LIV
Liverpool
Premier League
14.04.2024
15:00
CRY
Crystal Palace
 
Osób online 1275

30.12.2012 QPR 0:3 Liverpool

Artykuł z cyklu Oceny LFC.pl


Liverpool przejechał się po drużynie Harry'ego Redknappa bezlitośnie. Już po dwóch kwadransach the Reds prowadzili trzema bramkami i nie zostawili kibicom gospodarzy wątpliwości, dlaczego ich zespół zamyka ligową tabelę. Nieuchwytny dla obrońców Suarez otworzył wynik dwoma trafieniami a zadanie wykończył Agger.

WYJŚCIOWA XI

Pepe Reina 7 - Niemal bezrobotny. Gracze QPR strzelali słabo w środek, niecelnie albo nawet nie potrafili oddać strzału. Większość jego zadań opierała się na współpracy z obrońcami.

Glen Johnson 7.5 - Spokojnie popołudnie dla Anglika. Wykonał swoje zadania z tyłu i był dodatkowo aktywny w ofensywie. Miał swoją szansę, kiedy wyszedł do długiego podania i był z piłką blisko bramki Julio Cesara, ale niestety nie oddał czystego strzału.

Martin Skrtel 7 - Nie miał problemów z przeciwnikami, chociaż zdarzały mu się niepotrzebnie agresywne wejścia, kwalifikowane przez sędziego jako faule. To on zagrał wspaniałe długie podanie do Johnsona.

Daniel Agger 8 - Kolejny bardzo dobry występ Duńczyka, który zaliczył pierwsze trafienie w lidze na wyjeździe. Pewnym strzałem głową ustalił wynik spotkania, co było tylko potwierdzeniem jego dobrej formy.

Jose Enrique 7 - Nie do przejścia w obronie. Typowo dla siebie aktywnie udzielał się także w ataku, ale niestety nie dokończył tego spotkania ze względu na kontuzję.

Jordan Henderson 7.5 - Bardzo energiczny występ chłopaka, który jak się później okazało zmagał się z chorobą. Można mu zaliczyć asystę przy pierwszej bramce. Sam był blisko, kiedy czubkiem buta trącił piłkę wypuszczoną przez bramkarza gospodarzy. Miał nieco szczęścia, że sędzia nie zakwalifikował jego zagrania ręką w murze jako rzut karny. Dominował w środku pola i radził sobie dobrze w nieco bardziej ofensywnej roli.

Steven Gerrard 7.5 - Bardzo pewny występ. Dowodził z głębi pola drużyną i rozsyłał podania jak za najlepszych lat. Wyraźnie rośnie jego forma. Zaliczył asystę przy bramce Aggera, kiedy w punkt dośrodkował mu piłkę. Miał szansę na bramkę, ale w dobrej sytuacji nie przebił się przez kilku obrońców zasłaniających opuszczoną przez Cesara bramkę.

Joe Allen 7 - Spokojny występ. Nie miał problemów z przeciwnikiem, który był dość bierny w środku pola. Przejął kontrolę w centrum boiska i dzięki niemu nasza gra była płynna.

Raheem Sterling 6 - Rewelacja obecnego sezonu zalicza obecnie nieco słabszy okres. Brakowało mu przebojowości, jakiegoś błysku w tym meczu. Nie tworzył zagrożenia w ataku. Na szczęście to zupełnie normalne u młodego zawodnika stawiającego pierwsze kroki w poważnej piłce.

Stewart Downing 7.5 - Dobra forma go nie opuszcza. Aktywny w ataku, nawet bez asysty czy gola był ważnym elementem układanki pod nazwą Liverpool. Miał pośredni udział przy dwóch bramkach. Kończył mecz jako lewy obrońca po zejściu Enrique.

Luis Suarez 8.5 - GRACZ MECZU - Zanim obrona QPR zdążyła się rozgrzać, Luis przejechał się po niej jak walec. Najpierw minął Hilla jak tyczkę i otworzył wynik meczu. Później bezczelnie wpadł w pole karne i jak jego podania nie wykorzystał Sterling, sam postanowił dokończyć akcję. Szukał kolejnego trafienia, ale na posterunku był Julio Cesar. Znakomity występ Urugwajczyka.

REZERWOWI

Lucas Leiva 6.5 - Zmienił Hendersona w drugiej połowie, kiedy wynik był rozstrzygnięty i tylko jeszcze bardziej uspokoił grę.

Suso 6.5 - Wszedł na ostatnie dwadzieścia minut i grał spokojnie. Kolejne zebrane doświadczenie dla nastolatka.

Jamie Carragher 6.5 - Wszedł na ostatnie minuty meczu.Autor: Hulus
Data publikacji: 05.01.2013 (zmod. 02.07.2020)