13:30

Osób online 1107

01.04.2019 Liverpool 2:1 Tottenham

Artykuł z cyklu Oceny LFC.pl

Liverpool rzutem na taśmę pokonał Tottenham na Anfield 2:1 i pozostał w wyścigu o mistrzostwo Anglii. Podopieczni Jürgena Kloppa walczyli o zwycięstwo do samego końca i przyniosło to wymierny efekt. Oto oceny serwisu!

WYJŚCIOWA XI

Alisson Becker – 6

Brazylijczyk przyzwyczaił nas do tego, że swoją pewnością w bramce wprowadza spokój w szeregach obronnych The Reds. W starciu z Kogutami nie był jednak tak pewnym punktem - w jego poczynaniach widoczna była nerwowość. Miał sporo szczęścia przy zderzeniu z Milnerem, gdzie finalnie piłka wylądowała w jego rękach. Bezradny przy bramce dla Tottenhamu.

Andrew Robertson - 8

Znakomity występ Szkota okraszony asystą - już dziewiątą w tym sezonie. Po jego skrojonym na miarę dośrodkowaniu piłkę w siatce umieścił Firmino. Napędzał ataki Liverpoolu, a przy tym skutecznie zabezpieczał tyły. Po przerwie popisał się kluczową interwencją blokując strzał Eriksena.

Joel Matip – 7

Kolejny solidny występ Kameruńczyka. Oprócz kilku niepewnych momentów ciężko się do czegokolwiek przyczepić. Dobrze współpracował z Van Dijkiem.

Virgij van Dijk - 8,5GRACZ MECZU

Prawdziwa skała w defensywie. Kto wie jakim wynikiem zakończyłoby się to spotkanie, gdyby nie Holender. Całkowicie zneutralizował Harry'ego Kane'a. Nie wykorzystał kilku okazji strzeleckich. W końcówce spotkania w kluczowym momencie zachował zimną krew i zapobiegł utracie bramki, gdy Spurs wyszli z kontratakiem 2 na 1.

Trent Alexander-Arnold – 8

Królował na prawej stronie. Niezwykle aktywny w ofensywie i za razem skuteczny w obronie, co znalazło odzwierciedlenie w liczbach. Trent nie przegrał żadnego pojedynku powietrznego, zaliczył 5 udanych wślizgów i 4 przechwyty. Oddał również kilka groźnych uderzeń na bramkę rywala. To po jego dośrodkowaniu piłka znalazła się na głowie Salaha w 90. minucie spotkania.

Jordan Henderson - 5,5

Dobrze wszedł w mecz, lecz z każdą minutą było coraz gorzej. Kapitan nie zaliczy raczej tego występu do udanych. Zamiast zapewnić tak kluczowy w tym spotkaniu spokój w środku pola, zanotował kilka niedokładnych podań oraz strat. To po jego faulu Koguty wyrównały wynik spotkania. Zmieniony w 77. minucie.

Gini Wijnaldum - 6

Niewidoczny w tym spotkaniu. Mądrze poruszał się bez piłki i nie popełnił jakichś rażących błędów, lecz niewiele wnosił do gry zespołu. Po zejściu Hendersona i Milnera stworzył duet defensywnych pomocników z Fabinho.

James Milner - 6

Pochwały jak zwykle należą mu się za tytaniczną pracę w środku pola. Grał jednak bardzo niedokładnie i nie wszystko wychodziło mu tak jakby tego chciał. Podobnie jak Henderson zmieniony w 77. minucie

Sadio Mane - 7

Niezwykle aktywny i nieprzewidywalny. Sprawił dużo kłopotów defensywie Kogutów. Dwukrotnie bliski był zdobycia bramki, lecz za słabo dokręcił piłkę. Wspierał Robertsona na lewej flance.

Mohamed Salah - 7

Kolejny mecz, w którym Mo dobrze był pilnowany przez rywali. Zgubił swoją lekkość i łatwość w mijaniu rywali, a także skuteczność jaka wyróżniała go w poprzednim sezonie. W kilku sytuacjach mógł podawać do lepiej ustawionych kolegów. W 90. minucie po jego uderzeniu głową i ,,odrobinie" szczęścia piłka znalazła się w siatce Tottenhamu.

Roberto Firmino - 7

Zapewnił prowadzenie Liverpoolowi. Aktywny w pressingu, lecz raczej niewidoczny przez większość spotkania. Posłał kilka dobrych piłek do swoich kolegów.

REZERWOWI

Fabinho - 7

Dał dobrą zmianę. Pozwolił Liverpoolowi w końcówce odzyskać spokój i kontrolę w środku pola.

Divock Origi - 6,5

Wszedł na ostatnie kilkanaście minut i raczej nie miał łatwego zadania. Dość aktywny w ataku, wywalczył kilka rzutów rożnych dla The Reds.