21:00

Osób online 1491

17.11.2012 Liverpool 3:0 Wigan

Artykuł z cyklu Oceny LFC.pl

Liverpool wygrał przekonywająco 3:0 na Anfield po dwóch bramkach Suareza i premierowym trafieniu Enrique, przełamując tym samym niemoc na własnym stadionie. Spotkanie to powinno być zapamiętanie głównie ze względu na intuicyjne zachowanie Brendana Rodgersa, który widząc nieporadność swojego zespołu na 10 minut przed przerwą wprowadził Hendersona w miejsce Suso, co korzystnie odmieniło grę Liverpoolu.

WYJŚCIOWA XI

Pepe Reina 7 - Zaliczył udany powrót do gry. Nie miał wiele pracy, ale grał z dużą pewnością siebie, pozwalając sobie nawet na zwód w groźnie wyglądającej sytuacji. Czyste konto to było to, czego właśnie w tym meczu potrzebował.

Andre Wisdom 7 - Solidny występ Anglika. Obyło się znowu bez większej ingerencji w akcje ofensywne, ale swoje zadania jako obrońca wykonał. Miał udział przy otwierającym trafieniu, gdyż to jego pressing wymusił błąd w podaniu zawodnika Wigan, który sprawnie wykorzystał Sterling.

Martin Skrtel 7 - Obrona nie miała większych problemów z Wigan. Nawet, jeśli zdominowali posiadanie piłki w pierwszej połowie to nie potrafili się przebić przez blok defensywny Liverpoolu. Skrtel stanowił jej mocne ogniwo.

Daniel Agger 7 - Również Duńczyk był zaporą nie do przejścia dla rywali. Pokusił się nawet o strzał z dystansu słabszą, prawą nogą, ale został zablokowany.

Glen Johnson 7 - Kolejny pewny punkt obrony. porządny występ Johnsona. Miał niewielki udział przy drugiej bramce, gdy wyszedł na dobrą pozycję na skrzydle, ściągając na siebie uwagę kilku obrońców. Poza tym nie miał istotnego wkładu w nasze ataki.

Joe Allen 6 - Słaba pierwsza połowa obciąża konto pomocników w tym meczu. Nie potrafili przejąć kontroli i szybko odzyskiwać piłki. Allen nie zagrał złego meczu, ale to był co najwyżej przeciętny jego występ. Bez większych błędów jak też bez większego wpływu na grę.

Steven Gerrard 6 - On również nie zagrał wielkiego spotkania, ale w drugiej połowie zaczął odgrywać coraz istotniejszą rolę w naszej grze.

Suso 6 - Mimo zmiany jeszcze w pierwszej połowie meczu, paradoksalnie był jednym z wyróżniających się graczy. Oddał bardzo groźny strzał, z którym problemy miał Al-Habsi. Z nim w składzie jednak Wigan miało za dużo wolnej przestrzeni w środku pola i ze względów taktycznych musiał wcześnie zejść z boiska.

Raheem Sterling 8 - Wszystko co najlepsze w tym meczu widzieliśmy w ofensywnym trio. Raheem najpierw świetnie przeciął podanie zawodnika Wigan a potem wyłożył świetnie piłkę Suarezowi. Miał duży udział przy bramce Enrique, kiedy Al-Habsi sparował jego silny strzał. Bardzo dobrze wyglądała jego współpraca z Suarezem w tym meczu, szczególnie w drugiej połowie. Widocznie poprawiło się zrozumienie pomiędzy nimi.

Jose Enrique 8.5 - GRACZ MECZU - Nieoczekiwanie zagrał na lewym skrzydle i wypadł tam więcej niż dobrze. Zaliczył błyskotliwą asystę, wyprowadzając Suareza sam na sam z bramkarzem. Dobił strzał Raheema, znajdując się w odpowiednim miejscu w polu karnym. Stworzył dobre szanse jeszcze Hendersonowi i Suarezowi. Potrafił wykorzystać swoją siłę i opanowanie w odpowiedni sposób w nowej dla siebie roli.

Luis Suarez 8 - Chociaż strzelił dwie bramki to trudno tym razem tylko jemu przypisywać zasługi. W tym spotkaniu miał odpowiednie wsparcie ze skrzydeł i wszystko co najlepsze w tym meczu robił przy pierwszym kontakcie z piłką. Jak tylko rozpoczynał solowe akcje nic z tego nie wynikało. Świetnie wykończył podania przy obu bramkach i słusznie prowadzi w tabeli strzelców ligi.

REZERWOWI

Jordan Henderson 7 - Dał świetną zmianę, dając zespołowi dokładnie to, czego potrzebował. Aktywnie napierał na przeciwnika utrudniając mu rozgrywanie piłki i dał nam zastrzyk energii w środku. Mógł a nawet powinien zakończyć ten występ bramką. Najpierw jego niezły wolej przeszedł obok słupka a później zamiast z bliska rozerwać siatkę mocnym strzałem, piłka powędrowała w górne rzędy trybun. Grał w sposób prosty, ale konsekwentnie i z dużym tempem.

Jammie Carragher - brak oceny - Zmienił 10 minut przed końcem Aggera. Dokończył zadanie utrzymania czystego konta.

Jonjo Shelvey - brak oceny - Zmienił na ostatnie minuty Suareza.

Autor: Hulus
Data publikacji: 22.11.2012 (zmod. 02.07.2020)