15:00

Osób online 1128

20.09.2016 Derby 0:3 Liverpool

Artykuł z cyklu Oceny LFC.pl

Prezentujemy Państwu oceny według serwisu po wczorajszym spotkaniu z Derby w ramach 3 rundy Pucharu Ligi. Liverpool po golach Klavana, Coutinho i Origiego pokonał Barany i oczekuje rywala w kolejnej fazie turnieju.

Loris Karius 6.5 - Niemiecki bramkarz zadebiutował w oficjalnym spotkaniu Liverpoolu. Zachował czyste konto, co z pewnością doda mu pewności siebie. Należy mu się duży plus za interwencje w pierwszej połowie, gdy poza polem karnym ubiegł Darrena Benta, ratując the Reds przed stratą gola. Po przerwie zaliczył niepewne wyjście w polu karnym po rzucie rożnym, mijając się z piłką, na szczęście bez konsekwencji. Menadżer będzie miał teraz twardy orzech do zgryzienia wybierając golkipera na ligową potyczkę z Hull.

Nathaniel Clyne 6.5 - Solidny występ prawego obrońcy. Pozwolił na niewiele rywalom w tym sektorze boiska. Brakowało mu dokładności w akcjach ofensywnych.

Joel Matip 7 - Były zawodnik Schalke 04 z każdym kolejnym występem poszerza grono swych zwolenników. Dominuje w obronie i staje się prawdziwym liderem serca defensywy. Jego warunki fizyczne po raz kolejny przydały się Liverpoolowi po dwóch stronach boiska.

Ragnar Klavan 7 - Rzadko miał jakiekolwiek kłopoty w defensywie. Świetnie znalazł się w polu karnym Derby, strzelając swojego pierwszego gola dla the Reds.

Alberto Moreno 6.5 - Zrównoważony występ, bez szalonych, często złych decyzji, z których w ostatnich miesiącach słynął Moreno. Jego umiejętność gry lewą nogą, daje mu więcej możliwości na tej pozycji od Milnera, co udowodnił chociażby świetnym prostopadłym podaniem do Origiego w pierwszej połowie.

Lucas Leiva 6 - W roli defensywnego pomocnika czuje się lepiej, niż w środku obrony. Nie podejmował zbędnego ryzyka, wybierając najczęściej podania do najbliższego partnera.

Jordan Henderson 6 - Dyktował tempo gry Liverpoolu i asekurował w razie potrzeby Lucasa. Jego niechlujstwo sprawiło jednak, że Derby stanęło przed najlepszą szansą na zdobycie gola w pierwszej połowie. W porównaniu do ostatnich spotkań zaliczył dość anonimowy występ, bez większego blasku.

Marko Grujić 7 - Bardzo przyjemnie oglądało się młodego Serba, zwłaszcza w pierwszej połowie. Starał się być 'pod grą', nie unikał długich crossów, zaliczył kilka odbiorów. Mądrze utrzymywał się przy piłce. W drugiej odsłonie pod wpływem zmęczenia zaliczył niepotrzebne 2-3 straty piłki, ale nie może wpłynąć to na pozytywny odbiór występu Grujicia.

Philippe Coutinho 9 - GRACZ MECZU - Brazylijczyk 'maczał palce' przy każdej bramce Liverpoolu, co mówi wszystko, o jego wkładzie w zwycięstwo Liverpoolu. Świetny występ, rywale mieli z nim nieustanne problemy.

Roberto Firmino 7.5 - Łączy efektowność z efektywnością w swoich poczynaniach. Do pełni szczęścia zabrakło mu gola na iPro Stadium, a miał ku temu doskonałą sytuację zwłaszcza w drugiej połowie, gdy jego strzał z bliskiej odległości wybronił Mitchell.

Divock Origi 7 - Strzelił bramkę, miał też kolejne sytuacje, w niektórych akcjach ofensywnych mógł zachować się lepiej. Jak powiedział Klopp, wciąż musi szukać odpowiedniego rytmu w swojej grze.

Emre Can 6 - Zaliczył swój pierwszy występ po kontuzji kostki. Nie jest jeszcze gotowy na grę w pierwszym składzie.

Danny Ings 6.5 - Świetnie było zobaczyć prawdziwego wojownika znów w akcji. W jednej sytuacji pojawił się z piłką w polu karnym, został jednak odepchnięty przez obrońcę, a gwizdek arbitra nie wskazał na wapno.