15:00

Osób online 977

16.03.2015 Swansea 0-1 Liverpool

Artykuł z cyklu Oceny LFC.pl

Przedstawiamy Państwu oceny według LFC.pl za wczorajszy mecz na Liberty Stadium, w którym Liverpool okazał się minimalnie lepszy od gospodarzy, zwyciężając 1:0.

Simon Mignolet 8 - Belg pokazał klasę, zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy zachowywał zimną krew na przedpolu, pewnie interweniując, a także popisując się znakomitą robinsonadą przy strzale Sigurdssona. Można się przyczepić nieco do jego wybić piłki, ale nie wynikło z nich jakieś wielkie zagrożenie pod bramką the Reds.

Emre Can 6 - W pierwszej połowie miał nieco problemów w defensywie, wobec rywalizacji z Gomisem. Po przerwie zdecydowanie poprawniejszy w swoich poczynaniach.

Martin Skrtel 7 - Najpewniejszy punkt czerwonej defensywy. Znajdował się pod dużym ciśnieniem, grających niekiedy mocnym pressingiem Łabędzi, ale poradził sobie doskonale.

Mamadou Sakho 6 - Po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją powrócił do wyjściowego składu i na początku widać było w jego grze sporą nerwowość, przejawiającą się niedokładnością w grze i kilkoma innymi błędami. Kolejne minuty tego spotkania działały na korzyść Sakho.

Raheem Sterling 7 - Młody Anglik wykonał bardzo ciężką pracę na boisku. W odpowiednim momencie potrafił przyspieszyć grę, wywalczyć rzut wolny, czy skraść w ostatnim etapie meczu rywalom kilkanaście cennych dla Liverpoolu sekund.

Joe Allen 8 - GRACZ MECZU - Bardzo dobry występ Walijczyka. Znakomita celność podań na poziomie 90%, był najczęściej w posiadaniu piłki spośród pomocników Liverpoolu i wiedział, co z nią robić. Imponował spokojem i był prawdziwym dyrygentem the Reds w drugiej odsłonie.

Jordan Henderson 7 - Jego szczęśliwa bramka była zwieńczeniem jego pracy włożonej w to spotkanie. Zaczął mecz od 'przywitania' się z Shelveyem w środku boiska, by za chwilę otrzymać żółty kartonik po faulu przy linii bocznej boiska.

Alberto Moreno 5 - Słabszy występ Hiszpana. Szarżował w ofensywie, ale brakowało dokładności przy ostatnim podaniu. W drugiej połowie zmieniony przez Gerrarda.

Philippe Coutinho 6.5 - Gra Brazylijczyka może bez fajerwerków, jednakże nie sposób pominąć ciężką pracę w pressingu, jaką na Liberty Stadium wykonał Cou. Mógł zaliczyć asystę, kiedy świetnym podaniem obsłużył Sturridge'a w samej końcówce meczu. Był też bliski bramki, kiedy celował w okienko z narożnika pola karnego i futbolówka minimalnie minęła poprzeczkę.

Adam Lallana 5 - Rozpoczął jako wing-back na prawej stronie, lecz zamienił się szybko rolami ze Sterlingiem. W pierwszej odsłonie próbował strzału na bramkę po zgraniu piłki przez Sturridge'a, jednak uderzył wprost w Fabiańskiego. Podobnie jak cały zespół poprawił osiągi w swojej grze po przerwie.

Daniel Sturridge 5 - Przeciętny występ reprezentanta Anglii. Długo nie mógł odnaleźć się na boisku. Po przerwie pojawiły się dużo lepsze przesłanki w jego grze.

Steven Gerrard 6.5 - Wypoczęty kapitan swoim wejściem na boisku pomógł Liverpoolowi odzyskać właściwy rytm w grze. Zaliczył kilka przechwytów i umiejętnie rozprowadzał futbolówkę.