player
SHU
Sheffield United
Premier League
06.12.2023
20:30
LIV
Liverpool
 
Osób online 1058

Klopp chce zbudować dynastię w Liverpoolu

Artykuł z cyklu Artykuły


Jürgen Klopp zobowiązał się rozwijać swój projekt w Liverpoolu, przedłużając kontrakt z the Reds do 2026 roku. Podobnie zrobił cały sztab szkoleniowy niemieckiego menadżera.

Boss nie ukrywa, że pragnie na Anfield zbudować coś wyjątkowego, stworzyć prawdziwą dynastię, drużynę, o której mówiło się będzie jeszcze długimi latami.

Nowa umowa dla Kloppa może stanowić bezcenny impuls dla zespołu, który wciąż walczy o mistrzostwo Anglii, wygraną w Champions League i Puchar Anglii.

Włodarze z Fenway Sports Group od kilku tygodni prowadzili rozmowy z Kloppem, który powiedział dziś, że czuł się niezwykle podekscytowany wizją dalszego prowadzenia Liverpoolu.

Prezydent FSG - Mike Gordon przyleciał wczoraj do Anglii, by dojść do ostatecznego konsensusu z agentem menadżera Liverpoolu - Markiem Kosicke.

- Jest wiele rzeczy, w których możesz zakochać się prowadząc Liverpool - powiedział Klopp, który od 2015 roku sięgnął z klubem po 5 trofeów.

- Wiedziałem już o tym, zanim tu przybyłem, ale po kilku latach pobytu w Liverpoolu czuję to lepiej, niż kiedykolwiek wcześniej.

- Wciąż jesteśmy nienasyceni, pragniemy kolejnych zwycięstw, co jest dla mnie dodatkowym bodźcem do pracy. Daje mi to zastrzyk potrzebnej energii. Cały czas zmierzamy w odpowiednim kierunku. Mamy jasne cele, wszyscy wiemy, co wspólnie chcemy osiągnąć. To zawsze świetna pozycja startowa - kontynuował Niemiec.

- Kiedy właściciele zaproponowali mi nową umowę, zadałem sobie pytanie, czy mam energię i moc, by dalej piastować stanowisko menadżera Liverpoolu? Szybko znalazłem odpowiedź!

Klopp przyznał, że był wyczerpany psychicznie wydarzeniami z zeszłego sezonu, kiedy Liverpool nękany urazami został wykolejony z mistrzowskiego wyścigu.

Puste trybuny, wobec panującej pandemii także nie pomagały drużynie z Merseyside.

The Reds w tym sezonie wrócili jednak na odpowiednie tory i stoją przed wielką szansą historycznej kampanii.

Mistrzowskie transfery Luisa Díaza, Diogo Joty, Thiago Alcântary i Ibrahimy Konaté w ostatnich 2 latach tchnęły w Liverpool nowe życie.

Klub jest również dogadany w sprawie transferu Fabio Carvalho z Fulham. 19-latek po sezonie zostanie zawodnikiem the Reds.

Zarząd bacznie przygląda się obrońcy Abeerden - Calvinowi Ramsayowi, który jest również w orbicie zainteresowań Leeds. 18-latek jest uważany za ciekawą alternatywę dla Trenta Alexandra-Arnolda.

- Jürgen chciał, by przyszłość klubu była jasna. Mamy takie samo spojrzenie na mnóstwo spraw - powiedział Gordon, który prowadził rozmowy odnośnie kontraktu Niemca.

- Nie możemy pozwolić sobie na odpoczynek i zachłyśnięcie się sukcesem sportowym. Cały czas myślimy o rozwoju i dalszych triumfach. Mamy menadżera, który podziela nasze wizje, dzięki czemu jesteśmy spokojni i odpowiednie funkcjonowanie klubu.

- Jürgen Klopp wprowadza Liverpool w nową piłkarską erę, co jest niesamowicie ekscytującym doznaniem.

Klopp zamierza zbudować na Anfield prawdziwą dynastię, klub w każdym sezonie walczący o puchary, który będzie obiektem dumy swoich kibiców.

Czy fani mogli otrzymać dziś lepszą wiadomość?

tłum. red. AirCanadaAutor: Paul Joyce
Data publikacji: 28.04.2022