15:00

Osób online 1164

16.10.2021 Watford 0:5 Liverpool

Artykuł z cyklu Oceny LFC.pl

Liverpool zdemolował ekipę Watfordu 5:0 na Vicarage Road. Podopieczni Jürgena Kloppa już od pierwszych minut meczu zdominowali rywala i jeszcze w trakcie pierwszej połowy objęli dwubramkowe prowadzenie. A ofensywne trio Liverpoolu pod postacią Roberto Firmino, Mohameda Salaha oraz Sadio Mané wzbudzali postrach wśród obrońców rywali. Zapraszamy do zapoznania się z ocenami redakcji oraz czytelników LFC.pl po meczu z Szerszeniami.

Wyjściowa XI

Caoimhín KelleherOcena redakcjiOcena czytelników

77

To było spokojne popołudnie dla młodego Irlandczyka. W pierwszych 45. minutach meczu mógł się całkowicie wynudzić. Rywale nie oddali ani jednego strzału w kierunku jego bramki.

Trent Alexander-ArnoldOcena redakcjiOcena czytelników

7,57,5

Trent wrócił do wyjściowego składu po niedługiej przerwie spowodowaną lekką kontuzją. Wyglądał na zawodnika, który wrócił do swojej optymalnej dyspozycji i rytmu. Mimo, że stwarzał zagrożenie pod bramką rywali, to na największe uznanie zasłużył za powrót i skuteczny i czysty wślizg na napastniku Watfordu.

Joël MatipOcena redakcjiOcena czytelników

87,5

Matip straszył napastników Watfordu swoją agresywnością, fizycznością i odegrał niemałą rolę przy bramce na 1:0. Fantastycznie wyglądała współpraca z van Dijkiem i razem z Holendrem zniwelowali każde zagrożenie ze strony piłkarzy Claudio Ranieriego.

Virgil van DijkOcena redakcjiOcena czytelników

87,5

Po udanym zgrupowaniu reprezentacji Holandii van Dijk zaprezentował się równie imponująco. Holender dominował w każdym pojedynku, nie wspominając o schowaniu do kieszeni Ismaïli Sarra.

Andrew RobertsonOcena redakcjiOcena czytelników

6,57

Jego sprytne dośrodkowanie sprawiło dużo problemów obrońcom Watfordu, a także samemu Benowi Fosterowi, który odbił piłkę przed siebie, a do niej dopadł Roberto Firmino. Utrzymywał wszystko pod kontrolą przez ponad godzinę gry, aż do czasu, gdy Klopp zdecydował się na zmianę Szkota.

James MilnerOcena redakcjiOcena czytelników

77,5

Milner wystąpił w tym spotkaniu w roli pomocnika biegającego bliżej napastników. Kapitalnie wbiegł w pole karne i zagrał wzdłuż linii do niepilnowanego Firmino, który trafił do pustej bramki i podwyższył wynik na 2:0. Włożył dużo pracy w defensywę, a kiedy była potrzeba zagrał 20 minut na prawej obronie.

Jordan HendersonOcena redakcjiOcena czytelników

7,57

Kapitan odegrał kluczową rolę w zdominowaniu rywala i w pełni przejęciu kontroli nad spotkaniem. Znakomicie wypełnił lukę po Fabinho.

Naby KeïtaOcena redakcjiOcena czytelników

77

Gwinejczyk dostał za zadanie dostarczania piłek do ofensywnego trio. Przez cały mecz wchodził we właściwe strefy ataku i pomagał kreować szanse bramkowe. To był występ na miarę Keïty, którego mogliśmy oglądać w barwach Lipska.

Mohamed SalahOcena redakcjiOcena czytelników
PIŁKARZ MECZU99,5

Najlepszy piłkarz Premier League od samego początku dręczył obrońców Szerszeni swoim poruszaniem się poza i w polu karnym. Niesamowite podanie Egipcjanina do Sadio Mané pozwoliło otworzyć wynik spotkania. To co zrobił z defensorami Watfordu w 54. minucie to była marmolada. Kapitalny gol Salaha będzie kandydować do 'Bramki sezonu' z inną bramką Egipcjanina sprzed dwóch tygodni.

Roberto FirminoOcena redakcjiOcena czytelników

8,59,5

Taką dziewiątkę chcemy oglądać zawsze, kompletny występ środkowego napastnika. Brazylijczyk był zawsze w odpowiednim miejscu i czasie, a to jest to, czego jeszcze jakiś czas temu jemu brakowało. Szczęścia i bramek.

Sadio ManéOcena redakcjiOcena czytelników

7,58,5

Senegalczyk zdobył swojego setnego gola dla Liverpoolu, w znakomitych okolicznościach - po kapitalnym podaniu od Salaha, którego grzechem byłoby nie wykorzystać. Sadio jeszcze kilka tygodni temu uderzyłby obok słupka. Cieszy powrót do wysokiej formy.

Rezerwowi

Kostas TsimikasOcena redakcjiOcena czytelników

6,56,5

Wszedł w 64. minucie spotkania za Andy'ego Robertsona. W niespełna pół godziny gry pokazał się z dobrej strony. Stabilny w defensywie. Pojawiał się w obszarach boiska znacznie wyżej niż Robbo. Podsumowując mamy wysokiej klasy zmiennika.

Alex Oxlade-ChamberlainOcena redakcjiOcena czytelników

66

Zameldował się na boisku w 64. minucie. Pomógł Liverpoolowi utrzymać intensywność ataku i bardzo dobrze przesuwał piłkę do przodu.

Neco WilliamsOcena redakcjiOcena czytelników

brak ocenybrak oceny

Dziewięć minut na placu wystarczyło, aby zaliczyć asystę przy trzecim trafieniu Roberto Firmino.

Jürgen KloppOcena redakcjiOcena czytelników

88,5

Niemiec na pewno nie był zadowolony z tego powodu, że tak mało miał opcji do wyboru w linii pomocy. Jednak Klopp i jego drużyna wykonali zadanie w bardzo dobrym stylu. Liverpool jako jedyny jest niepokonany w rozgrywkach Premier League i wygląda imponująco na początku sezonu. Sześć spotkań w ciągu następnych 21 dni nie wzbudzają lęku u kibiców, po tak pięknym i okazałym zwycięstwie 5:0 nad Watfordem.

Grafiki oraz statystyki wykorzystano z portalu SofaScore.com.

Autor: Zalewsky
Data publikacji: 18.10.2021