17:30

Osób online 0

08.07.2020 Brighton 1:3 Liverpool

Artykuł z cyklu Oceny LFC.pl

Po całkiem ciekawym meczu Liverpool odniósł kolejne zwycięstwo w drodze po rekord punktów w lidze. Tym razem oberwało się na wyjeździe Brighton 1:3. Oto oceny serwisu za to spotkanie!

WYJŚCIOWA XI

Alisson – 6,5

Brighton sprawiało sporo problemów Liverpoolowi, ale Alisson musiał się wykazywać rzadko. Obronił intuicyjne uderzenie z bliska Muapay'a, przy golu Trossarda bez żadnych szans. Minął się w drugiej połowie z groźnym dośrodkowaniem z rzutu rożnego, na jego szczęście bez konsekwencji.

Neco Williams – 6

Obiecujący junior zapracował na pierwszy start w meczu Premier League. Skończyło się na jedynie 45 minutach i to była cenna lekcja. Aktywny w grze, starał się zaistnieć w ofensywie, ale bez sukcesów. Zaliczył kilka niepotrzebnych strat, rozpoczynających kontry przeciwnika i ostro faulował, za co obejrzał żółtą kartkę, pozwolił Lamptey'owi na dośrodkowanie, które zakończyło się bramką. Na plus interwencja w obronie, kiedy heroicznie zablokował strzał ze środka pola karnego.

Joe Gomez – 6

Nie mają najlepszego okresu defensorzy Liverpoolu od powrotu do gry po dłuższej przerwie. Organizacja kuleje, są zbyt bierni i zostawiają zbyt wiele miejsca przeciwnikom. Tak było u Joe przy bramce Trossarda, którego zostawił samego wewnątrz pola karnego. W innej akcji dał się łatwo minąć i pozwolił rywalowi wbiec z piłką w pole karne.

Virgil van Dijk – 6,5

Miał fajną interwencję jak zgasił sobie głową długą piłkę, zablokował ciałem groźny strzał Maupay'a, notował niezłe przerzuty i niemal zaliczył asystę, kiedy zgrywał głową piłkę do Wijnalduma po dośrodkowaniu Robertsona. Jednak w defensywie czasami nie był sobą i pozwalał Brighton na zbyt wiele.

Trent Alexander-Arnold – 6

Brakowało mu precyzji przy podaniach i jego dośrodkowania nie robiły wrażenia, raczej lądowały w losowych punktach pola karnego Ryana, gdzie zgarniali je przeważnie obrońcy Mew. Raczej anonimowy występ. W defensywie czasem przysypiał z kryciem.

Jordan Henderson – 7,5

W końcu strzelił bramkę z dystansu i to całkiem ładną. Próbował jeszcze dwukrotnie, ale już bez sukcesu. Zagrał dobrze, jak zwykle. Rozprowadzał sprawnie piłkę bez holowania. Niestety zakończył mecz kontuzją, która zakończyła jego sezon. Więc pozostało mu jedynie podnieść pewien puchar niedługo.

Gini Wijnaldum – 7

Widać, że nie wskoczył z formą po długiej przerwie. Nieco spowolniony, nie panuje nad piłką tak pewnie jak do tego przyzwyczaił, czasem ją łatwo tracił. Jednak kilka razy uratował zespół przytomnymi interwencjami w obronie. Mógł zakończyć występ golem, ale nie trafił z bliska po uderzeniu głową.

Alex Oxlade-Chamberlain – 7

Dobry, energiczny występ, ale bez fajerwerków. Zagrał bardzo dobrą piłkę Firmino przy jednej z kontr. Próbował efektownie pokonać Ryana, ale strzał, który miał wylądować w okienku bramki, zatrzymał się na obrońcy. Zszedł po godzinie gry na rzecz Mane.

Naby Keita 8,5

Najjaśniejszy punkt linii pomocy. Jego dwa znakomite odbiory pozwoliły na objęcie szybkiego prowadzenia dwoma bramkami. W pierwszej sytuacji zaliczył nawet asystę. Wypracował dużo sytuacji, głównie Salahowi. Bardzo pewny przy piłce, czasem trochę dłużej ją przetrzymywał, ale wyszukiwał ciekawe, ofensywne rozwiązania.

Mohamed Salah – 8,5 GRACZ MECZU

Dwie bramki, asysta a powinno być tego jeszcze dwa razy więcej. Egipcjanin dobrze bawił się w meczu, w którym przeciwnik zostawił mu trochę przestrzeni. Bezlitośnie wykorzystał podanie Keity czy dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Robertsona. Kilka innych prób już nie było tak precyzyjne, ale tworzył je sobie i był naprawdę blisko.

Roberto Firmino – 7

Miał swój spory udział w nakładaniu pressingu, który szczególnie dobrze funkcjonował w pierwszych 30 minutach meczu. Dobrze, że przepuścił podanie Keity do Salaha. Mógł wpisać się na listę strzelców, ale nie potrafił oddać mocnego strzału po tym jak Chamberlain wpuścił go blisko bramki Ryana.

REZERWOWI

Andrew Robertson – 8

"Stracił" na chwilę miejsce w składzie na rzecz młodzika, ale po przerwie dał pokaz Williamsowi jak należy grać na tej pozycji. Bardzo aktywny, dobrze napędzał akcje i przede wszystkim znakomicie dośrodkowywał. Wykreował przynajmniej trzy znakomite okazje w ten sposób, z czego jedna zakończyła się bramką.

Fabinho – 7

Niezłe wejście, poukładał grę w środku pola.

Sadio Mane – 7

Wniósł ożywienie na lewe skrzydło. Wypracował m.in. strzelecką sytuację Hendersonowi. Dobrze współpracował z Robertsonem.