15:00

Osób online 1106

24.10.2021 Manchester United 0:5 Liverpool

Artykuł z cyklu Oceny LFC.pl

Hat-trick Mohameda Salaha oraz bramki Naby'ego Keïty i Diogo Joty przyczyniły się do największego w historii zwycięstwa Liverpoolu z Czerwonymi Diabłami na Old Trafford. Wygrana na boisku rywala była 200. zwycięstwem Jürgena Kloppa w Liverpoolu. Zapraszamy do zapoznania się z ocenami redakcji oraz czytelników LFC.pl po meczu z Manchesterem United.

Wyjściowa XI

Alisson BeckerOcena redakcjiOcena czytelników

8,58,5

W pierwszej połowie wykonał kilka dobrych i zarazem ważnych interwencji. Uniemożliwił skutecznym wyjściem Masonowi Greenwoodowi zakończenie akcji, w którym napastnik Manchesteru próbował uderzyć w kierunku dalszego słupka. Jednak przez większość spotkania był świadkiem nieustannego natarcia swoich kolegów bramki jego vis-à-vis.

Trent Alexander-ArnoldOcena redakcjiOcena czytelników

8,58,5

Miło oglądać jest Trenta Alexandra-Arnolda z piłką przy nodze i jeszcze lepiej, kiedy sprawia rywalom mnóstwo problemów. Bramka na 2:0 była pokazem prawdziwego piłkarskiego kunsztu 23-latka. Posłał piłkę między obrońcami a De Geą z idealną precyzją, aby Diogo Jota mógł zapakować futbolówkę do pustej bramki. Szczególnie w pierwszej połowie Anglik miał mnóstwo miejsca i często podejmował trafne decyzje w rozegraniu.

Ibrahima KonatéOcena redakcjiOcena czytelników

7,58,5

Wybór Francuza do wyjściowego składu na mecz z United był zaskakujący. Konaté zdawał się nie odczuwać żadnego stresu, był dynamiczny, silny, dobrze się ustawiał, dzięki czemu wybijał głową niezliczoną liczbę piłek. Jego warunki fizyczne niezmiennie wywierają ogromne wrażenie i już teraz gołym okiem widać, że z Francuza będziemy mieć w klubie ogromną pociechę.

Virgil van DijkOcena redakcjiOcena czytelników

88,5

Holender zmazał plamę po kiepskim występie z Atlético Madryt w Lidze Mistrzów. Był prawdziwą ostoją defensywy i czujnie trzymał ją w ryzach. W gruncie rzeczy mógł zaśmiać się w twarz piłkarzom United za każdym razem, kiedy próbowali go naciskać pressingiem.

Andrew RobertsonOcena redakcjiOcena czytelników

78

To był klasyczny występ Robertsona. Waleczny w obronie i szalejący w ataku od bramki do bramki, to woda na młyn dla Szkota.

Naby KeïtaOcena redakcjiOcena czytelników

8,59

Gwinejczyk otworzył wynik spotkania, brał udział przy drugiej bramce, kiedy pięknie uruchomił Alexandra-Arnolda, a następnie asystował przy pierwszym golu Mohameda Salaha. Co więcej, imponował pressingiem i był widoczny niemal w każdym sektorze boiska. Niestety bandycki faul Paula Pogby przedwcześnie zakończył jego mecz na Old Trafford.

Jordan HendersonOcena redakcjiOcena czytelników

98,5

Henderson wszedł na swój najwyższy poziom, świetnie dyktował tempo w pierwszych minutach, uspokajając środek pola i potrafiąc inteligentnie rozgrywać piłkę, gdy Manchester w początkowej fazie spotkania był jeszcze skory do walki. Asysta przy bramce na 5:0, wymagała owacji na stojąco, klasa światowa w wykonaniu kapitana.

James MilnerOcena redakcjiOcena czytelników

6,57,5

Nie od dziś wiadomo, że James Milner na pierwszym miejscu stawia dobro drużyny. Pościg za Masonem Greenwoodem sprawił, że uraz mięśniowy pogłębił się jeszcze bardziej i już w 27. minucie spotkania zmuszony był opuścić boisko.

