Owen: Liverpool jest w stanie pokonać każdego
Michael Owen w rozmowie z portalem liverpool.com stwierdził, że wciąż wierzy w to, że Liverpool jest w stanie pokonać każdy zespół w Premier League, jednak zbyt rzadko prezentował się w tym sezonie ze swojej najlepszej strony.
Po niedzielnej porażce 2:1 z Manchesterem City zespół Arne Slota pozostał na szóstym miejscu w tabeli ligowej ze stratą czterech punktów do piątej Chelsea. Jednak do czasu rozpoczęcia meczu z Sunderlandem The Reds mogą zostać wyprzedzeni przez Everton.
Z drugiej strony jednak, Liverpool w tym sezonie potrafił pokonać najlepsze drużyny w Europie. Widać to na przykładzie zwycięstw z Realem Madryt, Atletico i Interem w Lidze Mistrzów, w której ostatecznie The Reds zajęli trzecie miejsce w fazie ligowej.
W Premier League podopieczni Arne Slota potrafili pokonać m.in. Arsenal czy Aston Villę i mimo 17 punktów straty do Kanonierów Owen zgadza się z Van Dijkiem, który w zeszłym tygodniu mówił, że to wciąż może być wyjątkowy sezon dla klubu.
- Mocno wierzę w Liverpool - powiedział Owen, który obecnie pełni funkcję brytyjskiego ambasadora strony Casino.org.
- Może jestem po prostu uparty. Jednak nadal wierzę, że gdyby każdy zespół grał na swoim absolutnie najwyższym poziomie, Liverpool byłby najlepszym zespołem w lidze.
- Każdy może powiedzieć, że są przecież na szóstym miejscu w tabeli, ale wygrali ligę w zeszłym sezonie tak łatwo, że to aż wstyd dla rywali.
- Wcale nie uważam, że Arsenal odjechał i po prostu zagarnął tytuł z rąk Liverpoolu. Głównym powodem obecnego stanu rzeczy jest przede wszystkim słaba gra The Reds. Powiedziałbym raczej, że to oni nie obronią swojego tytułu.
- Jednak trzeba pamiętać o jednym. Kiedy Real Madryt czy Barcelona mają zmierzyć się w półfinale Ligi Mistrzów z angielskim zespołem, to którego meczu obawiają się najbardziej? Myślę, że nadal to nadal byłoby starcie z Liverpoolem na Anfield.
- Liverpool nie jest jednak regularny. Nie potrafił grać dobrze przez dłuższe okresy sezonu.
- Jeśli jednak spojrzeć na pierwszą jedenastkę, to moim zdaniem mają najlepszą drużynę w lidze.
- Kluczowe teraz jest jednak to, by spróbować wrócić do gry na swoim poziomie, nabrać pewności i zrozumieć sposób grania.
- W niektórych fragmentach byli niesamowici w tym sezonie. Jednak bylo tego zdecydowanie za mało i zdarzało się za rzadko - to jest problem.

Komentarze (0)