LIV
Liverpool
Champions League
17.09.2025
21:00
ATM
Atlético Madryt
 
Osób online 730

11 piłkarzy wciąż może opuścić klub


Liverpool miał pracowite lato zarówno pod względem transferów do jak i poza klub. Przed końcem okna transferowego istnieje ryzyko, że odejdzie jeszcze 11 zawodników.

Na tydzień przed zamknięciem okna transferowego w klubach Premier League Liverpool znajduje się w gronie najbardziej zajętych piłkarzy w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii.

Dziewięciu graczy podpisało już kontrakty, a klub ma ambicje ściągnąć co najmniej dwóch kolejnych, a łączna kwota ich wydatków przekroczyła 300 milionów funtów.

Liverpool uzyskał również 216 milionów funtów ze sprzedaży ośmiu piłkarzy, pozwolił sześciu innym na wypożyczenie, a także zwolnił siedmiu po wygaśnięciu ich kontraktów.

Zanim okno zamknie się w poniedziałek, 1 września, Anfield może opuścić aż 11 kolejnych zawodników na mocy transferów definitywnych lub wypożyczeń.

Na ich czele stoi Kostas Tsimikas, lewy obrońca plasujący się na trzecim miejscu w hierarchii lewych obrońców, wzbudzający zainteresowanie takich klubów jak AS Roma, Nottingham Forest, Valencia i Lille.

Możliwe jest również sprzedanie Harveya Elliota, gdyż Liverpool otrzymał ofertę od RB Lipsk w związku z poszukiwaniem następcy Xaviego Simonsa, który prawdopodobnie odejdzie do Chelsea.

Stefan Bajcetić trenował z pierwszym zespołem, kontynuując rehabilitację po operacji ścięgna podkolanowego. Pojawiły się jednak głosy o jego powrocie do Hiszpanii.

Podobnie James McConnell który regularnie pojawia się w seniorskiej drużynie AXA Training Centre po powrocie do zdrowia po kontuzji, ale jest gotowy opuścić klub na zasadzie wypożyczenia po podpisaniu nowego długoterminowego kontraktu.

Przyszłość Jaydena Dannsa jest mniej pewna i prawdopodobnie będzie zależeć od starań Liverpoolu o pozyskanie kolejnego środkowego napastnika.

Jeśli Alexander Isak sfinalizuje transfer, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wypożyczenie Dannsa zostanie zatwierdzone.

Zainteresowanie wzbudza również m.in. Kaide Gordon, który ponownie może zostać wypożyczy, zainteresowane kluby to Swansea i Derby Country, natomiast bramkarz Fabian Mrozek prawdopodobnie ponownie tymczasowo przeniesie się do innego klubu.

Niepewność związana z Rhysem Williamsem, Calvinem Ramsayem, Jamesem Balagizim i Oakleyem Cannonierem mogże zostać rozwiązana poprzez transfery definitywne.

Aby jednak tak się stało, potrzebne jest odpowiednie zainteresowanie, ponieważ jak dotąd nie podjęto żadnych działań w sprawie kwartetu, który w całości spędził okres przygotowawczy w drużynie U-21.

Zarówno Balagizi, jak i Cannonier byli testowani - pierwszy w szwedzkim klubie Osters IF, a drugi w swoim byłym klubie Leeds - jednak żaden z tych okresów nie zakończył się ofertą kontraktu.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (3)

rockyahejo 24.08.2025 17:18 #
Komentarz ukryty z powodu złamania regulaminu.
rockyahejo 28.08.2025 12:04 #
no elegancko ukrywacie komentarze krytykujące Wasze babole na tej stronie, mało tego, że w artykułach więcej błędów niż w zeszycie 4-klasisty to jeszcze admin z małym siurem nie umie przyznać się do błedu albo obiecać poprawę
nie dziwię się, że zdychacie jako strona internetowa - po 15 latach użytkowania strony żegnam, elo wafle
HUN 25.08.2025 07:02 #
Ramsey i Williams
Gin 25.08.2025 08:27 #
11 ?? to na tej ławce ktoś zostanie? czy 1-2 ? :)
Wciąż brakuje środkowego obrońcy - bo Konate napalił się (jak Trent) jak arab na kurs pilotażu na ten sreal i chyba nie zostanie z nami. No i zostaje kwestia napastnika - jeśli ISAK nie przyjdzie to ktoś musi, Hugo dozna kontuzji i nie ma kim grać.

Pozostałe aktualności

Wnioski po meczu z Burnley (0)
15.09.2025 08:15, Bartolino, The Athletic
Statystyki (2)
14.09.2025 23:22, AirCanada, Sky Sports
Parker po meczu z Liverpoolem (11)
14.09.2025 22:50, FroncQ, burnleyfootballclub.com
Kontuzje w Atlético przed meczem z LM (2)
14.09.2025 21:56, Olastank, Liverpool Echo
Salah: Nie poddajemy się (0)
14.09.2025 21:29, Klika1892, liverpoolfc.com
Slot o meczu z Burnley, zmianach i Isaku (1)
14.09.2025 20:57, Armani87, liverpoolfc.com
Skrót meczu (1)
14.09.2025 19:35, AirCanada, własne
Slot na temat zdjęcia Alexisa z boiska w przerwie (0)
14.09.2025 18:51, Mdk66, liverpoolfc.com