FUL
Fulham
Premier League
21.04.2024
17:30
LIV
Liverpool
 
Osób online 986

Alonso nie zostanie trenerem Liverpoolu

Artykuł z cyklu Artykuły


Rúben Amorim ze Sportingu Lizbona stał się faworytem do objęcia schedy po Jürgenie Kloppie, gdyż z informacji klubu wynika, że Xabi Alonso nie zamierza ruszać się z Bundesligi. Liverpool stwierdził, że Bask nie będzie tego lata dostępny na trenerskim rynku - raportuje Paul Joyce w piątkowym wydaniu The Times.

Xabi Alonso był jeszcze do niedawna uważany za głównego faworyta do objęcia posady menadżera Liverpoolu, dzięki znakomitym rezultatom odnoszonym w tym sezonie w Bayerze Leverkusen. Aptekarze są liderem ligi niemieckiej, pewnym krokiem zmierzają po tytuł, mając w perspektywie walkę o puchar kraju, a także triumf w Lidze Europy.

Obecnie na pole position w wyścigu po stołek menadżerski na Anfield znajduje się trener Sportingu - Rúben Amorim. Wysoko cenione są również akcje Roberto De Zerbiego z Brighton & Hove Albion.

Fenway Sports Group otrzymało informacje, iż Xabi Alonso chce jeszcze przez co najmniej jeden sezon pracować w Leverkusen.

Bask dołączył do Bayeru w październiku 2022 roku, wygrzebując drużynę z totalnego kryzysu. Aktualnie Aptekarze są liderem Bundesligi, mając 10 punktów przewagi nad Bayernem Monachium.

Usługami 42-latka zainteresowani byli również Bawarczycy, którzy wydawali się głównym faworytem oprócz Liverpoolu do zatrudnienia byłego reprezentanta Hiszpanii. Z Bayernu po sezonie odejdzie Thomas Tuchel i drużyna aktualnych mistrzów kraju będzie miała wakat na stanowisku menadżera.

Dziś posiadający tytuł honorowego prezydenta Bayernu - Uli Hoeness pokusił się o stwierdzenie, że Bawarczykom będzie niezwykle trudno nakłonić Alonso, by przeniósł się latem do Monachium.

- Zobaczymy, czy uda nam się to zrobić w tym roku. Będzie to strasznie trudne, a może nawet niemożliwe - powiedział Hoeness.

- On najbardziej skłania się do tego, by pozostać na kolejny sezon w Leverkusen. Nie chciałby przerywać swojej pracy w takim momencie. Powiedzmy sobie szczerze. Gdyby pracował tam już 2-3 lata, łatwiej byłoby go nakłonić do zmiany otoczenia.

Liverpool, który koncentruje się na znalezieniu następcy Kloppa zdał sobie sprawę, że będzie musiał skierować swój proces rekrutacji w innym kierunku.

Michael Edwards, który niedawno został mianowany dyrektorem generalnym Fenway Sports Group będzie koncentrował swoje kroki w kierunku zatrudnienia Rúbena Amorima.

39-letni Portugalczyk jest jednym z najbardziej cenionych szkoleniowców w Europie, który poprowadził Sporting do mistrzostwa kraju w 2021 roku.

Jego drużyna znajduje się obecnie na szczycie rozgrywek w Portugalii i ma duże szanse na powtórzenie sukcesu sprzed 3 lat. Umiejętność zarządzania ludźmi, a także zamiłowanie do taktyki, pomogły mu udanie rywalizować z Benficą i FC Porto. Źródła z Portugalii sugerują, że Amorim w swoim kontrakcie ma klauzulę opiewającą na 17 milionów funtów.

Tymczasem w niedzielę De Zerbi po raz kolejny spróbuje pokrzyżować szyki Kloppowi na Wyspach. Niemiecki menadżer nie wygrał żadnego z dotychczasowych 4 pojedynków z Włochem. De Zerbi debiutował w Brighton meczem na Anfield, zremisowanym 3:3 w październiku 2022 roku.

Klopp może się spotkać z Alonso w finale Ligi Europy. Obie ekipy zameldowały się w ćwierćfinałach, gdzie są faworytami swoich par. Niemiec określił niedawno Baska, jako jednego z najzdolniejszych trenerów w Europie młodego pokolenia.

Jeśli nie nastąpi jakaś ogromna zmiana, możliwość powrotu Alonso do klubu, w którym spędził 5 lat jako zawodnik, wydaje się mocno odległa.

Paul JoyceAutor: AirCanada
Data publikacji: 29.03.2024