Osób online 1038

18.08.2012 WBA 3:0 Liverpool

Artykuł z cyklu Oceny LFC.pl


Liverpool przegrał niespodziewanie z WBA w pierwszym meczu sezonu. Rozmiary porażki wskazują na całkowity falstart drużyny prowadzonej przez Brendana Rodgersa. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ocenami, które wystawiliśmy piłkarzom za to spotkanie.

Wyjściowa jedenastka:

Pepe Reina 6 - Hiszpan jako jeden z nielicznych zaprezentował się porządnie. Wybronił rzut karny. W innych sytuacjach zachowywał się pewnie. Przy bramkach nie miał nic do powiedzenia.

Martin Kelly 4.5 - Anglik nie popełnił większych błędów w obronie, jednak jego aktywność w ataku była niska. Parę razy źle przyjął piłkę, przez co rywale mogli ruszyć z atakiem.

Martin Skrtel 4.5 - Prezentował się solidnie od początku spotkania, jednak na jego ocenę ogromny wpływ wywarł sprokurowany rzut karny. Przy pozostałych interwencjach pewny.

Daniel Agger 4 - Grał na swoim zwyczajnym, wysokim poziomie, jednak sprokurował rzut karny. Otrzymał czerwoną kartkę i osłabił zespół. Decyzja sędziego budzi jednak kontrowersje.

Glen Johnson 5 - Przeplatał świetne zagrania bardzo słabymi. Po jego centrze Luis Suarez stanął przed świetną szansą na zdobycie gola, jednak parokrotnie dośrodkowania słane przez Anglika były bardzo niecelne. Nierówny występ zarówno w obronie, jak i w ataku.

Lucas 5 - Starał się, biegał, przeszkadzał rywalom, wychodził po piłkę, jednak sporo mu jeszcze brakuje do formy, którą prezentował przed nabawieniem się kontuzji. Nie popełnił większych błędów.

Joe Allen 6.5 - GRACZ MECZU - Najlepszy na boisku w drużynie Liverpoolu. Cały czas pod grą, dokładnie podawał, parę razy zaimponował pięknym przerzutem. W jego zagraniach widoczne były spokój i jakość.

Steven Gerrard 5 - Bezbarwny występ kapitana. Oczekujemy od niego znacznie więcej. Często podawał niecelnie, nie stwarzał większego zagrożenia pod bramką rywali.

Stewart Downing 3 - Najsłabszy na boisku. Dobrze zaprezentował się w pierwszych minutach meczu, potem zupełnie niewidoczny.

Fabio Borini 5 - Włoch dużo biegał, był aktywny, często wystawiał się partnerom, jednak w jego zagraniach widoczna była nerwowość, która skutkowała czasem sporą niedokładnością.

Luis Suarez 5.5 - Urugwajczyk rozpoczął mecz w swoim stylu. Bardzo aktywny, stwarzający raz za razem zagrożenie pod bramką rywali. Powracają jednak koszmary z zeszłego sezonu, ponieważ Luis ponownie razi nieskutecznością.

Zmiennicy:

Jamie Carragher 4.5 - W grze legendy klubu widać upływ lat. Dał się bardzo łatwo ograć młodemu Lukaku. Niestety po stronie atutów pozostaje tylko doświadczenie, a lista wad rośnie.

Joe Cole - bez oceny

Andy Carroll - bez ocenyAutor: Stone
Data publikacji: 21.08.2012 (zmod. 02.07.2020)