player
SHU
Sheffield United
Premier League
06.12.2023
20:30
LIV
Liverpool
 
Osób online 1189

Ojrzyński: Podpatruję Alissona

Artykuł z cyklu Artykuły


Zapraszamy Was do przeczytania wywiadu dla LFC.pl z 17-letnim Jakubem Ojrzyńskim, który przeszedł do akademii The Reds latem 2019 roku, a kilka dni temu podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem.

Młody bramkarz trafił do drużyny z Legii Warszawa i w sezonie 2019/20 występował w kadrze U-18, U-19, a także w Lidze Młodzieżowej UEFA.

17-latek zaraz po transferze w ubiegłym roku został włączony do kadry pierwszego zespołu na przedsezonowe tournée w USA, gdzie podopieczni Jürgena Kloppa przygotowywali się do nowego sezonu.

Jakie to uczucie być w klubie, który czekał 30 lat na zdobycie tytułu mistrza Anglii?

- Na pewno jest to wspaniałe uczucie. Cieszę się, że jestem zawodnikiem jednego z najlepszych klubów na świecie.

Jak Ci minął pierwszy rok w klubie z Merseyside?

- Pierwszy rok oceniam pozytywnie. Jedynym minusem była kontuzja palca, przez którą straciłem półtora miesiąca, a co za tym idzie kilka meczów.

Czy coś Cię zaskoczyło po przybyciu z Polski z Legii Warszawa?

- Mogę śmiało powiedzieć, że nic mnie nie zaskoczyło, ponieważ przed przyjściem tutaj na stałe, byłem dwukrotnie na testach, więc w gruncie rzeczy wiedziałem czego się spodziewać.

Czujesz, że stałeś się lepszym bramkarzem po roku od transferu z Legii Warszawa?

- Tak. Czuję, że cały czas się rozwijam. Wszystkie piłkarskie aspekty poprawiłem w większym, bądź mniejszym rozmiarze.

To co bardzo elektryzuje polskich kibiców The Reds w Polsce to na pewno osoba Jürgena Kloppa. Czy udało Ci się porozmawiać z Niemcem odkąd jesteś w Liverpoolu?

- Często trenuje z pierwszym zespołem, więc czasami zamieniam kilka słów z niemieckim szkoleniowcem, Jürgenem Kloppem.

Kto zrobił na Tobie największe wrażenie podczas treningów z pierwszą drużyną Liverpoolu w Melwood?

- Ciężko wybrać tylko jednego piłkarza, ale myślę, że Virgil van Dijk. Holendra cechuje wielki spokój, no i rzecz jasna, ogromna jakość.

Kilkanaście dni temu do akademii Liverpoolu dołączył kolejny młody polski golkiper, Fabian Mrozek. Czy udało się Wam już spotkać w klubie?

- Tak. Trenowaliśmy tutaj wspólnie chyba już dwa razy, gdy Fabian pojawiał się na testach w Liverpoolu, jeszcze w poprzednim sezonie.

Kto jest twoim piłkarskim idolem? Na kim się wzorujesz?

- Gdy jeszcze grałem w polu, moim idolem był Cristiano Ronaldo. Następnie, gdy stałem się bramkarzem był to Manuel Neuer. Obecnie podpatruję kilku bramkarzy i siłą rzeczy w szczególności Alissona.

Adrian 'Zalewsky'Autor: Zalewsky
Data publikacji: 04.08.2020