Mohamed SalahOcena redakcjiOcena czytelników
PIŁKARZ MECZU1010

Mohamed Salah został pierwszym zawodnikiem w historii Premier League, który zdobył hat-tricka na Old Trafford jako piłkarz gości. Egipcjanin jest najlepszym strzelcem z Afryki w historii Premier League, po tym jak wyprzedził Didiera Drogbę. Został pierwszym piłkarzem Liverpoolu, który zdobył bramkę przeciwko Czerwonym Diabłom w trzech kolejnych meczach we wszystkich rozgrywkach. Mecz na Old Trafford był dziesiątym spotkaniem z rzędu, w którym zdobył gola. To kilka rekordów pobitych przez Egipcjanina w ubiegłą niedzielę. Czego się nie dotknie, zamienia w złoto. Życiowa forma Mohameda Salaha!

Roberto FirminoOcena redakcjiOcena czytelników

7,58,5

Nie udało mu się mieć bezpośredniego udziału przy akcjach bramkowych, ale znakomicie łączył grę między liniami. Często dostrzegał rażące dziury w obronie Manchesteru United i je bezwzględnie wykorzystywał.

Diogo JotaOcena redakcjiOcena czytelników

8,58,5

Jota zagrał najprawdopodobniej swój najlepszy mecz w tym sezonie. I wcale nie przesądza o tym bramka strzelona po idealnym podaniu od Trenta Alexandra-Arnolda. Portugalczyk był aktywny, pracował w defensywie, szukał wolnych przestrzeni, dobrze współpracował z Mohamedem Salahem.

Rezerwowi

Curtis JonesOcena redakcjiOcena czytelników

7,57,5

Wszedł na boisko w najmniej oczekiwanym i trudnym dla siebie momencie. Podrażniona drużyna z Manchesteru musiała już wtedy odrabiać dwubramkową stratę, a nie w pełni rozgrzany Anglik musiał stawić czoła wszelkim trudnościom. Jones znakomicie wykorzystał swoją szansę i dwukrotnie był ofiarą brzydkich zagrań sfrustrowanego Bruno Fernandesa oraz Cristiano Ronaldo.

Alex Oxlade-ChamberlainOcena redakcjiOcena czytelników

6,57

Zmienił w 63. minucie będącego w rewelacyjnej dyspozycji na boisku Naby'ego Keïtę. Gdyby nie brutalne wejście Pogby w nogi Gwinejczyki, to być może Oxlade-Chamberlain nie wszedłby w ogole na plac. Jednak przez te dwa kwadranse zaprezentował się całkiem dobrze. Środowy mecz z Preston będzie dla niego kluczowy, aby poważnie włączyć się do walki o pierwszy skład.

Sadio ManéOcena redakcjiOcena czytelników

brak ocenybrak oceny

Wszedł w 76. minucie za Roberto Firmino, kiedy mecz był już dawno rozstrzygnięty.

Jürgen KloppOcena redakcjiOcena czytelników

109,5

Jürgen Klopp przyjechał do Manchesteru jak po swoje, a mimo to w wywiadach podkreślał, że Liverpool wciąż może grać lepiej. Z tym menadżerem niemożliwe nie istnieje, Niemiec wydobywa ze swoich piłkarzy to co najlepsze, bez setek milionów wydawanych w każdym okienku transferowym. Po raz kolejny zaskoczył wyborem składu, w najmniej spodziewanym momencie i po raz kolejny się nie pomylił. Ten występ na zawsze zapisał się w historii odwiecznej rywalizacji między klubami.

Oceny zostały przygotowane przez redaktorów: Ad9am_ oraz Zalewsky.

Grafiki oraz statystyki wykorzystano z portalu SofaScore.com.

Autor: Zalewsky i Ad9am_
Data publikacji: 26.10.2021