player
CRY
Crystal Palace
Premier League
09.12.2023
13:30
LIV
Liverpool
 
Osób online 1004

Rick Parry o Fowlerze i nie tylko

Artykuł z cyklu Artykuły


Powrót Robbiego Fowlera na Anfield zaskoczył piłkarski światek, mimo to jestem świadom, że plotki o możliwym transferze krążyły już od dwóch tygodni, zanim Robbie przekroczył Shankly Gates, by złożyć podpis na kontrakcie.

Wszystko potoczyło się bardzo szybko. Nie było możliwości, byśmy wraz z Rafą mogli długo rozpatrywać tę kwestię.

W dziwny sposób wszelkie pogłoski pomogły nadać pęd temu transferowi, mimo to nad wszystkim przeważyło przywiązanie Robbiego do klubu

Ludzie określali to jako transfer, na którym Liverpool nic nie tracił. Jest to brak szacunku dla Robbiego. Nie zawarliśmy umowy tak po prostu, ponieważ nie sądzimy, że jest to sprawa poboczna. Zrobiliśmy to, ponieważ widzimy w tym korzyści. Jego pasja i przywiązanie do klubu były widoczne, kiedy się spotkaliśmy.

Wiemy wszystko na temat możliwości Robbiego i jego dorobku strzeleckiego. Byliśmy zainteresowani jego pożądaniem i głodem gry. Czy to wciąż istnieje? Nigdy nie widziałem gracza tak szczęśliwego przy podpisywaniu umowy. Było to widoczne.

Reakcja fanów, kiedy wszedł z ławki do gry w meczu z Birmingham, była niepowtarzalna. Wiem, że wielu ludzi myślało wtedy o młodym Fowlerze i wspaniałych golach, które strzelił nosząc czerwony trykot.

Czas jednakże płynie. Naszym jedynym pytaniem było: „Czy jest on wciąż w stanie wykonywać swoją pracę dla nas?” Wierzymy, że tak. Robbie wie, że nie będzie sądzony przez Rafę za jego pasję do klubu, czy za przeszłe osiągnięcia. Będzie rozliczany za swoje występy na boisku.

On rozumie, że nie będzie oceniany na podstawie wspomnień. Według mnie pokazał sie z dobrej strony przeciwko Birmingham. Był bardzo blisko świętowania zdobytej bramki. Widać, jak bardzo mu zależało, aby podziękować fanom za ich przywitanie.

Styczeń ciężkim okresem do dokonania wzmocnień

Okienko transferowe zostało zamknięte. Ta szczególna możliwość nigdy nie będzie przystępna. Większość klubów ma ustabilizowane składy. Z zasady ludzie nie zamierzają zwalniać graczy, którzy są częścią ich planów. Wolą trzymać się swoich największych gwiazd.”

Oczywiście udało nam się dokonać czterech wzmocnień w osobach Daniela Aggera, Robbiego Fowlera, Jana Kromkampa i Davida Martina. To spora ilość wzmocnień jak na okienko zimowe.

Udało nam się pozyskać Daniela, gdyż Brondby jest poza Europą. Byli jednak wciąż niechętni, by pozwolić mu odejść.

Ponieważ kluby zawsze chcą zatrzymać swoich najlepszych graczy, musisz być ostrożny, gdy ktoś nagle pojawia się na rynku. Musisz pytać, dlaczego oni są do zdobycia.

W dalszym ciągu szukamy opcji na prawą stronę pomocy. Kilku graczy było dostępnych, jednak pozostawały pewne wątpliwości.. W efekcie Rafa zdecydował się pozostać przy obecnym składzie.

Fantastycznie losowanie pucharowe

Losowanie par pucharu ligi doprowadziło do absolutnego klasyku piłkarskiego, parując nas z MU. Mecz zostanie rozegrany na Anfield. Z pewnością należy wyczekiwać tego meczu. Będzie to fantastyczna okazja, spotkanie pełne pasji i rywalizacji. Postaw te dwie drużyny naprzeciw siebie i masz gwarantowane wyjątkowe widowisko.

Liga Mistrzów rusza ponownie po przerwie

Bilety na mecz z Benfiką były dostępne w sprzedaży razem z biletami sezonowymi i dostepne dla posiadaczy kart klubu kibica. Przypomina nam to, że Europa jest znów tuż za rogiem.

Minęło już sporo czasu od momentu, kiedy zaczęliśmy rozgrywki meczem przeciwko TNS. Było to 13 lipca, by być dokładnym.

To jest coś, na czym należy się zastanowić. Graliśmy już 41 gry we wszystkich rozgrywkach, w jakich uczestniczymy. Jest to fenomenalna liczba. Pomyślcie tylko, że same rozgrywki ligowe obejmują 38 meczów.

Obecnie znów rozpoczynamy pogoń w tej ekscytującej europejskiej rywalizacji. Możemy być zmęczeni, ale nie ma wymówek. To jest rzeczywistość i wytłumaczenie konieczności posiadania obszernego składu.

Oznacza to, że w drugiej połowie sezonu Rafa będzie zmuszony korzystać ze swojej kadry w ostrożny sposób.

Nowy kontrakt oznacza nowe stroje

Podano formalne ogłoszenie potwierdzające zmianę sponsora dostarczającego stroje. Dotychczasowy sponsor Reebok ustępuje miejsce Adidasowi. Pojawiły się swego rodzaju protesty fanów związane z niedostępnością europejskiego kompletu, jednakże mamy już na składzie komplet domowy i na mecze wyjazdowe.

Jeśli zacznie ci brakować konkretnego kompletu, możesz zwyczajnie podnieść słuchawkę telefonu i zamówić dowolną ilość. Dopływ towaru od dostawców jest ekstremalnie długi i często frustrujący.

Jesteśmy zadowoleni, że Adidas potwierdził, że zamiana jest określona. Nowe komplety ostatecznie będą już powstawać.

Gratulacje dla Rafy

Rafa Benitez został nową osobistością roku na Merseyside w dziedzinie sportu. W ubiegłym roku to prestiżowe wyróżnienie, nadawane przez Liverpool Echo, przypadło Jamie Caragherowi.

Nazwiska na trofeum wskazują, kto jest kim dla sporu na Merseyside. Pierwszym laureatem nagrody, przyznawanej od 1972 roku, był Howard Kendall, wtedy kapitan Evertonu. Pierwszym graczem Liverpoolu, który został w ten sposób wyróżniony, zarazem kolejnym laureatem, był Ian Callaghan. Wraz z upływem lat nagrodę tą otrzymywali Kevin Keegan, Kenny Dalglish, Ian Rush, Robbie Fowler, Michael Owen i Steven Gerrard.

Gerard Houllier został uhonorowany po swoim potrójnym sukcesie. Teraz Rafa został nagrodzony za swój wpływ na sukcesy klubu w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Chcielibyśmy mu pogratulować. Nagroda jest wielce zasłużona i wyraża respekt i przywiązanie fanów, którzy głosowali na niego.

Rick ParryAutor: Khorne
Data publikacji: 10.02.2006 (zmod. 02.07.2020)