Osób online 928

10.12.2015 FC Sion 0:0 Liverpool

Artykuł z cyklu Oceny LFC.pl


W czwartkowy wieczór w Szwajcarii odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy FC Sion a Liverpoolem na zakończenie części grupowej Ligi Europy. Wynik 0:0. Do kolejnej fazy rozgrywek awansowały obie drużyny, tworzące owe widowisko.

WYJŚCIOWA XI

Simon Mignolet 6 Wyszedł kilkukrotnie wysoko wybić piłkę. Rywal nie zmusił go(nie chciał zmusić?) do wysiłku. Wystarczy przypomnieć, że najlepsza wypracowana akcja przez Szwajcarów zakończyła się strzałem w ... aut.

Brad Smith 6,5GRACZ MECZU Najlepszy na boisku, ponieważ młodzikowi, wchodzącemu do drużyny, jako jedynemu chciało się w tym meczu grać w piłkę. Aktywny na lewej stronie. Całkiem udanie udzielał się w ofensywie a jego kąśliwe dośrodkowania mogły się podobać. Zamieszany w dużo starć fizycznych po lewej stronie.

Kolo Toure 5,5 Miał momenty niepewności, ale to bez znaczenia, bo rywal i tak nie atakował. Nie kwapił się do wyjść ofensywnych, do których jest zdolny. Logicznie skupił się na upewnieniu, że zachowamy czyste konto.

Dejan Lovren 6 Podawał lewą nogą, podawał prawą nogą, podawał też głową. Jak na lidera przystało dzielnie prowadził zespół po kolejne czyste konto.

Nathaniel Clyne 6 Dopilnował, żeby przez jakiś przypadek nie wpadła bramka, która pozbawiałaby Liverpool pozycji lidera w grupie. Mógł się sprawdzić przeciwko Pa Modou, piłkarzowi o sylwetce boksera wagi ciężkiej i kilka razy zatrzymywał się dosłownie jak na ścianie.

Emre Can 6 Najlepszy w środku polu, ale wcale nie ma czego chwalić. Po prostu w odróżnieniu od kolegów poza beznadziejnymi zagraniami potrafił czasem też zaskoczyć dobrym podaniem.

Jordan Hednerson 5 Pierwszy mecz od początku od kilku miesięcy i to było widać. Przegrywał stykowe pojedynki, podawał byle jak i długo szukał zagrań.

James Milner 5 James Milner zagrał jak James Milner.

Roberto Firmino 5 Dużo strat, niewielki wpływ na grę. Dużo niedokładności.

Adam Lallana 5,5 Naszarpał się kilkukrotnie z przeciwnikami, raz stworzył półszansę Origiemu.

Divock Origi 5,5 Kilka dośrodkowań wymagało od niego demonstracji umiejętności gimnastycznych, więc ciężko go winić o ich zmarnowanie. Kilka razy dobrze zachowywał się, utrzymując się przy piłce. Zmarnował okazję do wygrania tego meczu, kiedy był z piłką w polu karnym sam z bramkarzem, ale nie znalazł odpowiednio szybko sposobu do oddania strzału.

REZERWOWI

Philippe Coutinho 5,5 Wrócił po kontuzji na ostatnie 30 minut i dostosował się do reszty. Kilka strat, kilka podań i tyle.

Jordan Rossiter 5,5 Zastąpił Hendersona na ostatni kwadrans. Zaliczył kilka podań, głównie celnych.

Cameron Brannagan brak oceny Wszedł na ostatnie minuty.Autor: Hulus
Data publikacji: 11.12.2015 (zmod. 02.07.2020)