player
SHU
Sheffield United
Premier League
06.12.2023
20:30
LIV
Liverpool
 
Osób online 976

Capello powinien wystawić Rooneya w roli Torresa?

Artykuł z cyklu Artykuły


Prezentujemy Państwu artykuł, który ukazał się na łamach The Independent. Jego autorzy Sam Wallace i Michael Walker dzielą się z Nami swoimi uwagami odnośnie kadry reprezentacji Albionu na mecz z Francją i nowatorskiej taktyki Beniteza. Zapraszamy do lektury!

Capello powinien wystawić Rooneya w roli Torresa?

Podczas ostatnich podróży po stadionach Premier League Fabio Capello nie powinien przeoczyć innowacji, która może sprawdzić się w realiach reprezentacji Anglii.

Mowa tu o Stevenie Gerrardzie i jego wspaniałej współpracy z Fernando Torresem. Dzięki tym zawodnikom Liverpool wrócił na czwarte miejsce w tabeli i wyeliminował z Ligi Mistrzów Inter Mediolan.

To zrozumiałe, że w roli Torresa wystąpić może Wayne Rooney.

Dziś Capello powołał 30 zawodników. Ma do wyboru kilku dobrych skrzydłowych i nie wierzących w swoje umiejętności napastników. To może spowodować, że Capello i jego asystenci zrozumieją, ze Rooney woli grać sam w ataku. Wspomagać go może Steven Gerrard i dwaj skrzydłowi. Takie ustawienie może się sprawdzić w potyczce z Francją.

Pojawienie się w kadrze Theo Walcotta może zwiększyć presję na pozostałych atakujących. W niedzielę skład zostanie zmniejszony do 23 zawodników.

Mowa taktyka, której twórcą jest Benitez zakłada pojawienie się na boisku dwóch defensywnych pomocników, w przypadku Liverpoolu Javiera Mascherano i Xabiego Alonso. Capello ma do wyboru wielu takich zawodników.

Rooney występuje dość dobrze, reszta zawodników prezentuje się poniżej oczekiwań.

Jedynym zawodnikiem, który może wywrzeć prawdziwą presję po uszczupleniu składu jest Jermaine Defoe. Zawodnik zdobył sześć bramek w sześciu spotkaniach dla Portsmouth i został powołany do kadry jako zastępca Agbonlahora. Peter Crouch podobnie jak inni nie gra najlepiej, lecz może przydać się w walkach powietrznych. Emile Heskey strzelił ostatnio bramkę w spotkaniu z Boltonem, lecz była to jego pierwsza bramka od sierpnia zeszłego roku.

Sprawność Beckhama także stoi pod znakiem zapytania mimo tego, że znalazł się w kadrze. Jeśli zawodnik wystąpi w tym spotkaniu zablokuje miejsce młodszym zawodnikom takim jak Wright-Phillips czy Bentley.

W obronie... Powołany został Upson, który nie zagrał w ostatnich trzech spotkaniach West Hamu. John Terry na pewno wystąpi w tym spotkaniu, pod znakiem zapytania stoi występ Wesa Browna, który zastąpił w spotkaniu z Szwajcarią Lidleya Kinga. Miejsce obok Terry’ego zająć może także David Wheater czy Woodgate. Kontuzja Micaha Richardsa oznacza, że na prawej stronie zagra Glenn Johnson.

W pomocy... Do składu wraca Lampard. W ostatnim spotkaniu zagrali: Gerrard, Jenas, Barry i Hargreaves. Wszyscy są zdrowi i gotowy do gry. Kto zejdzie i ustąpi miejsca zawodnikowi Chelsea? Tego dowiemy się dopiero przed początkiem spotkania z Francją.

Bramkarze... Powrót do gry Bena Fostera daje Capello jeszcze więcej opcji. Młody zawodnik jednak nie znalazł się w kadrze, podobnie jak Robinson. W spotkaniu z Szwajcarią zagrał James. Teraz były zawodnik Liverpoolu walczyć będzie o miejsce w bramce z Chrisem Kirklandem i Scottem Carsonem.

Sam Wallace i Michael WalkerAutor: Jamie_thomas
Data publikacji: 20.03.2008 (zmod. 02.07.2020)