13:30

Osób online 896

27.10.2021 Preston 0:2 Liverpool

Artykuł z cyklu Oceny LFC.pl

Zwycięstwem 2:0 z Preston, Liverpool przypieczętował awans do kolejnej rundy Carabao Cup. Zapraszamy do zapoznania się z ocenami redakcji oraz czytelników LFC.pl po meczu z Preston North End.

Wyjściowa XI

AdriánOcena redakcjiOcena czytelników

77,5

Nie zawiódł w najważniejszym momencie, gdy dwukrotnie musiał ratować sytuację w krótkim odstępie czasu. Najpierw górą był w starciu sam na sam z Pottsem, a kilkadziesiąt sekund później obronił groźne uderzenie napastnika Preston z bliskiej odległości.

Neco WilliamsOcena redakcjiOcena czytelników
PIŁKARZ MECZU87,5

Imponował dużą pracowitością i świadomością taktyczną w defensywie. Po zmianie Harveya Blaira wskoczył na pozycję prawego skrzydłowego. Jego odważne wejście w pole karne i sprytne dogranie do Minamino pozwoliło zdobyć pierwszego gola.

Joël Matip
Ocena redakcjiOcena czytelników

66

Niby za wiele nie miał do roboty, ale jego występ przez 45 minut przeciwko drugoligowcom nie da się ocenić zbyt dobrze.

Joe GomezOcena redakcjiOcena czytelników

66

Beznadziejna pierwsza połowa w wykonaniu Gomeza. Miał furę szczęścia, że rywale nie potrafili zamienić szansy na gola, bo jego niechlujne podanie sprawiło całej obronie Liverpoolu mnóstwo problemów. Po przerwie się uspokoił i znacznie poprawił swoją grę.

Kostas TsimikasOcena redakcjiOcena czytelników

6,56,5

Dośrodkowaniom greckiego obrońcy brakowało wymaganej dokładności, ale w gruncie rzeczy sprawiały rywalom problemy. Jego centro-strzał wylądował na poprzeczce bramki Rudda w akcji bramkowej Divocka Origiego.

Alex Oxlade-ChamberlainOcena redakcjiOcena czytelników

76,5

Próbował wziąć na siebie ciężar gry w ofensywie. Cieszyła jego aktywność i pracowitość w grze kombinacyjnej na małej przestrzeni. Do zwieńczenia dobrego występu brakowało jedynie gola.

Tyler MortonOcena redakcjiOcena czytelników

76,5

Miał kilka dobrych momentów w meczu. Błysnął sprytnym podaniem do wbiegającego w pole karne Oxlade'a-Chamberlaina. Widać, że chłopak z takim przeglądem pola i błyskotliwymi zagraniami ma predyspozycje na bycie klasowym defensywnym pomocnikiem. W przyszłości musi nieco nabrać masy mięśniowej.

Curtis JonesOcena redakcjiOcena czytelników

6,56,5

Kilka popisowych zagrań i sztuczek nie wpłynęły na grę i kreowanie sytuacji, tak jak on i Klopp by sobie tego życzyli.

Harvey BlairOcena redakcjiOcena czytelników

4,55,5

Na seniorską piłkę, nawet na poziomie rywali z Championship jest dla niego za wcześnie. Odbijał się od obrońców Preston, jak od ściany.

Divock OrigiOcena redakcjiOcena czytelników

5,56,5

Rzeczywiście gol strzelony piętą zza pleców zrobił ogromne wrażenie na nas wszystkich, ale to nie zamazuje jego dość kiepskiego meczu przeciwko Preston. Poza tym jednym zagraniem był całkowicie niewidoczny.

Takumi MinaminoOcena redakcjiOcena czytelników

6,57

Puchar Ligi to jak na razie jedyne rozgrywki, w których możemy oglądać Japończyka w akcji. W Premier League nie dostał nawet minuty. Zakończenie akcji w ekwilibrystyczny sposób po podaniu od Neco Williamsa pozwoliło Liverpolowi objąć prowadzenie.

Rezerwowi

Nathaniel PhillipsOcena redakcjiOcena czytelników

6,56,5

Wszedł na początku drugiej połowy w miejsce Joëla Matipa i natychmiast spowodował, że gra w defensywie wyglądała dużo lepiej.

Conor BradleyOcena redakcjiOcena czytelników

6,56

Dostał ponad pół godziny gry od Kloppa, aby pokazać się z dobrej strony. Wyglądał na zawodnika, który nie boi się pójść do przodu. Z pewnością to nie ostatni mecz młodego Irlandczyka z Północy w tym sezonie w barwach the Reds.

Owen BeckOcena redakcjiOcena czytelników

brak ocenybrak oceny

Wszedł na ostatnią minutę za Oxlade'a-Chamberlaina.

Elijah Dixon-BonnerOcena redakcjiOcena czytelników

Pojawił się na boisku na ostatnią minutkę, zmieniając Curtisa Jonesa.

Jürgen KloppOcena redakcjiOcena czytelników

77,5

Niemiec wymienił całą jedenastkę na mecz z Preston. Po bardzo kiepskiej pierwszej połowie, wstrząsnął drużyną w przerwie, którzy na drugą część spotkania wyszli zupełnie odmienieni. Cel był prosty: awans niskim nakładem sił. Czy to się udało? - Tak. Na plus - zmiany przeprowadzone w drugiej połowie.

Grafiki oraz statystyki wykorzystano z portalu SofaScore.com.

Autor: Zalewsky
Data publikacji: 30.10.2021