13:30

Osób online 1039

06.11.2016 Liverpool 6:1 Watford

Artykuł z cyklu Oceny LFC.pl

Przedstawiamy oceny według serwisu po niedzielnym meczu z Watfordem na Anfield. Nasi piłkarze nie pozostawili najmniejszych złudzeń gościom, zwyciężając w przekonującym stylu 6:1.

Loris Karius 8 - Najlepszy występ Niemca w dotychczasowych występach w Liverpoolu. Szerszenie solidnie rozgrzały naszego golkipera w drugiej połowie, kiedy musiał dwukrotnie interweniować przy strzałach Etienna Capoue, a także przy uderzeniu Miguela Britosa. Szkoda, że przez gapiostwo swoich kolegów z bloku defensywnego, musiał w końcu wyciągnąć piłkę z siatki.

Nathaniel Clyne 7 - Kolejny pełen konsekwencji występ prawego obrońcy w tym sezonie. Miał trochę pracy do wykonania, wobec rywalizacji z Jose Holebasem i doskonale sobie poradził ze swoimi zadaniami.

Joel Matip 8 - Kameruński stoper imponował w fizycznych pojedynkach z Deeneyem i Ighalo. Wygrał dużo pojedynków główkowych i zapewniał drużynie potrzebny spokój w grze.

Lucas Leiva 7 - W pierwszej połowie dwukrotnie doszedł do sytuacji bramkowych. Szczególnie w pierwszej akcji powinien wpakować piłkę do siatki i fakt, że ostatni raz strzelił gola dla Liverpoolu blisko 6 lat temu, nie jest w tym wypadku najlepszym usprawiedliwieniem. Poradził sobie jako zastępca Lovrena, unikał ryzykownych rozwiązań, wykonując po prostu swoją robotę.

James Milner 7 - Wrócił do pierwszego zespołu w miejsce Alberto Moreno. Świetnie współpracował szczególnie w pierwszej połowie z Coutinho i Canem. Miał dużo pracy z niezwykle aktywnym w drużynie Szerszeni Nordinem Amrabatem, ale wyszedł z tych pojedynków obronną ręką.

Jordan Henderson 8 - Kapitan wykonał mnóstwo czarnej roboty w środku pola. Był nieco w cieniu kolegów z ofensywy, którzy rozgrywali tego dnia swój rockowy koncert. Nie sposób nie dostrzec, jego udziału przy 2 i 5 golu, kiedy najpierw skutecznym pressingiem doprowadził do straty piłki rywala, a przy bramce w drugiej połowie świetnym odbiorem uruchomił szarżującego Firmino.

Emre Can 8 - Nie zaczął najlepiej tego spotkania, zaliczając parę strat, ale później było już tylko lepiej. Jest motorem napędowym gry Liverpoolu w środku pola, swoją szybkością i dynamiką wprowadza mnóstwo zamieszania w szeregach defensywnych rywali. W drugim meczu z rzędu wpisał się na listę strzelców.

Adam Lallana 8.5 - Reprezentant Anglii jest kluczowym zawodnikiem w układance Kloppa i po raz kolejny dał temu najlepszy dowód. Czasem wydaje mi się, że jest jednym z najbardziej niedocenionych piłkarzy w Premier League. Wykonał ogromną pracę, naciskał rywali, odbierał piłkę i angażował się w akcje ofensywne. Jego gra bez piłki też może być przedmiotem wielu interesujących analiz. Adam zaliczył 2 wspaniałe asysty, przy których koledzy nie mieli najmniejszych problemów z dopisaniem się na listę strzelców.

Sadio Mane 9 - W zeszłotygodniowym spotkaniu z Crystal Palace pozostał nieco w cieniu. W niedzielę czarował na Anfield. Momentami wydaje się niepowstrzymany. Strzelił 2 bramki, dzięki swojemu niesamowitemu przyspieszeniu na skrzydle rozciągał defensywę Watfordu, dając więcej przestrzeni swoim partnerom.

Philippe Coutinho 9 - GRACZ MECZU - Kolejny magiczny występ Brazylijczyka. Jest w tym momencie jednym z najlepszych piłkarzy w Europie, nie mówiąc o samej Premier League. Powinien szybciej otworzyć swoje konto bramkowe, lecz szybko się zrehabilitował i wpakował piłkę do siatki Gomesa. Sprawiał dużo problemów rywalom, raz operując bliżej lewego skrzydła, by za chwilę rozpoczynać szybkie akcje ze środka pola.

Roberto Firmino 9 - Potrafi świetnie wykorzystać swoje boiskowe walory. Nie zwalnia tempa i ciężko wyobrazić sobie atak Liverpoolu bez sympatycznego reprezentanta Canarinhos. Bramka i 2 asysty najlepiej podsumowują jego występ.

Gini Wijnaldum 7 - Strzelił pierwszego gola dla Liverpoolu. Grał w sposób rozważny, bez niepotrzebnych akcji 'na hura'. Potrafił w odpowiednim momencie nieco zwolnić akcje, by wymienić kilka podań z kolegami. Jego gol jest nagrodą za udany start w nowym zespole.

Daniel Sturridge 7.5 - Miał ogromnego pecha, że nie udało mu się strzelić bramki. Zastąpił Adama Lallanę i otrzymał 20 minut od Kloppa. W tym czasie strzelił w słupek i poprzeczkę, a także zanotował asystę przy golu Wijnalduma.