Osób online 1218

Kapitanowie: Jamie Redknapp

Era 1999-01
Data urodzenia 1973-06-25
Występy 308

Życiorys

Za sprawą Kenny'ego Dalglisha ten młody zawodnik znalazł się na Anfield Road. Nie miał jednak nigdy okazji zagrać pod jego wodzą, gdyż 5 tygodni po jego transferze, Król Kenny pożegnał się z funkcją managera klubu. Graeme Souness wierzył w talent Anglika i dał mu zadebiutować w europejskich pucharach w październiku 1991 roku przeciwko Auxerre. Zagrał z numerem swojego idola, Kenny'ego, na plecach. Swoją pierwszą bramkę dla Liverpoolu strzelił w meczu przeciwko Southampton kilka tygodni później. Rozegrał jednak tylko kilka spotkań w swoim pierwszym sezonie na Anfield. Zagrał za to 136 razy w kolejnych 3 latach pobytu w Liverpoolu. Został uznany najlepszym graczem sezonu 1994/1995.

Jamie był kapitanem reprezentacji Anglii U-21, która wygrała turniej w Tulonie we Francji w 1994 roku. W pierwszej drużynie narodowej zadebiutował we wrześniu 1995 roku meczem przeciwko Kolumbii. Później znajdował się w świetnej formie, co pokazywały mecze jego drużyny klubowej. Zaliczył piękne bramki po strzałach z dystansu w meczach przeciwko Spartakowi Władykaukaz i Blackburn Rovers. Miał później zagrać przeciwko Szwajcarii 15 listopada. W tamtym meczu nabawił się dokuczliwej kontuzji mięśni uda. Był w kadrze Anglii na ME w 96 roku, lecz na samym początku turnieju doznał urazu w meczu ze Szkocją.

Później na jakiś czas stracił miejsce w składzie Liverpoolu, walcząc o powrót do zdrowia. Sezon 1997/1998 zaczął się nienajlepiej dla Czerwonych i Redknapp ponownie znalazł się w pierwszym składzie. 24 maja jednak po raz kolejny przytrafiła mu się kontuzja. Tym razem w towarzyskim meczu reprezentacji przeciwko RPA. Musiał przeżyć 5-miesięczny rozbrat z piłką.

Gdy w Liverpoolu doszło do zmiany warty i Roya Evansa zastąpił Houlier, Jamie zaczął wracać do wysokiej dyspozycji sprzed paru lat. W kolejnym sezonie zagrał w 39 spotkaniach i 10 razy trafił do siatki. Latem 1999 roku Francuz mianował go kapitanem Czerwonych. 20 listopada tego roku Jamie złapał kolejną kontuzję w ligowym meczu z Sunderlandem. 4 miesiące spędził u lekarzy. Jego powrót na boiska był wyjątkowy, gdyż bramka Redknappa zapewniła Czerwonym zwycięstwo nad Newcastle. Nie wystąpił jedynie w pojedynczych meczach w sezonie 2000/2001. Rok później zagrał tylko 8 spotkań, zanim znów nawiedził go jakiś uraz. Redknapp odszedł do Tottenhamu po 10 latach spędzonych na Anfield Road. Jamie wzniósł do góry Puchar Anglii w sezonie 2000/2001, mimo że nie brał udziału w finale. Fani na zawsze pokochali go za nieustępliwość i serce zostawiane na boisku. W wieku 32 lat, latem 2005, ze względu na nieustające problemy zdrowotne musiał zakończyć karierę piłkarską.