LIV
Liverpool
Premier League
09.05.2026
13:30
CHE
Chelsea
 
Osób online 610

Raport w sprawie kontuzji w drużynie


Arne Slot jest przekonany, że Mohamed Salah i Federico Chiesa będą do jego dyspozycji, przy wyborze wyjściowej jedenastki na sobotni mecz z Manchesterem City w Pucharze Anglii.

Egipcjanin nie wystąpił w ligowym pojedynku z Brighton & Hove Albion, wobec drobnego urazu mięśniowego.

Z kolei Federico Chiesa poleciał na zgrupowanie reprezentacji Włoch, jednak nie był w 100 procentach gotowy do treningów, dlatego sztab kadry podjął decyzję o powrocie napastnika do Anglii.

Jeremie Frimpong zostanie poddany dokładniejszym badaniom w Kirkby po urazie, jakiego nabawił się podczas meczu Holandii z Ekwadorem.


Wciąż niedostępny jest Alisson Becker, który pauzuje wskutek kontuzji mięśnia dwugłowego uda.

Zapytany o możliwy powrót do gry Salaha, Arne Slot powiedział: - Jest blisko, naprawdę blisko.

- To przykład piłkarza, który mimo urazów jest w stanie naprawdę szybko się zregenerować i wrócić na boisko. Myślę, że spora część kibiców sądziła, że nie zdoła zagrać z City. Mo jest stuprocentowym profesjonalistą, który doskonale wie, jak dbać o własny organizm i regenerację. Jutro weźmie udział w treningu z całym zespołem i jeśli nie zgłosi problemu, znajdzie się w kadrze na mecz z City.

- Jeśli chodzi o Jeremiego, lekarz reprezentacji powiedział mi, że został zdjęty, gdyż nie chcieli ryzykować urazu. Piłkarz dopiero przejdzie dokładniejsze badania w klubie i wówczas zobaczymy, na czym stoimy - kontynuował Slot.

- Alisson będzie pauzował jeszcze przez jakiś czas. Federico faktycznie wrócił szybko ze zgrupowania reprezentacji, gdyż nie był w stanie grać. Dziś z nami trenował, sądzę, że podobnie będzie jutro, więc oczekuję jego dostępności w sobotnim pojedynku z City - podsumował trener Liverpoolu.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Jones może odejść do Interu (2)
06.05.2026 23:23, Vladyslav_1906, thisisanfield.com
Owen: Bowen powinien zastąpić Salaha (8)
06.05.2026 21:48, Wiktoria18, Liverpool Echo
Fakty i statystyki przed meczem z The Blues (0)
06.05.2026 19:24, Ad9am_, liverpoolfc.com
Salah: Bez nich byśmy nic nie wygrali (1)
06.05.2026 19:15, Shaay, thisisanfield.com
Nieobecni na dzisiejszym treningu (0)
06.05.2026 19:13, BarryAllen, Sky Sports
Klub nie planuje sprzedaży Gakpo (18)
06.05.2026 12:57, GingerElf, thisisanfield.com
Darwin Núñez opuści latem ligę saudyjską (3)
06.05.2026 12:51, AirCanada, thisisanfield.com