PNE
Preston North End
Towarzyski
13.07.2025
16:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 1940

Gomez: Cieszę się, ze mogłem pomóc drużynie


Joe Gomez nie ukrywał swojej radości po dzisiejszej wygranej z Manchesterem City. Anglik wystąpił w środku obrony Liverpoolu u boku Virgila van Dijka, wobec nieobecności Ibou Konate, spowodowanej kontuzją kolana.

- Terminarz w Anglii jest naprawdę szalony! Nigdy nie chcesz, by któryś z twoich kolegów odniósł kontuzję, zwłaszcza, że Ibou był fantastyczny w tym sezonie - powiedział w trakcie wywiadu Gomez.

- Cały czas starałem się pracować na pełnych obrotach, gdyż wiedziałem, że w końcu będę potrzebny trenerowi. Czasem sytuacja zmienia się w sposób dynamiczny. Cieszę się, ze mogłem wystąpić w tak fantastycznym spotkaniu. Dałem dziś z siebie wszystko.

Zapytany o to, czy czuł zdenerwowanie w trakcie dzisiejszego meczu na Anfield, odpowiedział: - Skłamałbym, gdybym zaprzeczył. Mieliśmy kilka wyśmienitych okazji, a prowadziliśmy zaledwie 1:0. Goście mieli cały czas okazję na powrót do gry. Mieli na ławce paru znakomitych zawodników, którzy mogli zmienić oblicze meczu.

- Czułem napięcie, ale kiedy strzeliliśmy drugiego gola, wiedziałem, że nie damy już sobie tego wyrwać z rąk.

- Jeśli na początku sezonu ktoś powiedziałby nam, że będziemy w takiej sytuacji w tabeli na początku grudnia, odgryźlibyśmy mu rękę!

- Oczywiście nie będzie to miało żadnego znaczenia, jeśli na koniec sezonu nie sięgniemy po mistrzostwo. Premier League nie wybacza błędów. Musimy pozostać skoncentrowani i konsekwentnie podnosić z murawy ligowe punkty.

- Arne Slot? Najważniejsze, że nie stara się zastąpić Jürgena, lub być taki jak Jürgen. Oczywiście dziedzictwo Kloppa pozostanie w Liverpoolu na zawsze, lecz cieszymy się z wspólnej pracy z Arne. Ma swój wyjątkowy styl i myślę, że wszystkim to bardzo odpowiada. 

- Dziś wykonaliśmy na boisku ciężką pracę, zainkasowaliśmy 3 punkty, lecz do końca sezonu bardzo daleka droga. Zanotowaliśmy wspaniały początek, ale trener ciągle nam powtarza, żebyśmy nawet na moment nie zwalniali tempa.

- Trener wie, że jesteśmy doświadczoną drużyną, dlatego nie musi szczególnie zwracać nam uwagi na tego typu kwestie - podsumował Gomez.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Hołd Billy’ego Hogana dla Diogo Joty (0)
09.07.2025 21:57, Klika1892, liverpoolfc.com
Hogan i Gakpo z kwiatami oddają cześć Diogo (0)
09.07.2025 21:32, AirCanada, liverpoolfc.com
Henderson kolejny raz zmienia klub (4)
09.07.2025 18:00, Olastank, liverpool.com
Daty i godziny meczów w sierpniu (0)
09.07.2025 17:59, AirCanada, liverpoolfc.com
Liverpool rozegra mecz z Preston (2)
09.07.2025 14:38, AirCanada, thisisanfield.com
Bayern walczy o Díaza (5)
09.07.2025 13:14, Maja, thisisanfield.com