EVE
Everton
Premier League
24.04.2024
21:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 1123

01.04.2012 Newcastle 2-0 Liverpool

Artykuł z cyklu Oceny LFC.pl


The Reds ponownie zawiedli w lidze i podtrzymali czarną serię. Katem Liverpoolu okazał się Cisse, autor dwóch bramek dla Srok. Liverpool kończył mecz osłabiony po czerwonej kartce Reiny, którego między słupkami zastąpił Enrique. Zobaczcie jak serwis postanowił ocenić piłkarzy Liverpoolu po tym mało wyszukanym występie.

WYJŚCIOWA XI

Pepe Reina 4 - Bez szans przy świetnym uderzeniu Cisse. Później ratował go słupek, kiedy nie sięgnął strzału Williamsona. Przy drugim golu był bez większych szans, ale to straciło znaczenie w momencie utraty kontroli nad sobą w starciu z Perchem. W najgorszy sposób dał ujście swojej rosnącej w tym meczu frustracji.

Jon Flanagan 5.5 - Trzeci prawy obrońca w klubie pokazał kilka ciekawych zagrań, cały czas był aktywny, ale jednocześnie udowodnił, że brak mu doświadczenia w grze na najwyższym poziomie. Fatalnie chybił w piłkę przy drugim trafieniu Newcastle, zarobił znowu żółtą kartką za niepotrzebne agresywne wejście oraz przegrywał za dużo pojedynków na boku, chociaż łatwo nie miał z dużo większym Ba.

Martin Skrtel 5.5 - Podarował rywalom pierwsze trafienie, kiedy spóźnił wyjście i nieudolnie próbował złapać Cisse na pozycji spalonej. W rezultacie nie miał szans interweniować. Poza tym grał dobrze.

Jamie Carragher 6.5 - Dobrze zagrał. Nie popełniał błędów, radził sobie z piłką nawet bez typowych dalekich wykopów.

Jose Enrique 5.5 - Jedyne dobre zagranie zanotował jako bramkarz. Próbował się kiwać z byłymi kolegami, ale ku uciesze kibiców Newcastle wychodził z nich jako przegrany. Niewidoczny w ofensywie. Na plus jedynie można zapisać czyste konto jako bramkarz.

Jonjo Shelvey 6 - Dobry z piłką przy nodze. Pokazał, że dysponuje ciekawą techniką i potrafi zagrać z pierwszej piłki. Ostatecznie jednak zagubiony w środku, przytłoczony przez obecność Tiote. Zarobił bez potrzeby żółtą kartkę i wywalczył rywalowi piłkę w naszym narożniku, co potwierdza jego brak ogrania w seniorskiej piłce.

Jay Spearing 6.5 GRACZ MECZU - Jeśli ktokolwiek chciał przynajmniej zostawić po sobie dobre wrażenie był to Jay. Walczył, wychodził kolegom do podań, sprawnie podawał i wykonywał swoje zadanie porządnie.

Steven Gerrard 5 - Ikona Liverpoolu przespacerowała większość meczu. Jego chwilowe zrywy kończyły się głównie złymi zagraniami. Nie pomagał w żaden sposób młodszym kolegom w środku a z prawej strony każde dośrodkowanie było nietrafione. Zły występ kapitana, który stanowił niewłaściwy przykład dla kolegów.

Andy Carroll 5 - Całkowicie negatywny występ. Miewał dobre zagrania, ale zrobił jednak wiele, żeby źle go pamiętano po tym meczu. Świetnie wypracował sobie sytuację sam na sam, żeby żenująco zanurkować. Na koniec fatalnie zareagował na zmianę.

Craig Bellamy 5.5 - Kolejny nie zaangażowany w grę piłkarz Liverpoolu. Dostał sporo dobrych piłek na prawe skrzydło, ale ciągle to marnował. Szczególnie nie pomagał Flanaganowi w defensywie i podobnie jak Gerrard częściej widać go było odpuszczającego pojedynki niż walczącego.

Luis Suarez 6 - Jedyny ofensywny zawodnik, który chociaż podjął rękawice. Próbował szarpać i naciskać na rywali, ale bierni partnerzy nie pomagali mu w tym. W sytuacji, kiedy minął już Krula powinien zachować więcej zimnej krwi i umieścić piłkę w siatce zamiast uderzać bez namysłu w obrońcę.

REZERWOWI

Stewart Downing 6 - Ocena wyjściowa. Zastąpił Shelveya i nic nie wniósł do naszej gry.

Dirk Kuyt 6 - Ocena wyjściowa. Wszedł na ostatnie minuty i musiał się zmierzyć z grą w dziesięciu, co ograniczyło naszą grę do walki o uniknięcie kolejnych bramek ze strony Newcastle.

Jordan Henderson 6 - Ocena wyjściowa. Podobnie jak Dirk.Autor: Hulus
Data publikacji: 02.04.2012 (zmod. 02.07.2020)