player
 
Osób online 84

Peter Moore ustępuje z roli Dyrektora generalnego

Artykuł z cyklu Artykuły


Peter Moore ustąpi z funkcji Dyrektora Generalnego z końcem sierpnia po trzyletniej przygodzie przy nadzorowaniu pozaboiskowych operacji biznesowych.

Moore opuścił Wielką Brytanię w 1981 roku na rzecz Stanów Zjednoczonych, gdzie z powodzeniem współpracował z markami takimi jak Sega, Reebok, Microsoft oraz EA. Powrócił na Wyspy w 2017 roku, aby objąć na trzy lata stanowisko CEO w słynnym klubie znad Merseyside, gdzie odegrał ważną rolę przy zobowiązaniach reklamowych oraz w sprawach dotyczących całej wspólnoty.

W imieniu całego Fenway Sports Group główny właściciel John W. Henry, prezes Tom Werner oraz Dyrektor Mike Gordon wypowiedzieli się następująco:

- Chcielibyśmy podziękować Peterowi za wkład jaki włożył w budowanie marki klubu przez trzy ostatnie lata. Dzięki całkowitemu oddaniu, pasji oraz umiejętnościom w zarządzaniu umocnił naszą pozycję na polu biznesowym za co jesteśmy mu dozgonnie wdzięczni. Życzymy jemu, jego żonie Debbie oraz całej rodzinie powodzenia oraz mamy nadzieję, że pomimo powrotu do Stanów Zjednoczonych odwiedzą jeszcze nie raz Anfield.

Moore:

- Każda minuta pracy tutaj w Liverpoolu była przyjemnością. Jestem zaszczycony, że powierzono mi tak ważną rolę przy dopinaniu spraw biznesowych oraz dotyczących całej społeczności związanej z klubem. Była to niezwykła przygoda, dlatego też chciałbym podziękować Johnowi, Tomowi oraz Mike'owi za bycie ważną częścią tego projektu.

- Miałem przyjemność pracować z niezwykle utalentowanym zespołem kierowniczym; grupą oddanych pracowników, którzy pracowali w pocie czoła na rzecz klubu; byłymi zawodnikami; partnerami biznesowymi, sponsorami; wspaniałymi fanami z całego świata oraz ze wszystkimi innymi, których napotkałem w trakcie przygody w Liverpoolu jako Dyrektor generalny.

- Myśl, że podczas mojego czasu spędzonego tutaj sięgnęliśmy po Ligę Mistrzów, Klubowe Mistrzostwa Świata a teraz i również Premier League jest zupełnie czymś wykraczającym poza wszelkie marzenia. To wspaniałe osiągnięcie trenera, graczy oraz sztabu. Zespół ten całkowicie zasługuje na uznanie wszystkich i zapadnie na zawsze w moich wspomnieniach.

Dodał również: - Wróciłem do Liverpoolu w 2017 roku po pobycie w Stanach Zjednoczonych przez ponad 30 lat i z całą pewnością było to niezwykłe przeżycie. Dwa lata temu wzięliśmy ślub z moją zoną, a teraz wracamy do USA do naszych rodzin ze mieszanymi uczuciami. Z jednej strony ekscytujące jest móc znów zjednoczyć się z bliskimi, a drugiej ogarnia nas smutek opuszczając Liverpool. Delektowaliśmy się każdą chwilą spędzoną tutaj oraz możliwością wpisania się w historię tego pięknego miasta oraz klubu.

Billy Hogan, obecnie Dyrektor zarządzający oraz Oficer handlowy przejmie rolę Dyrektora generalnego z dniem 1 września. Billy to wyraźny lider z ponad szesnastoma latami doświadczenia w branży sportowej oraz samej piłki nożnej.

- W imieniu swoim, całego naszego sztabu oraz udziałowców chciałbym wyrazić wdzięczność Peterowi za te trzy lata pod jego kierownictwem oraz życzyć mu wszystkiego co najlepsze podczas powrotu z żoną do Stanów Zjednoczonych- dodał Hogan.

- Sama praca w klubie przez ponad osiem lat jest prawdziwym przywilejem, a objęcie posady Dyrektora generalnego niesamowitym zaszczytem, który mam zamiar wykorzystać przy dalszej pracy w klubie. Chciałbym podziękować Johnowi, Tomowi oraz Mike'owi za zaufanie i możliwość prowadzenia klubu na szczeblu biznesowym w tym nowym, ekscytującym rozdziale.

Billy będzie kontynuował pracę z siedzib klubu w Londynie oraz Liverpoolu wspomagany przez silny i doświadczony zespół kierowniczy.  Autor: Teszni1
Data publikacji: 31.07.2020