GAL
Galatasaray
Champions League
10.03.2026
18:45
LIV
Liverpool
 
Osób online 1050

Ballack: Liverpool jest moim faworytem w LM


The Reds, wygrywając wszystkie siedem dotychczasowych meczów w Lidze Mistrzów, zapewnili sobie finisz w pierwszej dwójce fazy ligowej rozgrywek oraz rozstawienie w fazie pucharowej.

Podczas gdy podopieczni Arne Slota błyszczą na arenie europejskiej w odświeżonym formacie Ligi Mistrzów, zupełnie inaczej wygląda sytuacja dla innych wielkich klubów w Europie - w tym broniącego tytułu Realu Madryt.

Czołowa ósemka fazy ligowej automatycznie zakwalifikuje się do fazy pucharowej, natomiast zespoły z miejsc od dziewiątego do 24. będą musiały zagrać w barażach o awans.

Real Madryt i Manchester City zajmują obecnie odpowiednio 16. i 25. miejsce - giganci La Liga przegrali trzy ze swoich siedmiu meczów, a zespół Guardioli dwa razy wygrał, dwa razy zremisował i trzy razy przegrał.

Tymczasem PSG jest obecnie na 22. miejscu w tabeli Ligi Mistrzów - po wczorajszym zwycięstwie z Manchesterem City - i na ten moment również nie może być pewne awansu do kolejnej fazy.

W efekcie były pomocnik Chelsea, Michael Ballack, nie jest przekonany, że Real Madryt będzie w stanie obronić europejski tytuł. Niemiec jest jednak pod wrażeniem Liverpoolu i przewiduje, że podopieczni Slota mogą wygrać całe rozgrywki.

- Patrząc na występy w ostatnim czasie, Real nie jest moim faworytem - stwierdził Ballack w rozmowie z Bildem.

- Stawiałbym na Liverpool, który obecnie dominuje w tabeli Ligi Mistrzów.

- Byłem pozytywnie zaskoczony tym, jak Arne Slot poradził sobie po zakończeniu ery Jurgena Kloppa.

- Zawsze bardzo trudno jest wejść w buty takich postaci jak Klopp czy choćby Jose Mourinho, który zdołał osiągnąć coś wyjątkowego.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (1)

liverpoool 23.01.2025 19:09 #
Możemy dojść do finału i możemy też odpaść w 1/8.
Oczywiście liczę na nasz tryumf choć przeczuwam że tegorocznym zdobywcą ligi mistrzów może zostać Barcelona.

Pozostałe aktualności

Kontrakt Konaté: Liverpool naciska, a postępu brak (5)
08.03.2026 14:57, Kosma, thisisanfield.com
Kulisy pucharowego meczu z Wolves (0)
08.03.2026 13:05, Gall1892, liverpoolfc.com
Historia spotkań Liverpoolu z Galatasaray (0)
08.03.2026 10:58, Bartolino, liverpoolfc.com
Rio Ngumoha - kompilacja (1)
08.03.2026 10:57, AirCanada, własne
Robbo graczem meczu z Wolves (0)
08.03.2026 10:48, AirCanada, własne
Rio Ngumoha poprawia grę Liverpoolu (12)
08.03.2026 03:29, GingerElf, The Athletic
Virgil: To było ważne zwycięstwo (0)
07.03.2026 19:38, Gall1892, liverpoolfc.com
Gravenberch z nowym kontraktem! (18)
07.03.2026 17:10, Gall1892, liverpoolfc.com