15:00

Osób online 1018

50 bramek Torresa

Artykuł z cyklu Artykuły

Bramka Fernando Torresa, która dała cenne zwycięstwo na Villa Park, była 50 golem zdobytym przez El Nino w meczach ligowych dla The Reds i jednocześnie nowym klubowym rekordem. Dzięki oficjalnej stronie Liverpoolu, przedstawiamy Państwu każdą z 50 bramek, które zdobył Fernando.

Gol 1 – przeciwko Chelsea, 19 sierpnia 2007

Torres wspaniale rozpoczął swoją przygodę z angielską piłką, strzelając bramkę w swoim debiucie na Anfield. El Nino otrzymał wspaniałe podanie od Stevena Gerrarda, wyprzedził obrońcę rywali Tala Ben-Haima i nie dał szans Petrowi Cechowi strzelając w dolny róg bramki.

Gol 2 – przeciwko Derby Country, 1 września 2007

Hiszpan strzelił swoje bramki numer dwa i trzy w wygranym przez The Reds 6-0 meczu z Derby na Anfield. Wygrana ta dała awans na pierwszą pozycję w tabeli. Torres wszedł w posiadanie piłki po odebraniu piłki wślizgiem przez Javiera Mascherano. Wygrał pojedynek z obrońcami Derby i w 56 minucie spotkania strzelił swojego drugiego gola.

Gol 3 – przeciwko Derby Country, 1 września 2007

Torres dał bardzo pewny zwycięstwo The Reds strzelając szóstą i ostatnią bramkę w tamtym spotkaniu. Obrońca Derby, Andy Todd nie przeciął podania od Voronina co umożliwiło Torresowi wyjście na czystą pozycję, El Nino minął jeszcze bramkarza i strzelił gola do pustej bramki.

Gol 4 – przeciwko Tottenhamowi Hotspur, 7 pażdziernika 2007

Wszystko wskazywało na to, że Spurs po dwóch bramkach Robbiego Keane’a wywiozą z Anfield 3 punkty, jednak w doliczonym czasie gry, Torres dał remis swojej drużynie po podaniu Steve’a Finnana.

Gol 5 – przeciwko Fulham, 10 listopada

Torres wszedł z ławki i strzelił fantastycznego gola, który dał The Reds bardzo ważne trzy punkty. El Nino otrzymał wspaniałe podanie od Pepe Reiny, który długim wykopem uruchomił swojego rodaka, ten minął obronę rywali i nie dał szans bramkarzowi Fulham, strzelając pięknego gola.

Gol 6 – przeciwko Boltonowi Wanderers, 2 grudnia 2007

El Nino strzelił gola tuż przed końcem pierwszej połowy i The Reds schodzili na przerwę z zapasem dwóch goli. Steven Gerrard wspaniale wypatrzył swojego kolegę z drużyny, zagrał pomiędzy obrońców i Torres wyszedł sam na sam z bramkarzem pokonując go bez najmniejszych problemów. Ta bramka została porównana do trafienia Kenny’ego Dalglisha w finale Pucharu Europy przeciwko Brugge w 1978 roku.

Gol 7 – przeciwko Portsmouth, 22 grudnia 2007

Torres pomógł The Reds wspaniale wejść w okres meczów świątecznych strzelając dwie bramki w wygranym 4-1 meczu z Pompey. Pierwszą bramkę nasz numer 9 zdobył po niefortunnym podaniu od bramkarza Portsmouth, Davida Jamesa, który posłał piłkę wprost pod nogi Hiszpana.

Gol 8 - przeciwko Portsmouth, 22 grudnia 2007

Fernando kolejny raz wspaniale zakończył spotkanie, strzelając bramkę 5 minut przed końcem meczu. Jamie Carragher zagrał długą piłkę do przodu, ta została strącona przez Gerrarda i El Nino strzałem z woleja po raz kolejny nie dał szans bramkarzowi Pompey.

Gol 9 – przeciwko Derby Country, 26 grudnia 2007

Kolejny mecz i kolejna fantastyczna bramka cudownego dziecka z Hiszpanii. W 11 minucie spotkania Torres otrzymał podanie od Babela, zakręcił obroną rywali, najpierw minął Darrena Moore’a, następnie schodząc do środka Deana Leacock’a i spokojnie pokonał bramkarza.

Gol 10 – przeciwko Wigan, 2 stycznia 2008

Fernando strzelając swojego 10 gola w Premier League dał Liverpoolowi prowadzenie na początku drugiej połowy. Gerrard rozegrał piłkę z Finnanem, Irlandczyk wbiegł w pole karne, odegrał do Torresa, który tylko dopełnił formalności.

Gol 11 – przeciwko Middlesbrough, 12 stycznia 2008

Torres przejął piłkę za polem karnym i pięknym strzałem doprowadził do wyrównania, zapewniając Liverpoolowi jeden punkt.

