15:00

Osób online 903

01.02.2020 Liverpool 4:0 Southampton

Artykuł z cyklu Oceny LFC.pl

Kolejny mecz, kolejne trzy punkty. Po wyrównanej pierwszej połowie Liverpool zmiótł bezlitośnie Southampton 4:0. Oto oceny serwisu za to spotkanie!

WYJŚCIOWA XI

Alisson – 8

Jego interwencje są nacechowane takim spokojem i opanowaniem, że aż deprymuje to rywala. Miał sporo pracy w pierwszej połowie, ale bronił skutecznie, nawet sam na sam z Ingsem. Dopiero w nietypowych sytuacjach pozwala sobie na wariackie zagrania jak złapanie piłki po podaniu Robertsona blisko bramki.

Andy Robertson – 7

Porządny mecz. Nie popełniał błędów w defensywie, raczej starał się ratować sytuację po błędach kolegów. Brał udział przy kluczowym, pierwszym trafieniu, kiedy wywalczył piłkę dla Firmino.

Joe Gomez – 5

Słabszy dzień mu się przytrafił. Mnóstwo błędów i to tworzących groźne sytuacje S'oton. Oddawał nawet piłkę wewnątrz pola karnego. Na jego szczęście gra z Alissonem i van Dijkiem, którzy nadrabiali braki młodego.

Virgil van Dijk – 8

Musiał bronić za dwóch i to robił. Mógł strzelić efektowną bramkę piętką, ale trafił w bramkarza. Co tu dużo pisać. Typowy Virgil.

Trent Alexander-Arnold – 7

Nieco rozregulowały mu się dośrodkowania, z rzutu wolnego też trafił jedynie w mur, ale w zamian przerzuty były znakomite i to wystarczyło żeby stworzyć dwie znakomite okazje. Najpierw nieudaną, kiedy Ox zgrywał do Salaha a później już skuteczną, kiedy znakomicie wprowadził Firmino w pole karne a ten odegrał do nadbiegającego Hendersona. W defensywie nieźle, chociaż raz zagrywał krótko, niecelnie i piłka szybko wróciła w pole karne Liverpoolu pod nogi rywala.

Jordan Henderson – 8,5

Jak już wszedł w najwyższą formę fizyczną i nie musi całkowicie poświęcać się drużynie i defensywie to zaczyna się bawić grą. Znakomity gol i efektowna asysta to nagroda, na którą mocno zapracował. Mądrze wyprowadzał piłkę z defensywy i skorzystał z obecności Fabinho, aby częściej penetrować połówkę rywala.

Gini Wijnaldum – 7

Spokojny występ. Raczej niewidzialny poza dobrym wejściem w pole karne do podania Fabinho. Swoje zadania jak zwykle wykonywał bezbłędnie.

Alex Oxlade-Chamberlain – 7,5

Momentami zachowuje się nieodpowiedzialnie czy niepewnie. Przykładowo jedno wycofanie piłki przejął Ings i niemal strzelił bramkę jeszcze przy bezbramkowym wyniku. Jednak ma tę nieprzewidywalność, która pozwala mu zaskakiwać przeciwnika. Tym właśnie było dynamiczne wejście z piłką i zaskakujący silny strzał przy bliższym słupku. Druga bramka w drugim kolejnym meczu.

Fabinho 6,5

Nikomu nie musi już udowadniać jak znakomitym jest zawodnikiem, ale dojście do formy zajmuje mu nieco czasu. Z różnym skutkiem kończyły się jego interwencje, ale na plus odbiór piłki, który pozwolił the Reds przeprowadzić bramkową akcję w końcówce meczu.

Mohamed Salah – 8,5

Dwa gole, niemal dwie asysty(do VVD i Minamino). Dawno już nie dostał tyle miejsca, co w drugiej połowie meczu. Znakomity występ.

Roberto Firmino – 9 GRACZ MECZU

Na szczególne wyróżnienie zasłużył Firmino. Możliwe, że nieco dręczy go brak goli na Anfield, ale kompletnie nie psuje to jego gry. Zaliczył aż trzy asysty a jeszcze przy czwartym trafieniu odegrał ważną rolę, bo zablokował obrońcę i otworzył korytarz Hendersonowi. Sam zmarnował prostopadłe podanie Keity. Genialny piłkarz.

REZERWOWI

Adam Lallana – brak oceny

Wszedł na kilka minut.

Naby Keita – 7

Obiecujące wejście. Zdynamizował ofensywę. Zagrał znakomitą piłkę Firmino. W innej akcji dobrze wyprowadził Salaha podaniem, ale potem niepotrzebnie przeszkadzał Minamino w oddaniu strzału.

Takumi Minamino – 6

Dostał kolejne minuty, ale zasłynął tylko ze zmarnowania stuprocentowej sytuacji.

Autor: Hulus
Data publikacji: 03.02.2020 (zmod. 02.07.2020)