player
SHU
Sheffield United
Premier League
06.12.2023
20:30
LIV
Liverpool
 
Osób online 1069

Peter the Great

Artykuł z cyklu Artykuły


Początek sezonu zbliża się wielkimi krokami. Z każdym dniem rośnie we mnie napięcie i nie mogę się doczekać jego początku. Cokolwiek przyniesie nowy sezon, sądzę, że będzie on bardzo emocjonujący. Mam także przeczucie, że będzie on dla nas nie zapomniany.

Z punktu widzenie Liverpoolu oczywiście wszyscy jesteśmy ciekawi jakie opcje w ataku stworzy Rafa Benitez, oraz jak zaprezentują się nasi nowi napastnicy. Jestem zadowolony z tego, że pobiliśmy rekord transferowy po to by ściągnąć Torresa, napastnika za którym tęskniłem od wielu lat. Sądzę, że odniesie on wielki sukces w Premier League. Babel także ma wielkie umiejętności, które na pewno będą nas wciskać w fotel.

Sądząc z tego, co widzieliśmy w meczach przedsezonowych, Woronin zdaje się być strzałem w dziesiątkę. Zdaje się być piłkarzem, który nie będzie miał problemów z adaptacją w Premier League. Jestem także bardzo zadowolony z pozyskania Benayouna, który da więcej opcji na prawej i lewej flance. Nie możemy zapominać, że mamy Dirka Kuyta z jednym sezonem rozegranym w lidze Angielskiej, sądzę, że uda nam się zobaczyć więcej akcji w wykonaniu Holendra w tym sezonie. Wszystko zdaje się wyglądać bardzo dobrze jeśli chodzi o atak, wszyscy jesteśmy skupieni na nowych nabytkach, nie możemy zapominać o Peteru Crouchu.

Crouchy to zawodnik dla którego mam wiele szacunki za to, co robi od dwóch sezonów w klubie. Lecz to wszystko zdaje się być nie ważne w ciągu swojej kariery wielokrotnie spotykał się z ludĽmi, którzy podważali jego umiejętności. Kilka tygodni temu pojawiły się plotki o jego domniemanym przejściu do Newcastle, Manchesteru City itp., teraz nie jest jednak niespodzianką, że interesują się nim bardzo mocne kluby, myślę, że Rafa nie ma zamiaru pozbywać się tego piłkarza.

Z wszystkich transferów przeprowadzonych przez niego, mogę sądzić że właśnie z Croucha jest najbardziej dumny. Kiedy po raz pierwszy przedstawił ofertę wartą 7 milionów funtów wielu ‘ekspertów’ w mediach pukało się w głowę podważając umiejętności zarówno Beniteza jak i Petera. Lecz mimo tego Rafa postawił na niego mimo braku strzelanych bramek na początku. Gdy w końcu przełamał się wszyscy byli zaskoczeni z ilości bramek które temu towarzyszyły.

Jeśli mnie pamięć nie myli Peter zakończył pierwszy sezon w Liverpoolu z dorobkiem 13 bramek, to całkiem nie zły wynik w uwagi na brak skuteczności przez 19 spotkań. Na tym się nie skończyło, nie długo póĽniej został powołany do reprezentacji, gdzie został bohaterem strzelając bramki przed, podczas i po Mistrzostwach ¦wiata. Jego dorobek w reprezentacji Albionu to 12 bramek w 19 meczach.

Dobra forma towarzyszyła mu także w ostatnim sezonie, gdy zakończył sezon jako czołowy strzelec zespołu z 18 bramkami na koncie. Wszystkie uszczypliwe komentarze ‘ekspertów’ znalazły odpowiedĽ w grze Petera. Jeśli kiedyś stukali się w głowę słysząc o jego cenie:7 milionów funtów, to co zrobią teraz? Kedy zawodnik jest warty ponad 12 milionów?

Rafa szybko podpisał z nim kontrakt ponieważ chciał silnego psychicznie napastnika. Każdy z naszych napastników jest zupełnie inny i daje nam rozmaite opcje. Zadaniem Croucha jest prezentowanie silnej psychiki, ponadto jest on bardzo dobry w grze na ziemi, nie trzeba oczywiście wspominać o tym, że nie wielu piłkarzy może wyskoczyć do piłki tak wysoko jak on.

Myślę, że Crouch może udowodnić swoją przydatność w tym sezonie. Teraz gdy Kewell wraca do pełnej sprawności dośrodkowania ze stron boiska będą okazją dla wielkiego Petera. Torres i Woronin są piłkarzami, którzy mogą stworzyć optyczną przewagę lub przyciągnąć obrońców.

Prędzej czy póĽniej kibice będą musieli się przekonać do Wielkiego Crouchiego i przyznać, że jest on bardzo dobrym zawodnikiem. Może w nadchodzącym sezonie wreszcie otrzyma szacunek, na który zasługuje.

Autor: GerryAutor: Jamie_thomas
Data publikacji: 01.08.2007 (zmod. 02.07.2020)