Gol 12 – przeciwko Sunderlandowi, 2 lutego 2008

El Nino strzelił bramkę na 2-0, a mecz ten zakończył się zwycięstwem The Reds 3-0. Torres po podaniu od Petera Croucha nie dał szans bramkarzowi rywali strzelając swoją 18 bramkę w sezonie.

Gol 13 – przeciwko Middlesbrough, 23 lutego 2008

Hiszpan stał się pierwszym graczem, który strzelił ponad 20 bramek w jednym sezonie od czasu Michaela Owena. Po błędnym podaniu Julio Arci, Fernando Torres przejął piłkę i pokonując Schwarzera doprowadził do remisu.

Gol 14 - przeciwko Middlesbrough, 23 lutego 2008

Torres na strzelenie kolejnej bramki potrzebował zaledwie minuty. Fabio Aurelio wspaniale zagrał do Fernando i ten pięknym strzałem z 25 metrów wyprowadził The Reds na prowadzenie.

Gol 15 - przeciwko Middlesbrough, 23 lutego 2008

El Nino skompletował w tym spotkaniu hat-tricka. Hiszpan uprzedził Wheater, który chciał wybić piłkę i uderzył z ostrego kąta na bramkę Schwarzera.

Gol 16 – przeciwko West Ham United, 5 marca 2008

Torres stał się drugim graczem po Jacku Balmerze, który strzelił hat-tricka w dwóch kolejnych meczach na Anfield. Hiszpan już w ósmej minucie wyprowadził The Reds na prowadzenie. Dobrym zagraniem popisał się Dirk Kuyt a El Nino nie dał żadnych szans bramkarzowi rywali.

Gol 17 - przeciwko West Ham United, 5 marca 2008

Hiszpan zdobył drugą bramkę a kolejną asystę na swoje konto dopisał Dirk Kuyt. Holender lekko dośrodkował w pole karne po przejęciu piłki z rzutu rożnego wprost na głowę Torresa, który dopełnił formalności.

Gol 18 - przeciwko West Ham United, 5 marca 2008

Torres ustrzelił kolejnego hat-tricka na 10 minut przed końcem meczu. Po zgraniu piłki przez Johna Arne Riise, El Nino wypuścił sobie piłkę przed obrońcę gości i stanął w sytuacji sam na sam z bramkarzem, Hiszpan nie zwykł marnować takich sytuacji i było to jego 18 trafienie w lidze.

Gol 19 – przeciwko Newcastle United, 8 marca 2008

Torres kontynuował wspaniała formę strzelecką. Jego wspaniała współpraca ze Stevenem Gerrardem dała The Reds dwu bramkowe prowadzenie do przerwy. Hiszpan zagrał piłkę głową do naszego kapitana na połowie boiska, a ten zagrał futbolówkę pomiędzy obrońców Srok w taki sposób, że „numer 9” wyszedł sam na sam z bramkarzem, minął go i strzelił gola do pustej bramki.

Gol 20 – przeciwko Reading, 15 marca 2008

Torres został pierwszym graczem od czasu Robbiego Fowlera, który zdobył 20 bramek w lidze. El Nino strzałem głową nie dał szans interweniującemu Marcusowi Hahnemannowi i strzelając 9 bramkę w 6 meczu dał The Reds prowadzenie.

Gol 21 – przeciwko Evertonowi, 30 marca 2008

El Nino strzelił swoją pierwszą bramkę w derbach Merseyside strzelając jedynego gola w tamtym spotkaniu. Xabi Alonso przejął piłkę niedaleko pola karnego gości, przejął ją Dirk Kuyt, który znalazł dobrze ustawionego Torresa i ten strzałem w dolny róg bramki nie dał szans Howardowi.

Gol 22 – przeciwko Blackburn Rovers, 13 kwietnia 2008

Strzelając bramkę w meczu przeciwko Rovers, Torres stał się jedynym graczem w historii, który strzelił gola w 7 kolejnym meczu na Anfield. 8 minut przed końcem meczu wspaniale dośrodkował Gerrard wprost na głowę Hiszpana i ten pewnie umieścił piłkę bramce.

Gol 23 – przeciwko Manchesterowi City, 4 maja 2008

W ostatnim meczu na Anfield w tamtym sezonie, Torres po raz kolejny wywołał euforię na The Kop. El Nino ograł obrońcę City, Richarda Dunne’a i pewnym strzałem w róg bramki dał The Reds zwycięstwo.

Gol 24 – przeciwko Tottenhamowi Hotspur, 11 maja 2008

Torres strzelił swojego 24 gola w lidze i pobił rekord Ruuda van Nistelroya strzelając więcej bramek w swoim debiutanckim sezonie w Anglii. Bramka padła w 74 minucie, gdy Hiszpan minął Alana Huttona i strzelił drugą bramkę.

