player
LIV
Liverpool
Premier League
03.12.2023
15:00
FUL
Fulham
 
Osób online 1079

"Nie panikujcie"

Artykuł z cyklu Artykuły


Tydzień temu przeczytałem wypowiedĽ Ricka Parry’ego i się trochę zmartwiłem. Co to oznacza, że nasza pierwsza jedenastka jest dobra? Ja chcę najlepszych piłkarzy, wielkie transfery, chcę wspaniałego środkowego pomocnika i chcę tego teraz.

Po przemyśleniach doszedłem do kilku wniosków. Po pierwsze spójrzmy na naszą jedenastkę, gdy wszyscy są zdrowi:

Dudek, Finnan, Carragher, Hyypia, Traore, Garcia, Gerrard, Alonso, Kewell (nie patrzmy na formę), Baros, Cisse.

Może to nie jest jeszcze drużyna na miarę zdobywania trofeów, ale czy jesteśmy daleko od tego? W ostatnim sezonie nie graliśmy dobrze w lidze, ale wygraliśmy Ligę Mistrzów! Najważniejsze, że z TYM menadżerem. Nie trzeba było wygrywać natychmiast i biorąc pod uwagę liczbę kontuzji, które nas prześladowały (Xabi i Stevie bardzo rzadko grali razem), wykonaliśmy nasze zadania zaskakująco dobrze.

Dobra, potrzebujemy chyba nowego bramkarza, bo Dudek za często popełnia błędy, ale wygląda na to, że Reina już prawie jest na Anfield.

Uważam, że w pierwszej połowie Finału, Xabi i Stevie nie grali wspaniale, bo za mało razy wychodzili razem na boisku, także brakowało nam szybkości w obronie, bardziej niż niczego innego. Jestem pewien, że Stevie i Xabi stworzą jeden z najlepszych duetów świata, ale muszą się ze sobą zgrać. Jednak potrzebujemy nowego środkowego obrońcy, który by grał u boku niesamowitego Carraghera. Podobno interesujemy się Milito, Upsonem i Ibanezem, więc wygląda na to, że Rafa i Parry wiedzą, że potrzebujemy wzmocnień.

Wiemy także, jakim menadżerem jest Rafa. Wszystko analizuje do perfekcji. O wielu piłkarzach, którymi Benitez się interesuje nawet nie słyszałem, ale czy którykolwiek z fanów może powiedzieć, że przeanalizował wszystko tak dogłębnie, jak Rafa? Wydaliśmy duże pieniądze na Xabiego Alonso, Luisa Garcię i Morientesa (który jeszcze udowodnić, że był wart tych pieniędzy) i dwaj pierwsi piłkarze grali fenomenalnie. Nie zapominajmy, czego dokonał w Valencii, kiedy nie kontrolował wszystkich transferów i zdobył dwa Mistrzostwa Hiszpanii i Puchar UEFA.

Mamy najlepszego menadżera na świecie. Wielu z nas chciałoby, żeby Liverpool przeprowadzał takie transfery, jak Chelsea, ale nie możesz kupić klasowej, zintegrowanej drużyny tylko za pieniądze.

Nazywamy się Liverpool i musimy o tym pamiętać. Mamy lojalnego Właściciela, wspaniałego Dyrektora Wykonawczego i co najważniejsze mamy niezwykłego menadżera, któremu musimy całkiem zaufać.

Szczerze mówiąc, po tym czego dokonał w tym sezonie, sprowadzenie Croucha może okazać się lepsze, niż transfer sprawdzonego Kuijta, albo Aimara. Także musimy zaakceptować jego decyzję, ponieważ on przeszukał rynek transferowy bardzo uważnie i wie dużo więcej o piłkarzach, niż my.

Oczywiście wielkie transfery są ekscytujące, ale ja jestem tak samo podekscytowany faktem, że cały sezon mamy takiego menadżera, jak Rafa, który dokładnie przeszuka rynek transferowy i sprowadzi najlepszych, co nam pomoże w walce o Mistrzostwo Anglii.

Jak na razie było trochę cicho, jeśli chodzi o transfery w Liverpoolu, ale pamiętajmy, że mamy dobrą drużynę, która może zdobywać trofea, zwłaszcza z tak wspaniałym menadżerem, jak Rafa.Autor: Liverpoollover
Data publikacji: 24.06.2005 (zmod. 02.07.2020)