Artykuł z cyklu Zloty Fanów

Godzina 12.00, III Zlot Fanów Liverpoolu zrzeszonych na LFC.pl, 11 sierpnia 2007 roku.

Cała grupa wkracza na Grotniki Arena w Grotnikach. Nastroje są bojowe, obie drużyny spędziły cały poranek na przygotowaniach, ustalaniu taktyk i składów.

I połowa

1’ - rozpoczęcie meczu

1’ - aut dla Reszty Świata (wykonuje Witz)

1’ - interwencja Banana

1’ – aut dla Reszty Świata (wykonuje Witz, wrzuca w pole karne)

2’ – piękny zwód Artiego

2’ – aut dla Redakcji, przejęty przez Siarę (Reszta Świata)

2’ – strzał Owena na bramkę Jurasa (niestety niecelny, daleko od lewego słupka)

3’ – aut dla Reszty Świata (wykonuje Siara)

3’ – aut dla Redakcji (wykonuje Arti)

3' - piękna wymiana podań Air – Owen – Across zakończona niecelnym strzałem Acrossa, który odbija się jeszcze od rąk bramkarza Reszty

4’ – aut dla Reszty Świata, Olaf przepycha się z Owenem, Juras broni strzał palcami

4’ – strata piłki przez Olafa, przejmuje ją Owen, Tedix oddalając akcję od własnego pola karnego wybija piłkę daleko w aut

5’ – Pelcu imponuje ładnym zwodem, jego strzał niepewnie broni wyciągnięty z bramki Banan

5’ – aut dla Redakcji

6’ – wymiana podań między Witzem a Olafem zakończona utratą piłki

6’ – Siara próbuje zwodzić w okolicy 5 metra, z ust Aira padają niecenzuralne słowa (świadczące o zaciętości meczu)

6’ – rzut rożny dla Reszty Świata, Siara strzela w Aira

7’ – Banan interweniuje na przedpolu

7’ – NIEBEZPIECZNIE w polu karnym Reszty Świata, bramkarz leży, Air trafia nieczysto piłkę, którą później daleko wybija Tedix

8’ – IN Levy, OUT Wieviór - Redakcja

8’ – Olaf zderza się z Owenem, Tedix – stoper z prawdziwego zdarzenia

9’ – GOL! Redakcja obejmuje prowadzenie 1:0 po wspaniałym strzale Levego z prawie zerowego kąta, (cyt.: „tylko sam Levy wie jak piłka mogła wpaść do bramki” )

10’ – Pelcu wybija głową piłkę z pola karnego Reszty Świata, Arti posyła piłkę w krzaki

11’ – aut dla Reszty Świata, Siara trafia prosto w bramkarza Redakcji

11’ – IN Mitchell, OUT Witz – Reszta Świata

11’ – Juras rozpoczyna od własnej bramki

12’ – aut dla Reszty Świata, Mitchell podaje do Olafa, który strzela prosto w bramkarza Redakcji

12’ – Wieviór Chłopcem od Podawania Piłek (biegnie po nią aż ulicę)

13’ – aut dla Reszty Świata, piła po strzale Siary odbija się Bananowi po palcach

14’ – Daniel wybija piłkę na aut, rzut z autu dla Reszty Świata wykonuje Tedix

14’ – rzut rożny dla Reszty Świata, Siara znów strzela tak, że piłka odbija się od rąk Banana

15’ – Banan rozpoczyna od własnej bramki, Siara przejmuje piłkę, Wieviór ratując przed stratą bramki wybija piłkę na rzut rożny

15’ - rzut rożny dla Reszty Świata

16’ – IN Mag, OUT Daniel

16’ – IN Wieviór, OUT Air

16’ – IN Darek, OUT Mitchell

16’ – Mag zaraz po wejściu na boisko czaruję pięknymi zwodami, jednak Mitchell przechwytuje piłkę, Siara zwodzi Artiego, lecz posyła piłkę wysoko ponad poprzeczką

16’ – aut dla Reszty Świata, wykonuje Siara, Owen ponownie ratuje się wybiciem piłki na aut, rzut rożny dla Reszty Świata, zamieszanie pod polem karnym Redakcji

17’ – Across strzela wysoko nad poprzeczka

18’ – IN Witz, OUT Siara

18’ – Black Chłopcem od Podawania Piłek (biegnie po nią aż ulicę)

18’ – IN Dominik, OUT Voyteck

18’ – Owen po samotnym rajdzie wzdłuż lewej linii bocznej mocna uderza zza pola karnego, PIĘKNĄ interwencją popisuje się Juras!

