17:30

Osób online 965

18.09.2018 Liverpool 3:2 PSG

Artykuł z cyklu Oceny LFC.pl

Starcie Liverpoolu z PSG było hitem pierwszej kolejki Ligi Mistrzów. Mecz nie rozczarował zgromadzonych na Anfield kibiców, a The Reds odnieśli zwycięstwo po emocjonującej końcówce. Poniżej oceny za to spotkanie.

WYJŚCIOWA XI

Alisson Becker – 6– Miał dwa niepewne zachowania w pierwszej połowie, gdy wypuścił strzał z pola karnego przed siebie pod nogi rywala i gdy pod pressingiem podał piłkę rywalowi na trzydziestym metrze. Przy obu trafieniach gości nie miał szans się wykazać.

Andrew Robertson – 8 - Popisał się ładnym dośrodkowaniem na głowę Sturridge’a, który otworzył wynik spotkania. Później pozwolił się zaskoczyć przy dośrodkowaniu i piłka po odbiciu od jego uda trafiła pod nogi Meuniera, który wykorzystał ten błąd, strzelając bramkę. Musiał walczyć z Mbappe, ale radził sobie w pojedynkach bardzo dobrze.

Joe Gomez – 8,5 - Młody Anglik zdał kolejny egzamin dojrzałości. Na tle renomowanych rywali wyglądał świetnie. Wygrywał pojedynki, emanował spokojem, a przy tym dobrze rozprowadzał piłkę i podawał na wysokim procencie skuteczności.

Virgij van Dijk – 8,5 - Jego współpraca z Gomezem wygląda bardzo dobrze. Często wychodził z piłką wysoko na połowę rywala i tam skutecznie rozgrywał akcje. Świetnie czytał grę i przerywał ataki gości. Kolejny klasowy występ.

Trent Alexander Arnold – 8 - Bardzo odważnie podłączał się do akcji ofensywnych, nieustannie oskrzydlając Salaha. W drugiej połowie był bardzo bliski strzelenia bramki z rzutu wolnego. Zaliczył aż pięć odbiorów. Podobnie jak Gomez, można powiedzieć, że zdał swój egzamin dojrzałości.

James Milner- 9 – PIŁAKRZ MECZU - Postawa środkowych pomocników była kluczem do zwycięstwa. Milner rozegrał znakomite spotkanie, dwoił się i troił, był dosłownie w każdym miejscu na boisku. Zaliczył aż pięć odbiorów i wykorzystał rzut karny.

Jordan Henderson – 8 - Wrócił do pierwszego składu i wniósł dużo energi w środku pola. Rozgrywał prosto, ale skutecznie. Dbał o zabezpieczanie defensywy, zanotował w całym meczu trzy odbiory.

Gini Wijnaldum - 9 - Miał najwyższy procent skuteczności podań ze wszystkich zawodników Liverpoolu. Bardzo często podłączał się do akcji ofensywnych, po jednym ze swoich wyjść wywalczył rzut karny. Potwierdził wysoką formę, którą prezentuje od początku sezonu.

Sadio Mané – 7 – Był aktywny, ale brakowało z jego strony konkretów pod bramką przeciwnika. Dużo wspomagał w defensywie Robertsona.

Daniel Sturridge 8 - Zaliczył dobre wejście do podstawowej jedenastki. Strzelony gol na 1:0 dodał mu pewności siebie w swoich poczynaniach. Często schodził na skrzydła, zmieniając się pozycjami z Salahem i Mane. Grał odpowiedzialnie, wiedząc kiedy zwolnić atak i poszukać podaniem partnerów, a kiedy przyspieszyć.

Mohamed Salah - 5,5 - Przed samym zejściem z boiska zaliczył dwie straty, po jednej z nich PSG wyprowadziło kontrę, po której padł gol na 2:2. Gdy już zdołał dojść do sytuacji bramkowych, to je marnował.

REZERWOWI

Roberto Firmino - 7,5 - Spisał się dobrze po wejściu z ławki, a przede wszystkim w doliczonym czasie gry przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Liverpoolu doskonałym strzał z pola karnego.

Xhedran Shaqiri – bez oceny - Zagrał niecałe dziesięć minut, ale kilka akcji przez niego przeszło.

Fabinho – bez oceny - Wszedł na ostatnie sekundy.

Autor: Licznerek
Data publikacji: 19.09.2018 (zmod. 02.07.2020)