13:30

Osób online 1250

14.08.2021 Norwich 0:3 Liverpool

Artykuł z cyklu Oceny LFC.pl

Kampania 2021/22 rozpoczęła się dla Liverpoolu bardzo obiecująco. Ekipa Jürgena Kloppa wygrała na wyjeździe z Norwich City 3:0. Gwiazdą spotkania był Mohamed Salah, który zanotował dwie asysty i zdobył przepięknej urody bramkę. Zapraszamy do zapoznania się z ocenami redakcji oraz czytelników LFC.pl po meczu z Kanarkami.

Wyjściowa XI

Alisson BeckerOcena redakcjiOcena czytelników

88

Miał niewiele pracy przez całe 90 minut, ale kilka interwencji, które wykonał w końcówce spotkania pozwoliły Liverpoolowi zachować czyste konto. Brazylijczyk sprawiał wrażenie bardzo pewnego siebie.

Trent Alexander-ArnoldOcena redakcjiOcena czytelników

77,5

Wykonywał solidną pracę w defensywie. Mocno przyczynił się do zdobycia pierwszej bramki dla the Reds, lecz Mohamed Salah swoim przyjęciem piłki odebrał mu asystę. Anglik był jednym z nielicznych na boisku, którzy byli cały czas pod grą.

Joël Matip
Ocena redakcjiOcena czytelników

77,5

Kameruńczyk wciąż buduje kondycję meczową, lecz bardzo dobrze wywiązał się ze swoich zadań defensywnych. Wspaniale jest patrzeć na jego współpracę na środku obrony z Virgilem van Dijkiem. W ostatnich 49 spotkaniach w Premier League, w których wystąpił Matip Liverpool przegrał tylko jedno spotkanie.

Virgil van DijkOcena redakcjiOcena czytelników

77

Daleko mu jeszcze od jego wysokiej dyspozycji, ale tego można było się spodziewać. Grał bardziej ostrożnie, lecz czyste konto w jego pierwszym występie od prawie roku gwarantuje mu siódemkę.

Kostas TsimikasOcena redakcjiOcena czytelników

76,5

Grek okazał się dobrym zmiennikiem kontuzjowanego Robertsona. Nieźle wywiązywał się ze swoich zadań defensywnych, choć to on był upatrywany jako jeden z najsłabszych punktów defensywy the Reds. Posłał kilka fajnych dośrodkowań i pomijając jeden spory błąd przy braku koncentracji, Tsimikas może być zadowolony ze swojego występu. Na zachętę od nas mocne 7.

Alex Oxlade-ChamberlainOcena redakcjiOcena czytelników

5,55,5

Totalnie bezbarwny występ Anglika. To, że do obszernego skrótu ze spotkania się nie załapał to jeszcze nic, ale że 61 minut biegał po murawie to był hit. Spora część kibiców nawet mogła tego nie odnotować. Zmieniony po kwadransie gry drugiej połowy.

James MilnerOcena redakcjiOcena czytelników

66,5

Doświadczony Anglik niespecjalnie poradził sobie na pozycji defensywnego pomocnika. Dziwimy się, że Klopp ustawił go tam, zamiast Keïty, który podczas okresu przygotowawczego zanotował kilka występów na tej pozycji. Milner popełniał dużo błędów w ustawieniu, przez co w niektórych momentach był mocno spóźniony z interwencją. Jednak warto odnotować, że pokonał największą liczbę kilometrów na boisku (12,65 km) niż jakikolwiek inny piłkarz w trakcie 1. kolejki Premier League.

Naby KeïtaOcena redakcjiOcena czytelników

76,5

W grze Gwinejczyka było sporo dobrych momentów. Dobra praca w pressingu, mogła bardzo ucieszyć Jürgena Kloppa. A także jego precyzyjne dogrania i jedno kluczowe podanie do Salaha pokazał jego potencjał. Zszedł z z placu w 83. minucie.

Mohamed SalahOcena redakcjiOcena czytelników
PIŁKARZ MECZU8,58

Brał udział przy wszystkich strzelonych bramkach. Przy pierwszej nieco szczęśliwie zagrał piłkę do Joty, czym zapisano mu asystę, przy drugiej zachował pełen spokój oraz opanowanie i podał do lepiej ustawionego Firmino, a przy trzecim golu zobaczyliśmy cały kunszt strzelecki i pięknie ułożoną lewą stopę. Być może będzie to najlepszy sezon Egipcjanina w karierze? Salah jest piłkarzem kompletnym.

Diogo JotaOcena redakcjiOcena czytelników

7,58

Zrobił przy pierwszym golu to, co od niego wszyscy oczekujemy. Strzela celnie, a jak to robi, to zazwyczaj padają już bramki. Został zmieniony przez Roberto Firmino już w 61. minucie.

Sadio ManéOcena redakcjiOcena czytelników

77,5

To był dobry Senegalczyka, ale nic więcej. Daleko mu jeszcze do najwyższej dyspozycji, jednakże nikt nie odmówi mu ciężkiej pracy dla zespołu w trakcie całego spotkania. Wypracował kilka sytuacji dla swoich kolegów z ofensywy. Przy jednej z nich egoizmu to z dużą dozą szczęścia udało się zakończyć bramką (Gol na 2:0).

Rezerwowi

FabinhoOcena redakcjiOcena czytelników

66,5

Wszedł w 61. minucie za Aleksa Oxlade'a-Chamberlaina. Po wejściu Brazylijczyk znacznie poprawił grę w środku pola.

Roberto FirminoOcena redakcjiOcena czytelników

77

Zastąpił Diogo Jotę w 61. minucie i zdobył drugiego gola w swoim charakterystycznym stylu. Brazylijczyk wygląda na piłkarza nabierającego dużej pewności siebie. Możemy się spodziewać zwyżki formy w stosunku do poprzedniego sezonu.

Harvey ElliottOcena redakcjiOcena czytelników

brak ocenybrak oceny

18-latek dostał szansę od Kloppa na zaprezentowanie swoich umiejętności w ostatnich minutach spotkania. Młody Anglik wszedł za Naby'ego Keïtę w 83. minucie.