13:30

Osób online 900

14.05.2017 WHU 0:4 Liverpool

Artykuł z cyklu Oceny LFC.pl

Przedstawiamy Państwu oceny według LFC.pl po niedzielnym spotkaniu z West Hamem, w którym piłkarze Liverpoolu nie dali szans ekipie Młotów i zwyciężyli w przekonującym stylu 4:0.

Simon Mignolet 7 - Pewny występ między słupkami belgijskiego bramkarza. Dobrze radził sobie na przedpolu i wyglądał na niezwykle pewnego siebie, a także skoncentrowanego. Pod jego bramką na dobre zagotowało się pod koniec pierwszej połowy, kiedy niepilnowany Andre Ayew strzelał w słupek.

Nathaniel Clyne 6 - Skupiony wyłącznie na defensywie. Nie dał tego dnia wiele Liverpoolowi z przodu. Unikał ryzykownych rozwiązań i długich podań, a jeśli już się na takie decydował, bardzo często nie trafiały do adresata. Od reprezentanta Anglii oczekuje się trochę więcej.

Joel Matip 7.5 - Występ Kameruńczyka, który zasłużył na uznanie. Z łatwością dochodził do sytuacji strzeleckich w polu karnym Młotów po stałych fragmentach gry. Po jednym z dośrodkowań Coutinho niewiele zabrakło mu do szczęścia, kiedy piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. W defensywie także bardzo porządny występ, w którym nie zabrakło udanych odbiorów futbolówki.

Dejan Lovren 7 - Jego błąd w samej końcówce pierwszej połowy mógł słono kosztować Liverpool. Chorwat zgubił krycie Ayewa, który na szczęście pomylił się z 3 metrów. Poza tym dobrze współpracował z Matipem i nie pozwolił na wiele w ofensywie West Hamowi.

James Milner 5.5 - Liverpool długimi momentami w tym spotkaniu wyglądał, jakby grał bez lewego obrońcy. Miał najniższą skuteczność podań w zespole, która wyniosła 77%. Kompletnie bezużyteczny w ofensywie, a gdy drużyna ma blisko 67% posiadania piłki, stanowi to coraz większy problem.

Emre Can 7 - Niemiec kontynuuje stabilne występy na wysokim pułapie. Pomógł zdominować grę w środku pola, co było ważne dla późniejszego sukcesu Liverpoolu.

Gini Wijnaldum 7.5 - W pierwszej połowie grał dość przeciętnie, za to po przerwie rozegrał świetne zawody. W całym spotkaniu zaliczył 2 asysty. Był blisko kapitalnego gola, ale piłka po jego atomowym uderzeniu zatrzymała się na poprzeczce.

Philippe Coutinho 9 - GRACZ MECZU - Fantastyczny występ Brazylijczyka! Idealnym zagraniem w tempo do Sturridge'a sprawił, że Liverpoolczycy ułatwili sobie zadanie w tym meczu. Po przerwie sam wziął sprawę w swoje ręce i dwukrotnie pokonał Adriana. Kreował akcje the Reds i był cały czas pod grą. Zaliczył jeden z najlepszych występów w koszulce Liverpoolu.

Adam Lallana 6.5 - Nie poprawił swoich statystyk w tym meczu, co nie znaczy, że zaliczył anonimowy występ. Grał cofnięty za dwójką napastników i łączył grę ataku z linią pomocy. Umiejętnie utrzymywał się przy piłce i napędzał grę the Reds.

Divock Origi 7 - Frustrujący występ w pierwszej połowie, gdy niewiele mu wychodziło i często tracił piłkę w głupi sposób, skutecznie wybijany z uderzenia przez Fonte. Po przerwie, gdy Liverpool prowadząc miał więcej wolnej przestrzeni, Origi zdecydowanie się ożywił. Próbował strzałów na bramkę, raz powstrzymał go Adrian, później piłka odbiła się od poprzeczki, ale za trzecim razem, z bliskiej odległości nic już nie przeszkodziło Belgowi w umieszczeniu piłki w siatce. Raz zachował się szalenie egoistycznie nie podając piłki do Sturridge'a, który mógłby zaliczyć łatwego gola.

Daniel Sturridge 8.5 - Zdrowy i głodny gry Sturridge to broń, którą chciałby mieć w zespole każdy menadżer w Premier League. Pokazał swoją klasę i możliwości. Ze stoickim spokojem wymanewrował bramkarza gospodarzy w sytuacji 1-1. Umiejętnie rozciągał defensywę WHU, nie tracił piłki i był nieustannym zagrożeniem dla Młotów. Miał także spory udział przy czwartym golu Liverpoolu. Klasowy występ Anglika.