19’ – Pelcu niesamowicie mocno strzela w światło bramki, wspaniałą paradą bramkarską imponuje Banan

20’ – Pelcu posyła piłkę daleko w aut, staje się na chwilę Chłopcem od Podawania Piłek (biegnie po nią aż ulicę)

21’ – Witz próbuje strzelać do bramki pilnie strzeżonej przez Banana, Wieviór przejmuje piłkę

21’ – aut dla Reszty Świata, wykonuje Tedix, waleczny Pelcu stara się zdobyć bramkę, Banan pewnie interweniuje

22’ – IN Siara, OUT Pelcu

22’ – IN Air, OUT Arti

22’ – IN Daniel, OUT Owen

23’ – Darek biegnie z piłką, Wieviór umiejętnie mu ją odbiera, wybija ją na aut

23’ – rzut rożny dla Reszty Świata, wykonuje Witz, Banan pewnie broni i rozpoczyna grę od własnej bramki

24’ – Across strzela na bramkę, Juras ofiarnie interweniuje, wybijając piłkę w aut

24’ – rzut rożny dla Redakcji, Air dośrodkowuje do Wievióra

25’ – Juras niepewnie interweniuje, (Levy, młody strzelec bramki zupełnie niewidoczny na boisku - cyt.: „Levy śpi. Odsypia wczorajszy wieczór”)

25’ – Mag się przewrócił, Tedix kiwa się z Artim, Siara GROŹNIE uderza na bramkę Redakcji, Banan wybija piłkę przed siebie, w polu karnym Redakcji dochodzi do przepychanek między zawodnikami obu drużyn

26’ – niespodziewanie arbiter znika z boiska, już do końca meczu zawodnicy z konieczności grają bez profesjonalnego sędziowania

27’ – Witz był już tak blisko zdobycia gola dla Reszty Świata! Niestety strzelił minimalnie obok lewego słupka.

27’ – IN Arti, OUT Across

28’ – IN Olaf, OUT Dominik

28’ – IN Voyteck, OUT Witz

28’ – IN Pelcu, OUT Darek

29’ – Świetna parada bramkarska w wykonaniu Banana po strzale Olafa

30’+1’ – Wieviór szarżuję prawą stroną, Siara oddaje strzał wprost w Banana!

30’+1’ – Pelcu pojedynkuje się z Wieviórem, Reszta Świata wykonuje rzut rożny (Dominik)

Man of the first half (zawodnik wybierany z każdej drużyny)

Reszta Świata – Tedix – za obronę i czyszczenie przedpola, czym niezmiernie ułatwiał pracę bramkarzowi Jurasowi.

Redakcja – Banan – za profesjonalne, pełne poświęcenia parady bramkarskie.

II połowa

31’ – Siara tuż po gwizdku rozpoczynającym druga połowę zaczyna wiązać buty na środku boiska

31’ – aut dla Reszty Świata, wykonuje Mitchell

31’ – Siara strzela prosto w ręce Banana

32’ – Daniel posyła piłkę w pole karne Reszty Świata, Juras wybija przed siebie

33’ – Owen myli się i strzela tuż nad poprzeczką

33’ – rzut rożny dla Reszty Świata, wykonuje Siara

34’ – Arti przy piłce, Tedix wybija ją na aut

34’ – rzut rożny dla Redakcji, wykonuje Wieviór

34’ – deprymujący przeciwników taniec Siary

34’ – Arti gra z ogromnym poświęceniem

34’ – udana interwencja Jurasa

35’ – IN Levy, OUT Arti

35’ – Masacra Chłopcem od Podawania Piłek (biegnie po nią aż ulicę)

36’ – Witz podaje do Olafa, udana współpraca Olafa z Mitchellem

36’ – Witz strzela z dystansu, posyła piłkę daleko od bramki

37’ – Levy główkuje

38’ – bliskie spotkanie trzeciego stopnia Daniela z Jurasem

38’ – Levy kryje Pelca (cyt.: „Jak to słodko wyglądało…”)

39’ – Daniel strzela w słupek!

