LIV
Liverpool
Towarzyski
27.07.2024
01:30
BET
Real Betis
 
Osób online 1868

Spekulacje transferowe: Florent Malouda w Liverpoolu

Artykuł z cyklu Artykuły


Piłkarz: Florent Malouda

Obecny klub: Lyon

Możliwy przyszły klub: Liverpool

Cena: 10 milionów funtów

¬ródło: Daily Mirror

Prawdopodobieństwo: 4/5

Gdyby wszystko to, co piszą tabloidy było prawdą, to te 50 milionów funtów, którymi podobno ma dysponować Rafa, zostałyby wydane przynajmniej sześć razy w ostatnim tygodniu. Kolejnym piłkarzem, który trafił do tej transferowej ruletki jest.... zawodnik Lyonu – Florent Malouda. Według Daily Mirror, Malouda będzie kosztować 10 milionów funtów.

Francuz może być jednym z trzech piłkarzy, o których Benitez mówił w ostatnim tygodniu. Szkoleniowiec Liverpoolu wspominał, że na rynku transferowym są piłkarze, którzy wzmocnią zespół i będą kosztować w granicach 10 milionów funtów, jeśli tylko klub będzie działać szybko. A szybkość jest jednym z głównych atutów skrzydłowego Reprezentacji Francji. Najprawdopodobniej przybyłby on w roli zastępcy Zendena, bądĽ Kewella na lewej stronie pomocy The Reds – skończył 27 lat i niedawno został wybrany Piłkarzem Roku w lidze francuskiej, wyprzedzając wielu innych piłkarzy, którzy najprawdopodobniej już niebawem zasilą szeregi najlepszych klubów świata. Zatem bez wątpienia jest to zawodnik klasowy – oczywiście nazwisko Pascala Cygana momentalnie przychodzi na myśl, gdy słyszymy Piłkarz Roku we Francji, ale to jest jedynie wyjątek.

Jeśli nikt nie będzie go nazywał ‘nowym Zidanem’, jak to uczynił Gerard Houllier pozyskując Bruno Cheyrou z zespołu Lille w 2002 roku, to wszyscy powinni być zadowoleni, gdyby Francuz ostatecznie trafił na Anfield.

Oczywiście były trener Liverpoolu – Houllier jeszcze kilka dni temu sprawował funkcję menadżera Lyonu i prawdę mówiąc jakoś dziwnie w czasie zbiegły się te spekulacje na temat Maloudy z odejściem Gerarda z zespołu Mistrza Francji. Prawdopodobnie miał jeszcze zapisany telefon Ricka Parry’ego i po opuszczeniu klubu przez Houlliera – obecny Dyrektor Wykonawczy Liverpoolu usłyszał dzwonek swojego telefonu dobiegający z zakurzonego pokoju... i zaczął zmierzać w jego kierunku.

Florent Malouda stanowiłby solidne wzmocnienie na skrzydle, ponieważ jest doświadczonym, występującym w Reprezentacji Francji piłkarzem i we Francji zdobywał gole co cztery, bądĽ pięć spotkań. To może być początek kompletowania linii pomocy, w której trzech piłkarzy będzie w stanie zdobywać po 10-15 w sezonie. Liverpool właśnie takiego piłkarza potrzebuje, zatem te plotki brzmią rozsądnie, biorąc pod uwagę to, że The Reds mogą wydać takie pieniądze. Obecnie Lyon znajduje się na małym rozstaju dróg, więc zanim przybędzie nowy menadżer sfinalizowanie tego transferu będzie znacznie łatwiejsze.

Antony MelvinAutor: Liverpoollover
Data publikacji: 30.05.2007 (zmod. 02.07.2020)