player
SHU
Sheffield United
Premier League
06.12.2023
20:30
LIV
Liverpool
 
Osób online 1362

Dzieciak dzieciakowi nierówny

Artykuł z cyklu Artykuły


W napadzie reprezentacji Hiszpanii - piaskownica. Z lewej flanki piaskiem w oczy bachorów portugalskich, chilijskich i honduraskich rzuca niejaki El Guaje - postrach dzielnicy. (Chodzą plotki, że to on oślepił urugwajskiego arbitra meczu Niemcy - Anglia). Towarzyszy mu El Niño, który poprowadził hiszpańską piaskownicę do wielkiego triumfu w Austrii i Szwajcarii, ale z piaskiem afrykańskim zupełnie sobie nie radzi.

A to akurat dziwne. Pomińmy gadaninę o kontuzji, która trwa od początku mundialu i nie będzie miała końca nawet jeśli Hiszpanie doczłapają do samego finału, a Fernando Torres wciąż będzie grał na poziomie Pawła Brożka. Problem leży gdzie indziej. Uprzedzam, że tezę chcę postawić wyjątkowo absurdalną. To on mnie zmusił.

Mecz ze Szwajcarią. Torres dostał pół godziny. Wokół siebie miał Davida Villę, Pedro, Jesusa Navasa, Xaviego, Sergio Ramosa i innych. Śmietanka europejskiego potencjału ofensywnego. I nic.

Mecz z Hondurasem. Torres dostał ponad godzinę. Wokół siebie miał Jesusa Navasa, Ceska Fabregasa, Xabiego Alonso i innych. I nic.

Mecz z Chile. Torres dostał niecałą (to ważne) godzinę. Wokół siebie znowu miał wielkie gwiazdy, znowu nic. Powtórka w meczu z Portugalią, w którym dostał równo godzinę.

Mecz Liverpoolu z Manchesterem United, pierwsza połowa sezonu 2009/10. Bramka Torresa przesądza o zwycięstwie. Wokół siebie miał Yossiego Benayouna, Dirka Kuyta, Lucasa Leivę, Emiliano Insuę...

Mecz Atletico Madryt z Osasuną, ostatni występ Torresa dla stołecznego klubu. Wokół siebie miał takich piłkarzy, jak Sergio Aguero, Maniche, Maxi Rodriguez czy Martin Petrov. Pod klasowego partnera do gry w piłkę podciągnąć można tylko Aguero.

Sami odpowiedzcie sobie na pytanie - czy Torres poradziłby sobie w piaskownicy barcelońskiej (z Villą, Xavim, Iniestą, Messim), manchesterskiej (z Tevezem, Adebayorem, Toure, a w przyszłości kolejnymi gwiazdami), londyńskiej (z Lampardem, Drogbą, Maloudą, Anelką), mediolańskiej (z Eto'o, Sneijderem, Milito, Pandevem) czy madryckiej (z Cristiano Ronaldo, Kaką, Benzemą, Higuainem, Xabim Alonso, van der Vaartem i di Marią).

Bo ja myślę... że nie. Biedaczysko - w swojej karierze klubowej wygrał tylko medal za awans z drugiej do pierwszej ligi hiszpańskiej - jest stworzony do grania z sierotami, które do pięt mu nie dorastają. W piaskownicach ekskluzywnych ginie.

Blog »Autor: PCS
Data publikacji: 29.06.2010 (zmod. 02.07.2020)