39’ – Tedix z kamienną miną wybija piłkę daleko od własnej bramki

39’ – rzut wolny dla Redakcji – Air do Acrossa, ten strzela na bramkę, Juras pewnie broni

41’ – rzut różny dla redakcji, wykonuje Wieviór

41’ – pojedynek główkowy Daniela z Siarą

42’ – IN Arti, OUT Air (kontuzja widocznie daje się we znaki)

42’ – taktyczne zagranie: Wieviór – Daniel – Levy

43’ – rzut rożny dla Redakcji

43’ – aut dla Reszty Świata, wykonuje Siara

43’ – po raz kolejny aut dla Reszty Świata, znów wykonuje Siara

43’ – podobno sędzina dała znak życia i przemówiła…

44’ – IN Dominik, OUT Olaf

44’ – IN Voyteck, OUT Mitchell

44’ – Wieviór plotkuje z bramkarzem swojej drużyny

45’ – IN MaG, OUT Wieviór

45’ – Banan rozpoczyna od bramki

45’ – aut dla Redakcji, wykonuje Arti

45’ – Levy daje o sobie znać

46’ – Witz leży na boisku, jednak udaje mu się nie stracić piłki

46’ – Witz strzela, Banan nadal niepokonany

46’ – rzut wolny dla reszty Świata, Witz strzela po ziemi pod nogi bramkarza

47’ – Owen i Pelcu tulą się w polu karnym Redakcji

47’ – Levy biega gdzie się da

48’ – Daniel próbuje strzału zza pola karnego

48’ – IN Wieviór, OUT Daniel

48’ – IN Air, OUT Levy

49’ –MaG z poświęceniem wykonuje wślizg w polu karnym przeciwnika

50’ – Owen zamienia kilka słów z Blackiem

50’ – Tedix po raz kolejny imponuje

51’ – Masacra Chłopcem od Podawania Piłek (biegnie po nią aż ulicę)

51’ – MaG Chłopcem od Podawania Piłek (biegnie po nią aż ulicę)

52’ – Siara wierzga nogami w polu karnym Redakcji

52’ – Arti z impetem uderza piłkę, szybuje ona wprost na głowę Tedixa

52’ – IN Masacra!!!, OUT Siara

53 – IN Olaf, OUT Tedix

53’ – pierszy kontakt Masacy z piłką i już możemy podziwiać wielkie zaangażowanie Jacka

54’ – Owen próbuje zamknąć akcję z ostrego kąta, bramka jednak nie pada

55’ – IN Daniel, OUT Arti

55’ – Owen walczy z Blackiem w środku pola

55’ – regulowany czas gry, na specjalne żądanie piłkarzy druga połowa potrwa 45 minut – nasi zawodnicy wczuwają się w profesjonalny futbol i chcą zagrać tak długo jak profesjonaliści

56’ – IN Pelcu, OUT Voyteck

57’ – Owen niczym Risse zza pola karnego

58’ – lekceważenie pod polem karnym Redakcji

58’ – Olaf po rajdzie spod własnego pola karnego strzela minimalnie nad poprzeczką

58’ – niebezpiecznie w polu karnym Redakcji

58’ – IN Mitchell, OUT Witz

58’ – IN Siara, OUT Dominik

59’ – Wieviór wybija piłkę na aut

59’ – Owen odbiera piłkę Mitchellowi

61’ – GOL! Redakcja prowadzi już 2:0 po sprytnym zagraniu Artiego, który przelobował bramkarza Reszty Świata

61’ – po indywidualnej akcji Siary piłka ląduje w krzakach

62’ – Darek Chłopcem od Podawania Piłek (biegnie po nią aż ulicę)