Gol 25 – przeciwko Sunderlandowi, 16 sierpnia 2008

Późno zdobyty gol dał The Reds pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie. Mecz zbliżał się do końca i wszystko wskazywało na to, że drużyny podzielą się punktami jednak Torres wziął sprawy w swoje ręce. Po podaniu od Xabiego Alonso, silnym strzałem z 25 metrów pokonał bramkarza i zapewnił swojej drużynie 3 punkty.

Gol 26 – przeciwko Evertonowi, 27 września 2008

El Nino dołożył do swojego dorobku kolejne dwa trafienia, tym razem w derbach Merseyside. Torres potrzebował tylko 3 minut, aby wyprowadzić The Reds na dwu bramkowe prowadzenie. Pierwszy gol padł po dokładnym podaniu od Robbi’ego Keane’a. Nando przejął piłkę i mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce obok bezradnego Howarda.

Gol 27 - przeciwko Evertonowi, 27 września 2008

Torres strzelił kolejną i za razem drugą bramkę w tym spotkaniu dla The Reds. Dirk Kuyt stracił piłkę po wślizgu obrońcy, jednak El Nino był tam gdzie być powinien i dopełnił formalności.

Gol 28 – przeciwko Manchesterowi City, 5 października 2008

Numer 9 strzelając dwie bramki w tym meczu, przywrócił Liverpool do właściwego rytmu. City prowadzili już 2-0, jednak tuż po przerwie, po podaniu Arbeloi, Torres dał The Reds cień szansy na zdobycie chociażby punkty w tym spotkaniu.

Gol 29 - przeciwko Manchesterowi City, 5 października 2008

Hiszpan doprowadził do wyrównania strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Stevena Gerrarda.

Gol 30 – przeciwko Chelsea, 1 lutego 2009

Torres dał Liverpoolowi cenne zwycięstwo na Anfield Road w meczu w którym przeciwnikiem była Chelsea. Pierwsza bramka padła w 89 minucie, gdy wykorzystał dośrodkowanie Fabio Aurelio i głową skierował piłkę do siatki.

Gol 31 - przeciwko Chelsea, 1 lutego 2009

Druga bramka padła kilka chwil później. Torres doszedł do bezpańskiej piłki wybitej spod nóg Benayouna i strzałem z 10 metrów nie dał szans Cechowi.

Gol 32 – przeciwko Portsmouth, 7 lutego 2009

Kolejny raz na kilka minut przed końcem spotkania Torres zapewnia zwycięstwo swojej drużynie. W 90 minucie Hiszpan otrzymał dobre dośrodkowanie od Yossiego i mocnym strzałem głową przesądził o wygranej The Reds na Fratton Park.

Gol 33 – przeciwko Manchesterowi United, 14 marca 2009

El Nino pociągnął The Reds do wysokiego zwycięstwa na Old Trafford nad Manchesterem United 4-1. Hiszpan doprowadził do wyrównania zaledwie 5 minut po tym, jak prowadzenie gospodarzom z rzutu karnego dał Ronaldo. Martin Skrtel posłał długą piłkę na połowę United, Torres wykorzystując swoją szybkość i siłę nie dał się zatrzymać Vidicowi, który nie utrzymał równowagi i upadł na murawę. El Nino wyszedł sam na sam z Van der Saarem i pewnie umieścił piłkę w dolnym rogu bramki.

Gol 34 – przeciwko Blackburn Rovers, 11 kwietnia 2009

Hiszpan otrzymał dalekie podanie od Carraghera, przejął piłkę na klatkę piersiową i przepięknym wolejem pokonał bramkarza gości. Była to jedna z najładniejszych bramek Torresa w barwach The Reds.

Gol 35 - przeciwko Blackburn Rovers, 11 kwietnia 2009

Xabi Alonso dośrodkował w pole karne, Torres wyskoczył ponad Andre Ooijera i głową skierował piłkę do siatki.

Gol 36 – przeciwko Arsenalowi, 21 kwietnia 2009

El Nino 4 minuty po rozpoczęciu drugiej połowy doprowadził do wyrównania w jednym z najbardziej dramatycznych meczów na Anfield od wielu lat. Po dośrodkowaniu Kuyta strzelał głową obok bezradnego Łukasza Fabiańskiego.

Gol 37 - przeciwko Arsenalowi, 21 kwietnia 2009

Hiszpan po raz kolejny doprowadził do remisu, tym razem w 72 minucie. Przejął piłkę przed polem karnym, oszukał Silvestre’a i strzelił swoją kolejną bramkę.

Gol 38 – przeciwko Tottenhamowi Hotspur, 24 maja 2009

Ostatni mecz sezonu, jednak to nie miało najmniejszego znaczenia dla Torresa. El Nino wyszedł do dośrodkowania Dirka Kuyta pomiędzy Vedrana Corlukę i Huttona i zdobył bramkę głową.

