21:00

Osób online 1332

16.12.2020 Liverpool 2:1 Tottenham

Artykuł z cyklu Oceny LFC.pl

Liverpool w arcyważnym spotkaniu w kontekście walki o końcowy triumf w Premier League pokonał na Anfield Tottenham 2:1. Zapraszamy do zapoznania się z ocenami serwisu oraz czytelników LFC.pl za mecz z Kogutami.

Wyjściowa XI

Alisson BeckerOcena redakcjiOcena czytelników

77

Dominacja Liverpoolu w pierwszej połowie była na tyle duża, że ​​przy bramce Sona niewiele mógł zdziałać. Niechlujne podanie po przerwie prawie sprawiło, że Harry Kane mógł go przelobować.

Trent Alexander-ArnoldOcena redakcjiOcena czytelników

77

Mecz młodego Anglika w ubiegły weekend z Fulham nie był najlepszy w jego wykonaniu, ale z Tottenhamem był już zdecydowanie lepszy. Poza paroma przygodami w kiepskiej asekuracji to nie można powiedzieć, że nie wywiązał się ze swoich zadań defensywnych.

Rhys WilliamsOcena redakcjiOcena czytelników

7,57,5

To była wielka noc dla Rhysa Williamsa, któremu Klopp dał szansę debiutu w Premier League pod nieobecność Matipa. Wyglądał na bardzo pewnego siebie, choć niedopilnował Sona przy jego ucieczce w drodze do bramki na 1:1. Popełnił błąd w ustawieniu, gdy Steven Bergwijn przejął piłkę i uderzył w słupek po przerwie. Jednak potem znacznie się poprawił i zapobiegł wszystkim kontrom drużyny gości.

FabinhoOcena redakcjiOcena czytelników

8,58

Wszystkie odbiory, przechwyty, wślizgi opanował do perfekcji, genialny w pojedynkach powietrznych. Nie pozwolił Kane'owi i Sonowi rozwinąć skrzydeł.

Andrew RobertsonOcena redakcjiOcena czytelników

8,58,5

Kolejny świetny i bezbłędny występ Szkota. W tym sezonie absolutnie nikogo nie zawiódł. Mecz zakończył fenomenalną asystą na głowę Firmino w 90. minucie. Asysta na wagę trzech punktów, ale czy na wagę kolejnego trofeum?

Curtis JonesOcena redakcjiOcena czytelników

98

Jones był ostatnio w doskonałej formie. Mecz z Kogutami był prawdopodobnie dla niego największym testem w dotychczasowej seniorskiej karierze i zdał śpiewająco! Wyglądał niczym stary wyjadacz. Był najlepszym zawodnikiem w środku pola. Daje ogromną jakość w kreowaniu akcji na połowie przeciwnika. Dziewiętnastolatek ma wspaniałą przyszłość na Anfield.

Jordan HendersonOcena redakcjiOcena czytelników

7,57,5

Był na boisku zawsze, tam gdzie trzeba. Gasił wszystkie pożary w środku pola, krzyczał i instruował kolegów z drużyny. Kapitan.

Georginio WijnaldumOcena redakcjiOcena czytelników

88

Holender bardzo inteligentnie poruszał się po boisku. Dominował fizycznie, powstrzymując przeciwników i często współpracował w destrukcji i ofensywie z Robertsonem i Mane po lewej stronie. Dla Giniego to prawdopodobnie ostatni sezon na Anfield, ale jak dotąd to najlepszy okres w karierze w Liverpoolu.

Mohamed SalahOcena redakcjiOcena czytelników

8,58

Salah stał się prawdziwym postrachem/katem Tottenhamu. Dał gospodarzom prowadzenie na 1:0 po rykoszycie, ale był to kolejny wspaniały mecz Egipcjanina. Harował na boisku jak mrówka.

Roberto FirminoOcena redakcjiOcena czytelników
ZAWODNIK MECZU98,5

Zajęło mu trochę czasu zanim na dobre włączył się do gry. Zaczął schodzić głębiej po piłkę do rozegrania i skutecznie umykał się spod kontroli graczom Tottenhamu. W 90. minucie Brazylijczyk był bezlitosny dla gości i odesłał ich do domu z pustymi rękami.

Sadio ManeOcena redakcjiOcena czytelników

7,57,5

Uwaga Auriera była szczególnie skupiona na Senegalczyku, przez co nie miał ułatwionego zadania, aby zaistnieć w tym meczu. Walczył, szarpał, raz nawet wspaniale się urwał spod krycia i huknął z bliskiej odległości od bramki w poprzeczkę.

Autor: Zalewsky
Data publikacji: 19.12.2020