62’ – IN Air, OUT MaG

63’ – Air strzela prosto w ręce bramkarza

63’ – Banan rozpraszany przez fanklub Reszty Świata (Julka) (cyt.: „Bananowe getry, bananowe getry” na melodię dziecięcej piosenki „Kolorowe Kredki” )

64’ – GOL! Across podwyższa wynik na 3:0 dla Redakcji

65’ – IN Arti, OUT Levy

65’ – Daniel Chłopcem od Podawania Piłek (biegnie po nią aż ulicę)

66’ – Air główkuje, piłka leci koło bramki

66’ – IN Voyteck, OUT Masacra

67’ – gra chwilowo wygląda jak podwórkowa kopanina, The Kop się nudzi

67’ – IN Tedix, OUT Pelcu

69’ – Hubert Banan „Fabiański” popisuje się ładną akcją

70’ – lekceważenie pod bramką Redakcji

71’ – Juras rozpoczyna grę od własnej bramki

71’ – Daniel główkuje pod swoim polem karnym, wybija piłkę daleko od bramki strzeżonej przez Banana

72’ – MaG posyła piłkę w krzaki

72’ – IN Air, OUT Across

73’ – Daniel Chłopcem od Podawania Piłek (biegnie po nią aż ulicę)

74’ Owen wybija piłkę z własnego pola karnego

74’ – IN Pelcu, OUT Black

75’ – sędzia (w trzech osobach) dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu gry, sędzia główny nie jest w stanie kontrolować przebiegu meczu

75’ + 1’ – IN Across, OUT Daniel

75’ + 2’ – ostatnia minuta meczu, Levy się już obija

75’ + … ostatnia ‘gumowa’ minuta trwa i GOOOL! Dla Reszty Świata! Voyteck ustala wynik meczu ostatecznie na 3:1

Man of the second half

Redakcja – Daniel – który bardzo poważnie wziął sobie do serca Konkurs „Man Of The…”, starał się niezmiernie, wszędzie był tam gdzie piłka.

Podsumowanie

Redakcja 3-1 Reszta Świata

9’ Levy 1-0

61’ Arti 2-0

64’ Across 3-0

71’ Voyteck 3-1

Man of the match

Reszta Świata – Tedix – dla niektórych ta decyzja wydaje się być kontrowersyjna, dlatego też należy się Wam kilka słów wyjaśnienia dlaczego nie zawodnik Redakcji Owen został wybrany Zawodnikiem Meczu.

Po pierwsze Tedix grał na bardzo wysokim poziomie już od pierwszego gwizdka, w przeciwieństwie do Owena, który zaczął czarować dopiero później.

Jego interwencje w polu karnym i na przedpolu niejednokrotnie ułatwiały pracę bramkarzowi Jurasowi oraz ratowały Resztę Świata od utraty bramki, bo wiele piłek dośrodkowywanych do czających się w polu karnym napastników wybijał właśnie Tedix, dzięki czemu te podania nigdy nie spadły na głowę Acrossa, Artiego lub prosto pod nogi Levego.

Po trzecie trzeba przyznać, że postawa Tedixa trochę, lub nawet bardzo zadziwiła Nas wszystkich, gdyż nikt nie spodziewał się, że z wyglądu przypominający bardziej zapaśnika niż obrońcę Tedix będzie skakać do pojedynków główkowych i umiejętnie kiwać się z napastnikami i pomocnikami Redakcji przez prawie 75 minut spotkania (wiemy, że w tym meczu zawodnicy mieli prawo do kilkakrotnych zmian na krótki odpoczynek i uzupełnienie płynów).

Uważamy, że Tedix bardziej zasłużył na to wyróżnienie, gdyż obok kolegi Owena wyglądał dużo bardziej niepozornie, na pewno nie wszyscy spodziewali się tak wspaniałej postawy w tym meczu. Nie oczekiwaliśmy od niego takiej gry, a on na przekór pozorom pokazał Nam co to znaczy poświęcenie! Tedix jednym słowem ZASKOCZYŁ NAS BARDZIEJ!