę w 2. połowie.

W meczu eliminacji Mundialu Urugwaj był zmuszony uznać wyższość reprezentacji Peru (0:1). Darwin Nunez rozegrał całe spotkanie.