player
SHU
Sheffield United
Premier League
06.12.2023
20:30
LIV
Liverpool
 
Osób online 1043

Przyszłość jest jasna, przyszłość to czerwień!

Artykuł z cyklu Artykuły


Przyszłość jest jasna, przyszłość to Czerwień!

Nie wiem jak Wy, ludzie, ale ja w tej chwili jestem szczęśliwy jak świnia w błocie. Po wolnym początku okna transferowego, klub naprawdę nabrał rozpędu, i wykonał świetną robotę dodając do składu graczy o naprawdę najwyższej jakości.

Oglądanie dzisiaj Benayouna i Babela jako nasze ostatnie, dwa nowe nabytki, uczyniło mnie bardzo podekscytowanym w kontekście nowego sezonu. Babel jest genialnym, młodym atakującym zawodnikiem, który jest prawdopodobnie jednym z najgorętszych młodych talentów w Europie. To, że regularnie gra w reprezentacji Holandii mając ledwie 20 lat, sporo mówi o tym facecie. Niektórzy porównują go do młodego Thierrego Henry, co jest sporym komplementem i też bliskim prawdy.

Niektórzy fani nie cieszą się zbytnio na transfer Benayouna, uważając, że jest to jakiegoś rodzaju kompromisowy zakup, ale ja uważam, że jest to nieco niesprawiedliwe wobec gracza. Yossi jest jednym z pierwszych zawodników, o którego starał się Rafa, więc ciężko tu mówić o kompromisie. Sprawdził się w Premiership, ma spore umiejętności i mnóstwo doświadczenia. To, czy klub zdecyduje się na sprowadzenie kogoś pokroju Simao, czy Manciniego, to inna sprawa, której nie powinno się rzucać jako przeszkodę dla Benayouna. To bardzo dobry zawodnik, myślę, że okaże się udanym zakupem Szefa.

Myślę, że nie możemy zapominać, że jeszcze przed otwarciem okienka mieliśmy bardzo dobry zespól, który dotarł do swojego drugiego finału Ligi Mistrzów, i który byłby o wiele bliżej szczytu Premiership, gdyby nie słaby początek sezonu. Jeden punkt w pierwszych pięciu meczach na wyjeĽdzie w dużej mierze zniweczyło wszelkie szanse, które mogliśmy mieć na poważną walkę o tytuł. Ale w ostatnich 6 czy iluś meczach głównie dawaliśmy odpoczywać zawodnikom w ramach przygotowań do Aten. Zatem różnica punktów na koniec sezonu dała nieco mylne wrażenie jak naprawdę daleko byliśmy za czołową dwójką. Nie mówię, że moglibyśmy ich złapać, ale z pewnością bylibyśmy o wiele bliżej.

Na razie, tego lata odeszli Zenden, Dudek, Cisse, Bellamy, Gonzalez i Garcia. Może z wyjątkiem Garcii, żaden z tych graczy nie jest jakąś wielką stratą i ich sprzedanie nie osłabiło nas w żaden sposób. Zostali oni natomiast zastąpieni powracającym Carsonem, Woroninem, Lucasem, Torresem, Babelem i Benayounem. Niektóre nazwiska są większe od innych, ale wszystkie są silnymi wzmocnieniami do, i tak już mocnego składu. My, futbolowi fani, jesteśmy chciwym stadem, i choć przyznaję, że chciałbym jeszcze kogoś takiego jak Simao na naszą prawą stronę, to i tak jestem bardzo zadowolony i niezwykle optymistycznie nastawiony do tego, co już mamy.

Poważnie brakowało nam kreatywnych graczy w ataku w poprzednich sezonach, co z pewnością zostało zauważone, gdyż każdy z naszych nowych nabytków pasuje do tej kategorii. Nasza obrona i środkowa pomoc należy do ścisłej czołówki, jednak teraz jeszcze Torres i Woronin zostali dodani jako dwa nowe pazury w przednich formacjach.

Na lewym skrzydle będziemy mieć powracającego Kewella, do którego dołączy ekscytujący talent Babela, a Riise i Aurelio zapewnia mnóstwo dodatkowych opcji. Na prawo mamy ciągle poprawiającego się Pennanta wraz z Benayounem, bez wątpienia Gerrard też tam czasami będzie grać (miejmy nadzieję, że nie za często). Powinniśmy mieć również na uwadze, że zarówno Woronin, jak i Babel grywali w przeszłości w swoich klubach na prawym skrzydle.

Wziąwszy te wszystkie rzeczy pod uwagę, blogger jest na chwilę obecną cholernie szczęśliwy i naprawdę nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć tych wszystkich nowych graczy wraz z SteviemG, Alonso, Monster Maschem, Momo, Carrą, Aggerem, Finnanem i spółką. Wszystko to, plus ponad tuzin wysoko cenionych młodzików, którzy pojawili się w Akademii, nowe, długoterminowe kontrakty kręgosłupa drużyny, rychłe ujawnienie planów nowego stadionu, i jeszcze dodatkowo mówi się o przyjściu jeszcze jednego gracza. Heinze, anyone?

Przyszłość jest tak jasna, że muszę założyć okulary przeciwsłoneczne!

Gerry Ormonde

Ľródło: kopblog.comAutor: Alex
Data publikacji: 13.07.2007 (zmod. 02.07.2020)