Gol 39 – przeciwko Stoke City, 19 sierpnia 2009

Torres już w 4 minucie spotkania wyprowadził The Reds na prowadzenie. Dopadł bezpańską piłkę zagraną przez Stevena Gerrarda i umieścił ją w siatce.

Gol 40 – przeciwko Aston Villi, 24 sierpnia 2009

Gol w 72 minucie Fernando Torresa dał jeszcze gospodarzom jakieś nadzieje na korzystny wynik, po tym jak do przerwy przegrywali 0-2 po samobójczej bramce Lucasa a także golu Daviesa. Hiszpan otrzymał dobre podanie od Insuy, które zamienił na bramkę.

Gol 41 – przeciwko Boltonowi Wanderers, 29 sierpnia 2009

El Nino pomógł swojej drużynie w dramatycznie wygranym meczu 3-2 na Reebok Stadium. Długie podanie Stevena Gerrarda do Dirka Kuyta, ten zgrywa klatką piersiową do wbiegającego Torresa i ten tylko dopełnia formalności umieszczając piłkę w bramce.

Gol 42 – przeciwko Wes Ham United, 19 września 2009

Fantastyczne umiejętności dryblingu pomogły Hiszpanowi zdobyć swojego kolejnego gola, tym razem na Upton Park. El Nino otworzył wynik strzelając gola po fantastycznej solowej akcji w polu karnym i strzale z ostrego kąta.

Gol 43 - przeciwko Wes Ham United, 19 września 2009

15 minut przed końcem, wprowadzony chwilę wcześniej Ryan Babel dokładnie dośrodkował na głowę Torresa i ten po raz kolejny ratuje dla The Reds 3 punkty.

Gol 44 – przeciwko Hull City, 26 września 2009

Nie zajęło Torresowi dużo czasu przełamanie obrony rywali i wyprowadzenie swojej drużyny na prowadzenie. Już w 12 minucie po podaniu od Alberta Riery, El Nino stworzył sobie dużo miejsca i spokojnym strzałem w róg bramki otworzył wynik spotkania.

Gol 45 - przeciwko Hull City, 26 września 2009

Hiszpan kontynuował swoją wspaniałą serię strzelając najładniejszego gola tamtego popołudnia. Torres nawinął najpierw Kamela Ghilasa, potem Myhilla i stanął naprzeciw bramki strzeżonej jeszcze przez dwóch obrońców, jednak to nie była dla niego przeszkoda i The Reds wyszli na prowadzenie.

Gol 46 - przeciwko Hull City, 26 września 2009

Reprezentant Hiszpanii skompletował hattricka trzy minuty po zmianie stron, ponownie Benayoun zaliczył asystę posyłając dobre prostopadłe podanie, które oszukało pułapkę ofsajdową Hull. Torres minął Sonko podobnie jak przy pierwszej bramce, następnie uderzył lewą stopą między nogami McShane'a i obok bezradnego Myhilla.

Gol 47 – przeciwko Manchesterowi United, 25 października 2009

Rafa Benitez powiedział po tym meczu, że Torres był gotowy do gry tylko w 80 procentach, jednak i tak był za dobry dla Ferdinanda i Vidica. El Nino otrzymał rewelacyjne prostopadłe podanie od Benayouna i mimo asysty Ferdinanda, który rozpaczliwie starał się powstrzymać naszego napastnika, uderzył pod poprzeczkę, obok bezradnego Van der Sara.

Gol 48 – przeciwko Fulham, 31 października 2009

Długa piłka z linii defensywy od Carraghera w kierunku pola karnego gospodarzy trafiła do Woronina, który główkując trafił w Aarona Hughesa, po czym futbolówka poleciała w kierunku naszego numeru 9 na krawędzi pola karnego. Torres uderzył bez chwili zastanowienia i trafił idealnie w dolny róg bramki.

Gol 49 – przeciwko Wigan, 16 grudnia 2009

El Nino ominął Kirklanda, ale jego delikatny strzał zablokował piętą obrońca. Na szczęście Hiszpan miał na tyle zdrowego rozsądku, że przejął bezpańską piłkę zanim kto inny do niej dopadł i wpakował ją do siatki.

Gol 50 – przeciwko Aston Villi, 29 grudnia 2009

Rekordowa bramka Torresa. El Nino zagwarantował swojej drużynie bardzo ważne 3 punkty w meczu z Aston Villą. Hiszpan wykorzystał nieuwagę obrońców gospodarzy i posłał piłkę obok nogi Friedela ustanawiając tym samym nowy rekord.

Autor: James Carroll
Data publikacji: 02.01.2010 (zmod. 02.07.2020)