13:30

Osób online 1131

18.09.2021 Liverpool 3:0 Crystal Palace

Artykuł z cyklu Oceny LFC.pl

Liverpool pokonał drużynę Orłów 3:0 po bramkach Sadio Mané, Mohameda Salaha oraz Naby'ego Keïty. Zapraszamy do zapoznania się z ocenami redakcji oraz czytelników LFC.pl po sobotnim meczu z Crystal Palace.

Wyjściowa XI

Alisson BeckerOcena redakcjiOcena czytelników
PIŁKARZ MECZU88,5

Bezsprzecznie zawodnik meczu. Brazylijczyk na początku meczu wyratował sytuację, po której powinien paść gol dla Palace. Świetnie odbił strzał Zahy, kierując piłkę na zewnętrzną stronę słupka. W drugiej połowie nie był bezrobotny, kilka razy musiał interweniować, aby drużyna zachowała czyste konto.

James MilnerOcena redakcjiOcena czytelników

6,57

Wystąpił na prawej obronie ze względu na nieobecność Trenta Alexandra-Arnolda z powodu choroby. Głównym zadaniem Milnera było zneutralizowanie Wilfrieda Zahy, co udało mu się uczynić.

Ibrahima KonatéOcena redakcjiOcena czytelników

6,57

To był udany debiut Francuza w koszulce Liverpoolu. Konaté wykazał się cierpliwością i determinacją, przy blokowaniu w polu karnym Zahy i Christiana Benteke. Jednak popełnił jeden duży błąd w ustawieniu, pozwalając na  groźne wejście Zahy w pole karne i tylko kiepskiej jakości uderzenie Gallaghera uchroniło go przed winą za utratę bramki.

Virgil van DijkOcena redakcjiOcena czytelników

77

Pewnie kontrolował grę w tyłach i wyglądał na spokojnego obok swojego nowego partnera z defensywy.

Kostas TsimikasOcena redakcjiOcena czytelników

77,5

Wykonał kilka świetnych dośrodkowań w pole karne, powodując różnego rodzaju problemy dla obrońców Crystal Palace. W końcu urósł nam godny zmiennik dla Robertsona. Grek z pewnością może liczyć na częste występy w tym sezonie.

Jordan HendersonOcena redakcjiOcena czytelników

77,5

Kapitan zrobił wszystko, od czego mogli od niego oczekiwać Klopp oraz kibice. Szkoda zmarnowanej szansy na początku drugiej połowy.

FabinhoOcena redakcjiOcena czytelników

77,5

Był zawsze tam, gdzie potrzebował go zespół. Kontrolował grę od początku do końca, pokazując dokładnie, dlaczego jest tak ważny dla balansu zespołu.

Thiago AlcântaraOcena redakcjiOcena czytelników

77

Przed meczem Jürgen Klopp porównał Thiago do „światowej klasy golfisty” i było to całkiem trafne porównanie, ponieważ często wygląda, jakby grał w inny sport niż wszyscy pozostali na murawie. Bardzo dobrze dyktował tempo podań do ofensywnego tercetu. Szkoda kiepskiego uderzenia wprost w Guaitę. Zszedł z boiska z urazem łydki w 62. minucie spotkania.

Mohamed SalahOcena redakcjiOcena czytelników

7,58

Jednym z głównych wyzwań na to spotkanie było wsparcie Milnera w pojedynkach z Zahą. Zamieszany przy dwóch bramkach. Kluczowa główka w kierunku długiego słupka, pozwoliła Mané umieścić piłkę w siatce po dobitce. Drugi gol bezwzględnie zamknął mecz.

Diogo JotaOcena redakcjiOcena czytelników

5,56

Portugalczyk na pewno zapisał się w annałach spektakularnym niecelnym strzałem z trzech metrów. To będzie jeden z kandydatów do pudła sezonu. Oczywiście jego obecność była w samym w sobie zagrożeniem dla drużyny Palace, ale zbyt często znajdował się poza grą.

Sadio ManéOcena redakcjiOcena czytelników

67,5

Bardzo aktywny w swojej strefie. Dobrze wyglądała współpraca pomiędzy nim a Tsimikasem. Zdarzały się momenty zawahań i niepotrzebnych zejść do środka, ale znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie przy pierwszym golu dla Liverpoolu.

Rezerwowi

Naby KeïtaOcena redakcjiOcena czytelników

77,5

Mimo, że przez dwa kwadranse niewiele zdziałał na boisku, to zapisał się w pamięci fenomenalną bramką z woleja.

Curtis JonesOcena redakcjiOcena czytelników

66

Wszedł w 76. minucie na boisko, aby jeszcze bardziej poprawić grę w środku pola.

Divock OrigiOcena redakcjiOcena czytelników

brak ocenybrak oceny

Wszedł na końcówkę spotkania za Jordana Hendersona.

Jürgen KloppOcena redakcjiOcena czytelników

7,58

Po czterech zmianach w składzie w stosunku do poprzedniego meczu Ligi Mistrzów z Milanem, nie zmienił charakteru gry zespołu Liverpoolu. Zawodnicy dalej imponowali w ofensywie, a po meczu mogliśmy cieszyć się kolejnym zwycięstwem i czystym kontem. Podobnie jak w spotkaniu w środku tygodnia, Klopp potrafił idealnie reagować zmianami z ławki rezerwowych.

Grafiki oraz statystyki wykorzystano z portalu SofaScore.com.

Autor: Zalewsky
Data publikacji: 20.09.2021