EVE
Everton
Premier League
24.04.2024
21:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 1113

02.08.2012 FK Homel 0:1 Liverpool

Artykuł z cyklu Oceny LFC.pl


Brendan Rodgers zadebiutował na ławce trenerskiej minimalnym zwycięstwem w Białorusi przeciwko miejscowemu Homel w ramach eliminacji do Ligi Europy. Mimo dość egzotycznego rywala Liverpool mocno się męczył i głównie dzięki dużej nieskuteczności przeciwników oraz uderzeniu z dystansu Downinga udało się wyjść z tego pojedynku z tarczą. Oto jak postanowiliśmy ocenić naszych graczy po tym spotkaniu.

WYJŚCIOWA XI

Brad Jones 7 GRACZ MECZU - Jedyny piłkarz Liverpoolu, który ustrzegł się błędów. Pewnie wyłapał kilka piłek, zatrzymał nawet akcję sam na sam z piłkarzem białoruskiego klubu. Jak już nie mógł nic zrobić, żeby naprawić wpadki kolegów z obrony pomagał mu słupek lub nieskuteczność rywali.

Glen Johnson 6 - Przeciętnie rozegrał swoje 45 minut. Mało aktywny w ofensywie i dość spokojny w obronie. Niczym się nie wyróżnił.

Martin Skrtel 5 - Słabe spotkanie Słowaka. Popełnił sporo niewymuszonych błędów, które mogły się skończyć kompromitacją jakby przeciwnik potrafił pokonać Jonesa.

Jammie Carragher 6 - Najmocniejszy punkt słabo grającej defensywy Liverpoolu w tym meczu. Na tle kolegi ze środka obrony wypadł porządnie.

Jose Enrique 5.5 - Próbował włączać się w nasze ataki i nawet nieźle dośrodkowywał. Jednak momentami zastygał w obronie i biernie obserwował zamieszanie pod naszą bramką.

Jordan Henderson 6 - Całkiem nieźle operował piłką w środku pola. Był energiczny i dokładny.

Jay Spearing 5 - Słabe spotkanie niskiego pomocnika. Nie był w stanie odbierać piłki rywalom ani spokojnie i precyzyjnie rozgrywać. Popełnił sporo błędów i wprowadzał niepokój w naszej grze.

Steven Gerrard 5.5 - Do czasu wejścia Lucasa był prawdopodobnie najsłabszym piłkarzem na boisku. Przegrywał bezpośrednie pojedynki z piłkarzami białoruskiego klubu, podawał niedokładnie i zdecydowanie za często próbował długich podań. W późniejszej fazie meczu grał wyżej i wyglądało to już lepiej.

Stewart Downing 6.5 - Szczęśliwie uniknął kontuzji, kiedy rywal wskoczył na jego nogę. Grał przyzwoicie, chociaż jego akcje przeważnie nie kończyły się dobrym dograniem piłki. Na plus należy mu zaliczyć ładnego gola, który dał zwycięstwo.

Joe Cole 6 - Nie pograł długo z powodu kontuzji. Ocena wyjściowa.

Fabio Borini 6 - Nie udało mu się strzelić bramki w debiucie a miał ku temu szansę, gdy wybiegł pod koniec sam na sam z bramkarzem Gomel. Niestety przegrał ten pojedynek. Grał nieźle. Dobrze się poruszał i celnie odgrywał, ale nie miał dużego udziału w grze.

REZERWOWI

Raheem Sterling 6 - Nastolatek dostał niespodziewaną szansę ze względu na kontuzję Cole'a. Zademonstrował dużą dynamikę i zaangażowanie, ale nie był to dobry występ. Dużo faulował i gubił piłkę. Miał też lepsze momenty. W każdym razie może być zadowolony z takiej szansy już w pierwszym spotkaniu sezonu.

Martin Kelly 6 - Zagrał lepiej od Johnsona na prawej stronie obrony. To on świetnie podawał do Boriniego w końcówce. Na minus sytuacja, w której zagapił się a jego przeciwnik miał stuprocentową sytuację strzelecką.

Lucas Leiva 6 - Zagrał pierwszy raz od czasu poważnej kontuzji. Wprowadził spokój w środku pola i swobodnie utrzymywał nas przy piłce.Autor: Hulus
Data publikacji: 04.08.2012 (zmod. 02.07.2020)